Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Viete prví: Unikli mená celebrít novej Tvojej tváre! Bude toto zostava 7. série?

Na internete sa objavil neoficiálny zoznam ôsmich súťažiacich siedmej Tvojej tváre, nie všetky mená sa môžu stať realitou. V hre sú však aj ďalšie.

Príprava celebritných šou, akou je Tvoja tvár znie povedome, je už pravidelne spojená aj so špekuláciami ohľadom ich obsadenia.

Každý rok sa v zákulisí a vo verejnom priestore objavujú rôzne mená, o ktoré televízie mali prejaviť pri oslovovaní celebrít záujem, pričom už tradične sa vo finále potvrdia len niektoré z nich.

S pravidelnosťou sa ešte pred oficiálnym oznámením zostavy súťažiacich novej série Tvoja tvár znie povedome začal objavovať zoznam mien na Wikipedii, a to napriek tomu, že nie je potvrdený.

Vlani bola takto pred jarnou šiestou sériou Tvojej tváre uverejnená šestica mien, z ktorých sa potvrdili len štyri. Tri už boli v tom čase známe – a to ako účasť Kristíny Madarovej a tiež komikov Evelyn a Fera Jokea, o ktorých exkluzívne informoval portál Mediaboom.sk, tak taktiež očakávané angažovanie vtedajšej čerstvej víťazky Superstar, Barbory Piešovej.

Kto sa objavil tento rok?

Približne mesiac pred štartom pripravovanej novej 7. série Tvoja tvár znie povedome sa situácia opakuje.

Tentokrát sa na Wikipedii objavila rovno osmička mien, čo by v tomto prípade bola hneď kompletná zostava. Osem súťažiacich má účinkovať aj v siedmom ročníku šou.

Aktualizácia: Po pár hodinách boli pôvodné mená z Wikipedie vymazané. Postupne ich začali nahrádzať rôzne špekulácie až viaceré satirické mená – počnúc legendou Česko Slovensko má talent, Jozefom Pátrovičom.

Súčasťou pôvodného zoznamu, ktorý sa na internete objavil ako prvý, sú tri mená, o ktorých sme písali v tomto článku.

 


Markíza obsadzuje bývalých Oteckov: Títo si to môžu namieriť do Tvoja tvár znie povedome!Čítajte →

Patria tam herci Filip Tůma a Zuzana Mauréry, ktorí boli hlavnými hviezdami túto jar ukončeného denného seriálu Oteckovia.

Zaujímavosťou je, že Tůma aj Mauréry sa na rovnakom neoficiálnom zozname na Wikipedii objavili aj pred rokom. Nakoniec k ich účasti v šou nedošlo. O Tůmovom oslovení do Tvojej tváre sa však hovorilo už na konci roka 2015 pri príprave vôbec prvého ročníka šou, a to aj v súvislosti s účinkovaním jeho manželky, Nely Pociskovej. Tá nakoniec v šou účinkovala o tri série neskôr.

Ďalším menom z neoficiálneho zoznamu je Ján Koleník, o ktorého účasť v novej Tvojej tvári by mala Markíza nepochybne záujem. Na jar absolútne zafungovalo jeho angažovanie do ďalšej celebritnej šou Let´s Dance, ktorej úspech sa v mnohom opieral práve o jeho vystúpenia. Zároveň bude Koleník aj na jeseň hviezdiť v seriáli Druhá šanca a druhú sezónu po sebe tak bude kľúčovou tvárou Markízy.

Horúci favoriti

Nasledujú mená, ktoré patria medzi jasných favoritov na účasť v 7. sérii Tvojej tváre.

Takmer s istotou by sa v novom ročníku mal objaviť aktuálny víťaz Superstar, Adam Pavlovčin. O jeho angažovaní sme hovorili už pred skladaním zostavy jarného Let´s Dance.

Markíza a Nova pravidelne víťazov svojich speváckych talentových šou obsadzujú práve do formátu Tvoja tvár znie povedome. Vyplýva to aj z ich mediálnych povinností voči televíziám, ktoré sú rádovo väčšie u víťazov, ako u zvyšných finalistov.

Objavujú sa v slovenskej alebo českej verzii v závislosti od národnosti. V slovenskej Tvojej tvári už účinkovala Emma Drobná, Lukáš Adamec a Barbora Piešová, v tej českej zas Tereza Mašková.

Rovnako nebude prekvapením, ak bude súčasťou siedmej Tvojej tváre mladá spravodajská tvár televízneho lídra, Zuzana Čimová.

Markíza ju začala výraznejšie na obrazovke presadzovať od minulého roka, keď ju v auguste z pozície redaktorky Telerána obsadila priamo do novej moderátorskej dvojice rannej relácie s Matúšom Krnčokom. O necelý rok, v júni tohto roka, z nej spravila moderátorku novej spravodajskej relácie Televízne noviny 12, vysielanej každý pracovný deň na obed, a len tento mesiac ju povýšila rovno do pozície moderátorky hlavného spravodajstva. Nateraz v rámci letného obdobia ako záskok za dovolenkujúcich kolegov.

