Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Detektívka s hovoriacim psom dostala zelenú: Joj po pilotnej časti už realizuje novinku Bodka!

Televízia prípravu novej série ohlásila ešte koncom roka 2017.

Televízie sa v ostatných rokoch opäť rozbehli v príprave jedného seriálu za druhým. Ako Markíza tak Joj ich v posledných sezónach priniesli veľké množstvo a v príprave ďalších pokračujú.

Joj sa pustila do výroby nového komediálno-detektívneho seriálu Bodka, ktorý ohlásila ešte v klientskej brožúre na rok 2018 koncom predošlého roka. Seriál sa ešte po vlaňajšom nakrútení pilotného dielu dočkáva realizácie, s nakrúcaním mala televízia začať tento rok. Pôvodne televízia ohlásila prípravu 10 epizód.

Hlavným hrdinom seriálu je herec Robo Jakab, ktorý stvárni neúspešného policajného detektíva Šimona Malíka. Tomu bude v riešení prípadov pomáhať jeho lenivý psí priateľ Bodka, ktorého pri nakrúcaní seriálu stvárňujú hneď dvaja vycvičení psi. Hlavným motívom seriálu bude prepojenosť detektívka a jeho psa, s ktorým bude komunikovať. Dialógy vznikajú priamo pri nakrúcaní, na ktorom sa zúčastňuje aj „hlas“ Bodky.

Seriál ešte koncom roka 2017 odkazoval na známu detektívnu sériu Komisár Rex, ktorú v tej sezóne vo vlastnej verzii spracovala Markíza. „Zabudnite na superschopného komisára Rexa. Každý prípad vyrieši trochu lenivý, ale každopádne prešibaný pes Bodka,“ znela anotácia k pripravovanej novinke. Rex sa však napriek veľkým očakávaniam Markízy úspechu nedočkal, hlavného vyšetrovateľa stvárňoval Juraj Bača. Na nakrúcaní sa striedali až traja psi, ktorí stvárňovali postavu Rexa. Markíza pôvodne ohlásila aj druhú sériu, z tej však postupne zišlo.

Autormi námetu sú riaditeľ spravodajstva a programu Joj, Roland Kubina a scenárista Marek Orel. Televízia bude aj touto novinkou cieliť na široké rodiny. “Pôjde o humor príťažlivý pre všetky vekové kategórie. Muži si tu nájdu zápletku a vtipné psie hlášky, ženy sa rady pozrú na príťažlivého poručíka Šimona a celá rodina bude milovať Bodku,” uviedla Joj. Kedy sa novinka objaví vo vysielaní, je neznáme. Televízia už však začala divákom seriál komunikovať prostredníctvom svojich formátov ako Topstar.

Prvé zábery zo seriálu Bodka

Skôr by sa však na obrazovky mala dostať iná komediálna novinka Delukse v hlavnej úlohe so Zuzanou Fialovou. Televízia už seriál z hotelového prostredia kompletne nakrútila. „Diváci môžu nazrieť za dvere luxusného hotela, v ktorom by zaručene chceli bývať, ale nie v ňom pracovať. Obetaví zamestnanci robia všetko preto, aby sa hostia u nich cítili dobre. Nepríjemný majiteľ chce za každú cenu niekoho vyhodiť a čaká na vhodnú príležitosť. Každá epizóda má samostatný príbeh s novými hosťami a komplikáciami,” znie anotácia seriálu. Hrajú v ňom tiež Alexander Bárta, Diana Mórová, Ľuboš Kostelný či Ivan Vojtek. Rovnako tak televízia nakrúcala ďalšiu komediálnu sériu Pohrebáci, v ktorej sa taktiež v jednej z hlavných úloh objavuje Robo Jakab. S ním hrajú aj Jiří Langmajer, rovnako sa v ňom objavia Jana Oľhová, Robo Jakab, Zuzana Mauréry či Csongor Cassai.

Markíza sa po minuloročnom úspechu pripravuje na pokračovanie dramatického seriálu Sestričky s druhou sériou. Vlani tiež uviedla kriminálku Detektív Dušo, ktorá však neuspela, naopak, chytila sa jej komediálna Kuchyňa, ktorá už aktuálne odštartovala v pondelky svoju druhú sériu. Naopak, televízii sa vlani nechytili ambiciózne Milenky, z ktorých však ponúkla všetkých 16 plánovaných epizód. Začiatkom roka sa pokúsila o ich zreprízovanie v prime-time, vo štvrtky pohoreli.

Čítať viac...
Nahor