Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: RTVS

Televízia

Nečakaný televízny hit jesene skončil! Očkovacia lotéria zbierala úspechy len na obraze

Po takmer troch mesiacoch skončila v televíznom vysielaní očkovacia lotéria, ktorá väčšie úspechy zbierala v televíznom vysielaní ako v misii posilniť zaočkovanosť na Slovensku.

Nečakaný hit tejto sezóny na obrazovke skončil.

RTVS uplynulú sobotu odvysielala posledné kolo očkovacej lotérie Byť zdravý je výhra, ktorej hlavný prenos valcoval vďaka svojmu konceptu, veľkej mediálnej masáži a možnosti získať státisícové výhry televízne obrazovky.

Lotéria so sebou priniesla viaceré prešľapy a škandály, pričom jej najvýraznejším úspechom sa stala práve televízna sledovanosť.

Hneď po štarte už týždeň po uvedení lotéria vystrelila v celkovom televíznom publiku k hranici osemstotisíc divákov, pričom pravidelne sa v nedeľný večer hýbala na úrovni  700 až 800-tisíc dvákov.

Pokles sledovanosti priniesol až presun lotérie na soboty, v dôsledku štartu novinky Pečie celé Slovensko, ktorá mala pôvodne hlavný prenos lotérie presunúť do neskoršieho času, čo sa nestretlo s pochopením na Ministerstve financií.

Lotéria sa v soboty hýbala už okolo 600-tisícovej hranice, čo potvrdila aj vo svojom finále.

Posledný prenos Byť zdravý je výhra si celkovo pozrelo 652-tisíc divákov pri podiele 28,6 %, v komerčnej cieľovke dosiahol rating 8,5 % s podielom 22,7 %.

Prenosy očkovacej lotérie boli pravidelne najsledovanejším programom každého týždňa a porážali tak aj sledovanosť večerných spravodajstiev či najsilnejších programov Markízy a Joj ako Pán profesor alebo Nemocnica.

Na obrazovke tak skončil najsledovanejší televízny program, ktorý si však ciele staval na posilnení očkovania na Slovensku.

Lotéria stála celkovo 26 miliónov eur, poslednú výhru očkovacej prémie v programe žreboval samotný autor myšlienky, minister financií Igor Matovič. Ním vyžrebovaná súťažiaca však nedvihla.

Čítať viac...
Nahor