Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Slovania, foto: TV JOJ

Aktuality

Joj v 2021: Veľký rok v štýle Slovanov, chystá rovno sedem nových seriálov! Známe hlavné kinohity

Televízia bude svoj budúci rok stavať na svojom dosiaľ najvýpravnejšom projekte, spolu s ním na obrazovky chystá viaceré z pripravovaných seriálových noviniek.

Po Markíze, ktorej prehľad roku 2021 sme vám priniesli v tomto článku, už mnoho z budúcoročných plánov odhalila aj konkurenčná Joj.

Kým televízny líder bude svoj ďalší rok stavať primárne na kontinuite a okrem jedného nového seriálu neavizuje ani žiadnu novú šou, Joj pokračuje v nastolenom trende uvádzania viacerých nových produkcií, medzi ktorými je aj jej dosiaľ najväčší highlight v jej histórii.

Očakávane bude jej nosným formátom roku 2021 koprodukčná výpravná historicko-fantazijná séria Slovania, ktorú stihla televízia nakrútiť ešte minulý rok na Ukrajine. Ponúkne celkovo 12 častí, pričom ide o zatiaľ najdrahšiu a najväčšiu produkciu, akú Joj na svojej obrazovke uvedie. Viac o seriáli nájdete v tomto článku.

Rovnako Joj pre budúci rok potvrdzuje nasadenie ďalšej koprodukčnej seriálovej novinky Ultimátum, ktorú nakrúca spoločne s Českou televíziou. Všetky detaily o seriáli nájdete v tomto článku. Triler prepojený s prvkami rukojemníckej drámy ponúkne spolu 8 častí, v seriáli sa objavia mená ako Ján Koleník, Milan Bahúl, Ester Geislerová, Sväťo Malachovský, Diana Mórová, Zuzana Konečná, Dušan Cinkota, Tatiana Kulíšková, Peter Kočiš, Juraj Hrčka alebo Gregor Hološka.

 


Markíza v roku 2021: Jediná novinka, highlightom Superstar a kinohity Zrodila sa hviezda či Pokémon!Čítajte →

Zo známych seriálov sa druhej série dočká komediálny seriál Delukse, ktorého nasadenie Joj avizovala rovno niekoľko rokov, kým s ním nakoniec vlani vyšla na obraz.

Podobne je na tom už dnes rovnako dobre známy detektívno-komediálny seriál Bodka, ktorý sa však dosiaľ ešte na obrazovky nedostal, pričom po prvýkrát sa o ňom začalo hovoriť už v roku 2017. Naplno sa jeho výroba nakoniec rozbehla až vlani, viac o seriáli nájdete v tomto článku. Bodka by sa už budúci rok mala definitívne dostať aj na obraz, pričom sa môže stať jedným z hlavných formátov rovno jarnej sezóny.

Dosiaľ neznáme seriálové novinky aj od oceňovaného režiséra Jána Hřebejka

Joj okrem potvrdenej štvorice seriálov pre vysielanie v budúcom roku pracuje tiež na ďalšej štvorici nových seriálových projektov. Nie všetky sa dočkajú nasadenia už budúci rok.

Ťahúňom by sa mala stať komediálna séria, pod ktorú sa podpíše oceňovaný režisér Ján Hřebejk spoločne so scenáristom Petrom Kolečkom, ktorý sa po úspechu seriálu Most stal dvorným spolupracovníkom slovenskej televíznej dvojky. Hřebejk s Kolečkom pripravujú novú komediálnu sériu Iveta z prostredia modelingu a súťaže krásy Miss.

O seriáli Iveta
Hlavnou postavou je Iveta, dievča na prahu dospelosti, ktoré sa medzi trebišovskou mládežou cíti ako ryba vo vode, ale priveľa času trávi tiež s miestnymi starcami, alkoholickými troskami. Jej pobožná matka jej vyčíta neženskosť a lenivosť, ale Ivete je to jedno, aj tak neverí, že ju v Trebišove čaká nejaká budúcnosť. Ale potom sa jedného dňa stanú dve veci – zázrak v kostole a nečakaná vzácna návšteva…A Iveta zrazu budúcnosť predsa len môže mať.

Ďalšou avizovanou pripravovanou novinkou je seriál od tvorcov Prázdnin, ktoré momentálne ponúkajú svoju poslednú štvrtú sériu.

 


Exkluzívne: Joj chystá lekársky seriál s legendárnym názvom aj veľkú prime-time kriminálku!Čítajte →

Pôjde o nový rodinno-komediálny seriál s názvom Zlatá rybka, ktorý má ponúknuť nateraz 10 častí a rozprávať príbeh muža v strednom veku, ktorý vyhrá 10 miliónov eur. V hereckom obsadení by sa mali predstaviť napríklad Ľuboš Kostelný či Dušan Jamrich.

Joj má rovnako rozpracované ďalšie dve veľké seriálové novinky, ktoré by mala roztočiť budúci rok. V príprave má ako nový seriál z lekárskeho prostredia Pohotovosť, tak kriminálnu novinku Kriminálka Kraj. O oboch seriáloch sme vás exkluzívne informovali v tomto článku.

Novinka na podvečer

Nosnou ťažiskovou šou budúceho roka na Joj bude deviata séria Česko Slovensko má talent, ktorá mala prebehnúť už túto jeseň, no jej realizácia bola pre pandémiu zrušená. Joj taktiež potvrdzuje informácie o spustení príprav realizácie novej šou na podvečer, ktorou bude známa kuchárska reality šou Bez servítky. Viac informácií v tomto článku.

Z ďalších relácií nebudú chýbať Inkognito či V siedmom nebi, Joj rovnako potvrdzuje, že plánuje budúci rok vrátiť s premiérami šou Všetko, čo mám rád, pokračovať chce tiež s diskusiou Na hrane a všetkými zabehnutými magazínmi.

Filmové premiéry

Medzi hlavnými filmovými premiérami roka sú viaceré tituly zakúpené len z nedávneho balíka Disney, ktoré televízia predstavila nedávno. Budúci rok by mali mať premiéru Ľadové kráľovstvo 2 (2019), Toy Story 4 (2019), Autá 3 (2017), Ralph búra internet (2018) alebo Návrat Mary Poppinsovej (2018).

Z ďalších rodinných a animovaných filmov uvedie Alvin a Chipmunkovia: Čiperná jazda (2015), Grinch (2018), Minna a továreň na sny (2020), Moja malá špiónka, Ako dostať deda z domu s Robertom de Nirom (The War with Grandpa, 2020) či pokračovanie hitu Red Dog 2.

Z akčnejších žánrov Joj avizuje filmy ako Kuriérka (The Courier, 2019) s Olgou Kurylenko alebo Pre balík prachov (Honest Thief, 2020) s Liamom Neesonom. Odvysiela tiež vojnovú drámu Bitka o Midway (2019), katastrofický film Greenland: Posledný úkryt (2020) s Gerardom Butlerom či historický katastrofický film Kursk (2018). Avizuje tiež nemecké komédie 100 vecí (2018) a Nightlife: Nočný život (2020).

Čítať viac...
Nahor