Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
ilustračné foto, zdroj: TV JOJ

Exkluzívne

Exkluzívne: Joj chystá lekársky seriál s legendárnym názvom aj veľkú prime-time kriminálku!

Televízna trhová dvojka po viacerých žánrovejších seriáloch pracuje aj na širokých večerných projektoch.

Plány televízií pre nadchádzajúce obdobie sa začínajú postupne odhaľovať.

V stredu sme vás exkluzívne informovali o príprave nového seriálu Markízy pre budúci rok, ktorý sa však môže stať jej jedinou budúcoročnou novinkou. O plánoch Markízy pre rok 2021 píšeme v tomto veľkom súhrnnom článku.

Markíza nateraz na celý budúci rok neavizuje zásadné zmeny ani programové novinky. Opačne na tom bude Joj, ktorá má aktuálne pracovať hneď na niekoľkých nových dosiaľ neznámych projektoch.

 


Joj v 2021: Veľký rok v štýle Slovanov, chystá rovno sedem nových seriálov! Známe hlavné kinohityČítajte →

Televízia sa má podľa našich informácií napríklad pripravovať na nakrúcanie nového seriálu z lekárskeho prostredia.

Tie pre jej obrazovku nie sú typické, naopak, veľkú tradíciu má v nich konkurenčná Markíza vďaka seriálom Ordinácia v ružovej záhrade, Doktori či Sestričky.

Joj by pritom pri svojom seriáli mala pracovať s legendárnym názvom, keď by mal dostať názov Pohotovosť. 

Na Slovensku sa na prelome milénií stal hitom americký seriál Pohotovosť, ktorý vystrelil na obrazovke Markízy. Postaral sa o paradox, keď pôvodne seriál na svoje obrazovky uviedla česká Nova a Markíza preberala jej český dabing. U susedov sa však seriál nestretol so záujmom a Nova ho zrušila. Markíza však nechcela narušiť zvyk divákov, a tak nechávala český dabing vyrábať sama.

Slovenský seriál Pohotovosť by mal byť, narozdiel od viacerých uvádzaných žánrových sérií Joj ako Jenny, Hotel či pripravovaného Ultimáta, stabilným seriálovým projektom, podobne ako Sestričky.

Stáť ma za ním kreatívna producentka Danica Hričová, ktorá v roku 2014 prestúpila do Joj z Markízy, kde rozbehla série Chlapi neplačú či Búrlivé víno. Pre Joj pripravila seriál Divoké kone, následne pracovala na projektoch Zoo, Pravá tvár, Ministri či na aktuálnom Novom živote.

Joj má rovnako po dlhšom čase pracovať na veľkej prime-time kriminálke, ktorou by mohla chcieť oslovovať širšie spektrum divákov ako  to bolo napríklad pri jej vlastnom niekdajšom seriáli Dr. Dokonalý alebo po vzore českých hitov Temný kraj či Policie Modrava.

 


Exkluzívne: Markíza vyrukuje budúci rok s novým seriálom! Poznáme názov aj hlavné menáČítajte →

Po troch sériách užšie zacielenej kriminálky Za sklom má totiž pracovať na novinke, ktorá ponesie názov Kriminálka Kraj, pričom by sa mala nateraz dočkať 13 častí. V prípade žánrovejších projektov televízia uvádza zväčša osemdielne minisérie.

Nová veľká kriminálka by sa nemala odohrávať v prostredí veľkomesta ako tomu bolo v iných sériách. Hlavné postavy v seriáli stvárni ústredná mužsko-ženská dvojica vyšetrovateľov, ako je tomu vo viacerých univerzálnych krimiseriáloch, ktorá bude riešiť prípady v okolitých mestách či dedinách hlavného mesta. Prípady majú byť postavené na inteligentnom páchateľovi bez toho, aby bola samotná dvojica vykresľovaná v polohe superhrdinov, a posadené do prostredia fiktívneho oddelenia kriminálnej polície.

Pod novinku Kriminálka Kraj sa majú podpísať tvorcovia samotnej kriminálky Za sklom, scenár majú pripraviť Valéria Schulczová a Roman Olekšák, kto seriál natočí však zatiaľ nie je známe.

Čítať viac...
Nahor