Markíza pritom prostredníctvom odľahčeného formátu Tvojej tváre už dvakrát zviditeľnila mladé tváre svojho spravodajstva, ktoré následne posadila do moderátorského kresla večerných Televíznych novín.

Najprv tak urobila hneď v prvej sérii na jar 2016, kde vďaka tomu vystrelila popularita Viktora Vinczeho, na jeseň 2016 okamžite tento ťah zopakovala s bývalou televíznou rosničkou, Lenkou Vavrinčíkovou.

Bez prekvapenia by sa súčasťou novej Tvojej tváre mohla stať tiež herečka Sarah Arató. O jej účasti sme špekulovali už v prípade jarného Let´s Dance.

Markíza by týmto spôsobom zopakovala úspešný ťah práve z tanečnej šou, do ktorej sa jej vyplatilo obsadiť okrem Koleníka aj ďalšiu hviezdu seriálu Druhá šanca, Adama Bardyho. Obľúbený bol už v seriáli, pričom jeho popularita vďaka Let´s Dance ešte stúpla. Markíza s ním už teraz má počítať do nového seriálu. Sarah Arató patrí taktiež medzi výrazné a obľúbené herecké tváre Druhej šance, posilniť by tak mohla jej popularitu pre budúce projekty.

Ďalšie mená

Neoficiálny zoznam Wikipedie hovorí aj o ďalších dvoch menách.

Jedným z nich je mladý herec Krištof Králik, o ktorom sa taktiež v zákulisí hovorilo v súvislosti s jarným Let´s Dance. Nakoniec bol len súčasťou zákulisia. Markíza si však herca, ktorého diváci spoznali v seriáli Pán profesor, drží pod svojimi krídlami aj naďalej. V minulej sérii takto z Pána profesora angažovala do šou Martina Klinčúcha.

Túto jeseň však vo štvrtej sérii úspešného seriálu predstaví úplne novú triedu Tomáša Maštalíra plnú nových mládežníckych postáv. Spropagovať tak môže aj novú hereckú tvár.

Zoznam spomína aj moderátorku Kvetu Horváthovú. Hovoriť sa o nej začalo výraznejšie tento týždeň v súvislosti s exkluzívnou správou portálu Mediaboom.sk o konci Evelyn v reality šou Farma, pričom časť jej divákov si žiadalo miesto nej práve návrat Horváthovej. K tomu však nedošlo a Markíza dala prednosť hercovi Marekovi Fašiangovi.

Pribudne opäť aj komička?

Okrem týchto mien sa však o ďalších hovorí aj v zákulisí.

Markíza v prípade minulej série výrazne stavila napríklad na mladšiu cieľovku, ktorá viac, ako pred televíznou obrazovkou, trávi čas na Instagrame. Do šiestej Tvojej tváre na jar 2016 obsadila rovno dvoch internetových komikov – svoju vtedajšiu moderátorskú tvár Evelyn, s ktorou medzičasom ukončila spoluprácu, a Fera Jokea, pre ktorého to bola vôbec prvá veľká účasť na televíznej obrazovke.

Televízii sa, pravdepodobne, aj angažovaním komikov podarilo medzi sériami výrazne dvihnúť sledovanosť Tvojej tváre.

Kým postupom rokov sa jej výraznejšia popularita vytrácala, s vlaňajšou šiestou sériou zažila najsilnejší ročník od roku 2016, kedy odvysielala prvé dve najúspešnejšie série. Minuloročný 6. ročník dosahoval v komerčnej cieľovke v priemere ratingy na úrovni 10 – 11 %, pre porovnanie predchádzajúca 5. séria sa hýbala najčastejšie na ratingoch 7 – 8 %.

Markíza by svoj vlaňajší úspešný krok mohla napodobniť a do šou opäť obsadiť aj tvár, ktorá úspech zažíva najmä u internetového publika.

Siahnuť by mohla po komičke Simone Salátovej, ktorá sa po prvýkrát spopularizovala v šou Česko Slovensko má talent. Následne už účinkovala vo viacerých televíznych programoch aj stand-upoch, bola tiež súčasťou kontroverznej diskusie Silná zostava, z ktorej odišla pre nezhody s kostymérkami.

Salátová je pritom aktuálne priamo jednou z tvárí Markízy, ktorej sa dostáva veľkej propagácie.

Exkluzívne pre Voyo totiž vyrába vlastnú stand-up šou Donaha, ktorá sa stala hlavným ťahákom leta na streamingovej platforme.

Markíza momentálne zdieľa ukážky zo šou naprieč svojimi stránkami a profilmi, kde zaznamenávajú výrazný úspech. Najúspešnejšie video na oficiálnom profile televízie dosiahlo za pol mesiaca vyše 1,2 milióna videní.

 

Čítať viac...
Nahor