Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Pikošky

Prekvapila Markíza hercov zrušením Oteckov? Návrat do seriálu chystala obľúbená tvár!

Herci sa o ukončení nakrúcania seriálu mali dozvedieť len krátko pred uzavretím jeho jarnej výroby.

Aj na celý máj mali herci denného seriálu Oteckovia naplánovanú výrobu aktuálnej série, ktorá sa tento týždeň dostane do svojho záveru.

Ešte prednedávnom pritom jej koniec mal znamenať len uzavretie jarného vysielania seriálu pred letnou pauzou, počas ktorej sa mala tradične rozbehnúť príprava jesenných epizód seriálu. Nakoniec sa však stala nečakane absolútne poslednou v celom dennom seriáli.

Správa dostali len nedávno

Nečakané bolo toto rozhodnutie aj pre samotných hercov.

Tí priznávajú, že sa o zrušení denného seriálu dozvedeli len nedávno, pričom podľa všetkého sa tak malo stať v období, kedy začali presakovať na verejnosť prvé správy o blížiacom sa konci Oteckov. Exkluzívne ich priniesol portál Mediaboom.sk, ktorý s prvou správou prišiel už v marci.

Dozvedeli sme sa to celkom nedávno. (…) Myslím, že seriál bol dlho úspešný a všetko má svoj koniec. Žiaľ, ten koniec nastal aj pre Oteckov,“ povedal koncom mája v rozhovore pre Evitu na Exprese herec Marek Fašiang.

Ten patrí medzi úplne pôvodné postavy, ktoré celý seriál v januári 2018 rozbiehali. S Oteckami strávil takmer päť rokov, pričom minulý mesiac absolvoval svoju poslednú výrobu.

„Je to zmena po piatich rokoch. Na jednej strane to bolo vyčerpávajúce, lebo sme šli takmer nonstop počas celého roka a tá výroba bola niekedy náročná. Na druhej strane sa tam vytvorila výborná partia a ľudia zo štábu aj hereckí kolegovia mi boli v tomto období jedni z najbližších ľudí,“ priznal v rozhovore.

Fašianga však ešte tento mesiac nakrúca špeciálnu epizódu Oteckov, ktorú Markíza chystá ako plánované prekvapenie pre divákov. Jeho súčasťou bude aj návrat Braňa Deáka na jej obrazovku po tom, čo ho zo seriálu vyhodila po jeho angažmáne v konkurenčnej Jojke.

 


Tajné prekvapenie Oteckov odhalené: Veľký návrat pôvodných postáv aj špeciálne finále!Čítajte →

Návrat chystala kľúčová postava

O tom, že sa herci dozvedeli o konci Oteckov takmer súčasne s verejnosťou, svedčia aj nedávne slová herečky Dominiky Kavaschovej, ktorá pripustila návrat do seriálu v tomto roku.

Herečka, a jej postava bláznivej Sisy, patrila medzi vôbec najpopulárnejšie v celom seriáli. Z Oteckov odišla v marci 2021 pre tehotenstvo, čo bola prvá z veľkých rán pre denný seriál.

Ten práve vlani zažil herecký exodus, keď Oteckom zasadili tvrdé rany odchody hneď viacerých dôležitých postáv. Vrcholom bol na konci roka odchod spomínaného Braňa Deáka, ktorý tvoril kľúčovú zostavu pôvodných štyroch oteckov, aj s postavami okolo neho. Od tohto roka ho nahradila nová rodina na čele s Danielom Žulčákom, ktorá si už divákov veľmi nezískala.

Kavaschová po ročnej pauze oznámila, že je pripravená sa do Oteckov vrátiť.

Pôvodne tak urobila ešte v marci tohto roka v Teleráne, kde sa rozrozprávala o svojich plánoch s návratom na televízne obrazovky. „Mám nejaké filmy, ktoré idem točiť, čo sa veľmi teším. A potom od septembra by som sa už možno vrátila buď do Oteckov alebo možno nejaký nový projekt,“ prezradila.

Herečka svoje slová následne potvrdila začiatkom mája.

Na Instagrame na otázku, či bude ešte hrať v Oteckoch, odpovedala „áno“, písal portál Slovakwoman.sk. V polovici mája už Markíza oficiálne oznámila koniec denného seriálu.

Kavaschová sa takto môže vrátiť na obrazovky aspoň v pripravovanom záverečnom špeciále Oteckov. Markíza však dosiaľ detaily o jeho podobe ani jeho samotnú prípravu nepotvrdila.

Známe je však už krátke oživenie postáv Alexa, Maxa či Emy v špeciálnom finále seriálu. To by sa malo na obrazovky dostať až po dovysielaní jarnej a zároveň poslednej série, ktorá končí tento piatok 10. júna o 18:00.

 

Čítať viac...
Nahor