Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

Presunutá očkovacia lotéria s ďalším prešľapom: Celoplošná kampaň ju týždeň po zmene avizuje v nedele!

RTVS zmenila vysielací deň očkovacej lotérie, Ministerstvo financií však zabudlo zmeniť spoty v nákladnej celoplošnej televíznej kampani.

Minulý týždeň vyšla verejnoprávna televízia s nečakanou správou, keď oznámila náhlu zmenu vysielacieho dňa hlavné prenosu očkovacej lotérie Byť zdravý je výhra.

O zmene ohľadom vysielania očkovacej lotérie sa hovorilo už niekoľko týždňov, a to pre nástup dlho promovanej novinky RTVS Pečie celé Slovensko. Tá bola už od leta dlhodobo plánovaná na nedeľné večery, ktoré však po nápade Ministerstva financií obsadila od augusta až do konca októbra očkovacia prémia.

Novinka Pečie celé Slovensko odštartuje na obrazovke najneskôr, ako môže – túto nedeľu 10. októbra. Ponúknuť totiž má spolu 12 vydaní – desať klasických súťažných epizód, jeden celebritný a jeden vianočný špeciál, čo pri tomto termíne nástupu znamená vysielanie šou pri stabilnom nasadzovaní až do 26. decembra.

Pôvodne malo Pečie celé Slovensko od svojho štartu zosunúť očkovaciu lotériu v nedele z 20:30 až na 22:00, pričom pri tomto pláne vytrvala RTVS až do minulého týždňa. Zosun lotérie do neskorších hodín sa nestretol s pochopením u časti súťažiacich ani ministerstva financií, až nakoniec televízia oznámila presun hlavného prenosu lotérie na soboty so zachovaním vysielacieho času na 20:30.

Ani po vyše týždni však na zmenu vysielacieho dňa nereflektuje nákladná televízna kampaň očkovacej lotérie, ktorú si u televízií objednalo Ministerstvo financií.

Spoty k lotérii, ktoré sú už od augusta intenzívne nasadzované u všetkých troch najsledovanejších televíznych skupín, aj naďalej bežia v nezmenenej podobe.

Aj dodnes avizujú možnosť hrať o očkovaciu prémiu v nedeľu, čo pritom už celý týždeň neplatí. Napriek nákladnej intenzívnej nasadzovanej mediálnej kampani však k úprave spotov nedošlo.

Prenos očkovacej prémie pobeží v sobotu po prvýkrát práve dnes.

Na RTVS ostáva odvysielať ešte štyri priame prenosy, posledný sa po zmene objaví v sobotu 30. októbra.

Komerčné televízie nateraz na zmenu vo vysielaní lotérie nereagujú a vyčkávajú, ako dopadne prvý stret lotérie so sobotnou šou Česko Slovensko má talent a duelom na Farme.

Čítať viac...
Nahor