Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Očkovacia lotéria spôsobí zemetrasenie: RTVS ju náhle presúva na soboty proti Farme a Talentu!

RTVS na poslednú chvíľu rozhodla o zmene vysielacieho dňa hlavného prenosu očkovacej lotérie, jej snaha zosunúť ju pre štart novinky Pečie celé Slovensko hlbšie k noci nevyšla.

Už na začiatku septembra sme vás exkluzívne informovali o plánoch RTVS zmeniť vysielanie hlavného prenosu očkovacej lotérie Byť zdravý je výhra, ktorý sa v nedeľnom prime-time stal suverénne najsledovanejším programom na slovenskom trhu.

Nevyhnutnosť sledovať televízny program v spojení s možnosťou vyhrať stotisícové výhry pre zaočkovaných každú nedeľu pritiahne k Jednotke RTVS viac ako 750-tisíc divákov, čo je aj o tretinu viac ako dosahujú aj najsledovanejšie televízne programy ako Nemocnica, Pán profesor či hlavné spravodajstvá.

RTVS napriek tomu plánovala zasiahnuť do vysielania očkovacej lotérie, a to napriek tomu, že ide o najsledovanejší program trhu.

Deje sa tak v dôsledku štartu jej najväčšej novinky posledných rokov Pečie celé Slovensko, ktorej vysielanie naplánovala taktiež na nedeľné večery a už od 10. októbra mala vysielanie očkovacej lotérie presunúť do neskorého času až na 22. hodinu.

To sa, pochopiteľne, nestretlo s nadšením na strane potenciálnych výhercov, ktorí by po novom museli tráviť pri obrazovke čas o hodinu a pol neskôr, oproti doterajšiemu vysielaniu, navyše v čase, kedy už veľká časť divákov od obrazoviek odchádza a pripravuje sa na ranné vstávanie.

Rovnako tak nadšenie nezavládlo ani na strane autorov očkovacej lotérie, ktorá by pri svojom úspechu v televíznej sledovanosti mala padnúť do neskorého času.

RTVS odhodlanie zosunúť očkovaciu lotériu k noci však napokon nevydržalo.

Verejnoprávna televízia iba deväť dní pred plánovanou zmenou ohlásila, že hlavný prenos Byť zdravý je výhra nakoniec presúva na nový deň a už od budúceho týždňa ho presúva na soboty, pričom s ňou bude pokračovať v pôvodnom čase o 20:30.

RTVS takto skomplikuje situáciu komerčným staniciam, ktoré po výstrele očkovacej lotérie ešte v auguste vypratali nedeľný priestor a presunuli svoje top programy na piatok, resp. sobotu.

V sobotnom prime-time aktuálne tesne súperia duely Farmy a šou Česko Slovensko má talent, ostatné týždne sa hýbu na úrovni okolo 6 – 7 ratingov. Pri konkurencii očkovacej lotérie môžu počítať s veľkými stratami.

Jednoduchšiu situáciu by v takejto konkurencii mala Farma, ktorá svoje vysielanie v soboty ťahá až za 23. hodinu. V druhej polovici večera by tak po skončení lotérie mohla ťažiť z veľkého nábehu. Markíza sa však už napriek tejto možnosti raz konkurencie lotérie zľakla, keď náhle tesne pred štartom presúvala z nedele na piatky Superstar.

Horšia správa je to pre talentovú šou, ktorá už teraz zažíva svoju najslabšiu sezónu, pričom s očkovacou lotériou sa bude prekrývať väčšinu vysielania. Talent zvykne Joj ťahať do 22:10, prenos lotérie potrvá do pol desiatej.

 

Čítať viac...
Nahor