Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Diana Mórová a Marek Bureš v 3. kole Let´s Dance 2022 (zdroj: vysielanie TV Markíza)

Sledovanosť

Sklamané Let´s Dance neporástlo, večer prevalcovala Mórová! Koleník čakajúci do noci sa už neovládol

Markíza po tretíkrát za sebou nechala najväčší magnet šou, Jána Koleníka a jeho partnerku, čakať na vystúpenie do noci, herec už dal svoju nervozitu najavo.

Tretí priamy prenos má za sebou nákladná jarná šou Markízy Let´s Dance, ktorá už od tohto týždňa môže ťažiť z voľnejšej konkurencie.

RTVS predchádzajúcu nedeľu uzavrela svoju tohtoročnú seriálovú novinku Priznanie, ktorá vo finále dokázala Let´s Dance potrápiť a v čase svojho vysielania jej stiahnuť divákov.

Túto nedeľu už Jednotka RTVS odvysielala priamy prenos z oceňovania Krištáľové krídlo, ktoré v konkurencii tanečnej šou neprilákalo divákov. Oproti finále Priznania spadla Jednotka na pätinový výkon.

Voľný priestor však tanečná šou nevyužila.

 


Priznanie vo finále zatlačilo Let´s Dance, od štartu si udržalo divákov! Markíza vyskočila po jeho konciČítajte →

Let´s Dance, naopak, zopakovalo minulotýždňový výkon, keď sa opäť dostalo na rating 8,5 % s podielom 28,4 % v komerčnej cieľovke.

Šou však pribudli po skončení Priznania starší diváci, keď si jej tretie kolo pozrelo celkovo 548-tisíc divákov, čo je najviac od štartu aktuálnej 7. série.

Markíza mala dosiaľ najvoľnejší večer od štartu Let´s Dance.

Joj dosiaľ najslabšie vyšla nedeľná filmová ponuka, keď s premiérou Zlatokopky dosiahla vlažný priemer pri podiele 15,8 % v komerčnej cieľovke. Hlboko pod priemerom Jednotky skončilo Krištáľové krídlo, ktoré v celkovom publiku sledovalo 109-tisíc divákov pri podiele 5,1 %.

Samotný filmový večer Let´s Dance ovládlo vystúpenie Diany Mórovej a Mareka Bureša.

 


RTVS urýchlila plány: Spravodajská stanica ostane natrvalo, spustí piaty televízny okruh!Čítajte →

Emotívny valčík na motívy oscarového filmu Schindlerov zoznam dojalo porotu s Tatianou Drexler aj moderátora Viktora Vinczeho a zapísalo sa k najvýraznejším tancom v celej histórii šou.

Mórová sa spolu s Jánom Koleníkom dočkala aj suverénne najväčšej odozvy na sociálnych sieťach, v samotnom bodovaní však nakoniec skončila na treťom mieste.

Extrémna dĺžka škodí šou aj súťažiacim

Sledovanosť šou by vyzerala inak, ak by Markíza ďalší týždeň po sebe nenaťahovala nedeľný priamy prenos hlboko do noci. Ostatnú nedeľu uzavrela večer vyradením komika Fera Jokea 15 minút pred polnocou.

Kým v piatok či sobotu by takéto naťahovanie prenosu diváci uniesli, v nedeľu pred pondelňajším vstávaním postupne s blížiacou sa 23. hodinou odchádzajú od obrazoviek.

Markíza sa ich odchod snaží čo najviac spomaliť zaraďovaním vystúpení najatraktívnejšieho páru Jána Koleníka a Vanda Poláková až na záver celého večera.

Koleník s Polákovou už trikrát po sebe tancovali po 23. hodine, dvakrát dokonca ako úplne posledný pár. Spravidla by sa pritom poradie súťažiacich v jednotlivých týždňoch v obdobných šou mení.

Markíza však pri aktuálnom úspechu Koleníka využíva herca ako lákadlo na divákov a ich udržiavanie pri obrazovke až do noci. Túto nedeľu húfne odišli od televízorov až v poslednej reklame pred vyraďovaním.

Ironický Koleník

Dlhé čakanie na vystúpenie sa zjavne Koleníkovi nepozdáva, keď si vyžaduje pravidelne ďalšiu energiu navyše.

Po tom, čo ho dramaturgia nechala čakať na jeho číslo do noci tretíkrát po sebe, adresoval komentár priamo režisérovi projektu.

„My sa chceme veľmi poďakovať pánovi režisérovi Pepemu Majeskému, ktorý nás mučí tri hodiny, aby sme si počkali na náš tanec. Stojí nás to veľa síl, ale sme už vytrénovaní,“ povedal s iróniou v zákulisí po vystúpení Koleník. Svoju únavu dával najavo v prestrihoch po zvyšok večera.

Koleník niekoľkohodinové čakanie okomentoval už v prvom kole šou.

„Chcel by som sa poďakovať Vande, lebo ona si to so mnou tých päť hodín, čo tu od pol deviatej čakáme, alebo koľko, prežila psychologické okienko. Chcel som ujsť z Incheby, bol som nervný, nahnevaný, že prečo tu mám vôbec čakať, na čo som sa to dal,“ povedal po prvom vystúpení.

Na rad sa vtedy dostal pred záverom programu, ktorý televízia v prvom kole šou ukončila o 23:30. Ďalšie dva týždne prenos naťahovala ešte o štvrťhodinu viac.

 


Let´s Dance 7 odštartovalo dosiaľ najslabšie, šou ovládol Koleník! Na rad prišiel pred polnocouČítajte →

 

Zdroje dát: oficiálne dáta zdroj PMT/KANTAR SLOVAKIA, tlačové správy TV Markíza, JOJ, RTVS, teletext, portály Stratégie.sk, Mediálne.sk, Aktuality.sk, Facebook, Instagram
Vysvetlivky: komerčná cieľovka, mladí diváci – obchodná cieľová skupina divákov vo veku 12-54 rokov, spravidla uvádzaný rating v percentách (%) a podiel na trhu v %; celkové publikum – všeobecná trhová sledovanosť divákov vo veku 12+, uvádzaný počet divákov v tisícoch a prípadne podiel na trhu v %
*od jesene 2014 je do údajov sledovanosti započítavaná aj oneskorená sledovanosť, od januára 2017 aj „hostia“

Čítať viac...
Nahor