Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Joj kúpila megabalík od Disney: Od jesene Leví kráľ, Frozen 2, Toy Story 4 aj Avengers: Endgame!

Televízia dlhodobo stavia svoju filmovú knižnicu na produkcii od Disney, aktuálne podpísala exkluzívnu zmluvu na najväčšie filmové ťaháky súčasnosti.

Joj sa v priebehu septembra dostala k filmovému balíku, ktorý obsahoval najúspešnejšie filmy súčasnej éry, no napriek tomu ostal neobsadený.

Komerčná dvojka oficiálne potvrdila podpis exkluzívnej zmluvy, vďaka ktorej dostala všetky najatraktívnejšie tituly od Disney Studios, momentálne suverénne najúspešnejším filmovým producentom.

S vysielaním filmov začne Joj už tento mesiac. Práve v tomto balíku televízia získala napríklad aj remake Levieho kráľa, ktorý minulý rok valcoval kiná po celom svete. Joj ho uvedie v piatkovom prime-time 23. októbra. Televízia už Levieho kráľa aj promuje vo vysielaní, spolu s ním i ďalší remake animovaného hitu z 90. rokov Aladdin.

Ako informoval generálny riaditeľ Joj, Marcel Grega, na sociálnej sieti, televízia odvysiela najúspešnejšie filmy minulého roka.

Vôbec najziskovejším filmom vlani sa stal finálový film zo série Marvel Avengers: Endgame, ktorý sa zároveň postaral o svetovú senzáciu, keď prekopal historické rekordy a stal sa najúspešnejším filmom všetkých čias. V ziskovosti tak tesne predbehol Avatara, ktorý rebríčku kraľoval od roku 2009.

Grega potvrdil, že Joj zakúpila tretiu fázu filmov Marvel. Spolu ide o 9 premiér, Joj dokúpila aj 2 reprízové filmy, ktoré už skôr odvysielala Markíza. Práve pri Marvelovkách Joj avizuje ich zaraďovanie na menšiu Joj Plus, kde by sa tak mali objaviť aj niektoré premiéry.

Z rebríčka TOP 5 najúspešnejších filmov vlaňajška podľa tohto rebríčka na 2. mieste skončil spomínaný Leví kráľ, za ktorým nasledovalo Ľadové kráľovstvo 2. Prvý film sa aj na Slovensku zaradil k najobľúbenejším animovaným filmom vôbec. 4. priečku obsadil ďalší animovaný kinohit Toy Story 4, päťku najziskovejších snímok minulého roka uzavrel ďalší film zo série Marveloviek – Captain Marvel.

Televízia potvrdila aj odvysielanie rozprávkových filmov Luskáčik a štyri kráľovstvá, novej Vládkyne zla 2, Rodinky úžasných 2, nové spracovanie animovanej rozprávky Dumbo, odvysielať má tiež zatiaľ najnovších Pirátov z Karibiku: Salazarova pomstva či nového Čierneho pantera.

Čítať viac...
Nahor