Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Najhorší týždeň môjho života, foto: Markíza

Aktuality

Markíza v roku 2021: Jediná novinka, highlightom Superstar a kinohity Zrodila sa hviezda či Pokémon!

Televízny líder v rok svojich 25. narodenín staví len na istotu, pre celý rok avizuje jedinú novinku. 

Tradičné predstavovanie budúcoročných plánov televízií klientom sa začína. Hlavní televízni hráči v týchto dňoch odhaľujú svoje plány pre rok 2021, ktoré už teraz z veľkej časti naznačia, ako budú vyzerať štruktúry v nasledovných dvoch sezónach.

Markíza ostatné roky začala stavať primárne na osvedčených programoch, ktoré sa snaží v programe udržať čo najdlhšie. Aj pre budúci rok tak nové série dostanú dnes už stálice ako Farma, Susedia, Sestričky, Horná Dolná, Chart Show, Dobre vedieť či Oteckovia ale i novšia šou Dvaja na jedného, ktorá sa však už dočká tretej série.

Naopak, televízia pre budúci rok neavizuje novú sériu Extrémnych premien, ktorú však v dôsledku koronakrízy nemohla ani roztočiť. Nakoľko príprava príbehov trvá vyše roka, na štvrtú sériu si budú musieť diváci počkať minimálne rok a pol.

Medzi ťažiskovými šou bude taktiež televízia stavať na dlhodobých programoch. Šiestej série sa má už definitívne dočkať Tvoja tvár znie povedome, ktorá mala bežať už túto jeseň, Markíza však radšej zvolila šetrenie po jarnej vlne pandémie a šou nenakrútila.

 


Joj v 2021: Veľký rok v štýle Slovanov, chystá rovno sedem nových seriálov! Známe hlavné kinohityČítajte →

Rovnako tak televízia potvrdzuje, že už budúci rok s novou sériou vráti spevácku šou Superstar, ktorá jej túto jar po rokoch slabnúcich výkonov vystrelila. Doteraz pritom federálnu Superstar Markíza a Nova nikdy nevrátili skôr ako po ročnej pauze, teraz potvrdzujú informácie portálu Mediaboom.sk a po veľkom úspechu nebudú čakať a šou prinesú dva roky po sebe. Pre Markízu bude pritom nosným highlightom celého roka.

Markíza tiež pre budúci rok počíta s pokračovaním noviniek, ktoré na obrazovky uviedla posledný rok.

Vrátia sa oba kontroverzné reality programy Svadba na prvý pohľad aj Utajený šéf, ktoré podľa viacerých reakcií majú byť skôr zinscenovanými programami ako skutočnými reality šou, rovnako tak oba nové seriály uvedené na jar tohto roka Pán profesor a Červené pásky.

Kým Pán profesor dostane už druhú sériu, v prípade Červených pások televízia v prvom rade dovysiela zastavenú prvú sériu. Oba seriály Markíza na jar po prepuknutí koronakrízy stopla, komediálny seriál však reštartovala túto jeseň, kým Červené pásky si na reštart počkajú až na najbližšiu jar.

 


Exkluzívne: Markíza vyrukuje budúci rok s novým seriálom! Poznáme názov aj hlavné menáČítajte →

Jedinou pôvodnou novinkou, ktorú Markíza pre budúci rok avizuje, je nový komediálny seriál Najhorší týždeň môjho života, ktorý je adaptáciou britského sitkomu z roku 2004. Všetky detaily sme vám priniesli exkluzívne v tomto článku.

V rámci filmovej ponuky Markíza v ostatných sezónach významne obmedzila investície a nákupy. Kým konkurenčná Joj zakúpila balíky filmov už u väčšiny veľkých štúdií, líder z viacerých spoluprác poodchádzal.

Markíza však naďalej čerpá z knižnice veľkého štúdia Warner Bros vďaka ešte nedávnemu prepojeniu so CME. Budúci rok tak odpremiéruje jeden z najznačkovejších filmových hitov u nás Zrodila sa hviezda (A Star is Born, 2018) či vlaňajší animák Pokémon: Detektív Pikachu (2019).

Práve tieto dva tituly sú filmovými highlightami Markízy pre budúci rok spoločne s premiérou českej komédie Chlap na střídačku (2020), v ktorej hlavné postavy stvárnili Ivana Chýlková, Jiří Langmajer, Iva Janžurová či Pavel Nový.

Z ďalších filmov Markíza zakúpila aj tituly Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny (Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald, 2018), Shazam! (2019), Godzilla 2: Kráľ monštier (Godzilla: The King of Monsters, 2019), sci-fi triler s Jasonom Stathamom MEG: Hrozba z hlbín (2018) či Aquamana (2018).

Čítať viac...
Nahor