Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Foto: TV JOJ

Aktuality

Joj od septembra: Novinky odštartuje postupne, veľký prehľad jesenných filmových premiér!

Televízna dvojka ohlásila pre túto jeseň hneď viacero nových projektov, ich uvedenie pripravuje postupne v priebehu celej sezóny.

Po prvých jesenných plánoch Markízy a verejnoprávnej Jednotky prinášame aj prehľad komerčnej televíznej dvojky.

Joj svoju sezónu začne rozbiehať najskôr zo všetkých staníc. Ako prvú odštartuje seriálovú novinku Nemocnica, ktorú v úvodnom týždni odvysiela trikrát od utorka 24. augusta do štvrtka 26. augusta. Ďalšie týždne ju avizuje v utorky a štvrtky.

Opäť uprostred pracovného týždňa chystá Joj rozbehnúť aj novú sériu Česko Slovensko má talent, ktorú už tradične v jej úvode nasadí dvakrát do týždňa. Štartovať by mala v stredu 8. septembra, následne by sa mala vysielať klasicky v sobotnom prime-time.

Sobotné vysielanie Talentu doplní po 22. hodine pokračovanie seriálu Uhorčík, v rovnakom čase by sa pri podobnej dĺžke epizód mohol neskôr objaviť aj nový seriál Lajna, ktorého tretiu sériu koprodukuje s pôvodnými tvorcami aj Joj a nezvyčajne ho na obrazovky nasadí až od tretej sezóny.

Neskôr stred týždňa obsadí nová rodinná šou Vila Rozborila Dom snov, ktorá by sa podľa prvých plánov mala dostať na obrazovky približne v polovici septembra. Piatky a nedele v úvode sezóny avizuje Joj filmové, v pondelky zas chce pokračovať s Inkognitom, ktorému v ostatných sezónach došiel dych a nenadýchlo sa ani v letnom mimosezónnom období.

Do štruktúry Joj by však v neskoršej časti jesene mali nastúpiť aj ďalšie nové seriály – večerná kriminálka novinka Kriminálka Kraj a nový komediálny seriál Zlatá rybka, za ktorým stoja tvorcovia Prázdnin. Joj v aktuálnom období intenzívne komunikuje aj prípravy seriálu Iveta z prostredia súťaže Miss, podľa prvých informácií s ním ešte v najbližšej sezóne nepočíta. Rovnako sa až na budúci rok podľa potvrdených správ presunula dráma Ultimátum, ktorú Joj pripravuje spoločne s Českou televíziou.

Televízna dvojka zároveň sprístupnila zoznam filmových premiér, ktoré sa v jej vysielaní objavia v prvej polovici sezóny.

Patriť medzi ne bude napríklad oceňovaná kriminálka komédia Na nože (Knives Out, 2019) v štýle detektívok Agathy Christie, v ktorej hviezdia Daniel Craig, Chris Evans, Jamie Lee Curtis či Michael Shannon. Z komediálneho žánru odpremiéruje tiež snímku Hry s ohňom (Playing With Fire, 2019), kde hlavného hrdinu stvárňuje John Cena.

Premiéry sa dočkajú tiež viaceré adaptácie známych predlôh. Zo série filmov štúdia Disney, v ktorých do súčasnej filmovej podoby spracúva známe klasické animáky, uvedie premiéru Mulan (2020), naopak, v animovanej podobe sa zas predstaví kultová Rodina Addamsovcov (Addams Family, 2019). Filmového spracovania sa tiež dočká kultová knižná predloha Volanie divočiny (Call of the Wild, 2020), v ktorej hlavné postavy stvárňujú Harrison Ford alebo Omar Sy. V knižnej predlohe vychádzajúcej zo skutočného príbehu našiel inšpiráciu triler Útek z Pretórie (Escape from Pretoria, 2020), ktorý ponúkne ďalší príbeh úteku z väzenia, tentoraz v hlavnej úlohe s Danielom Radcliffom.

Netradičnou premiérou bude dobrodružno-romantická akčná sci-fi rozprávka Alita: Bojový anjel (Alita, 2019), ktorá sa vyznačuje počítačovou hrdinkou, pričom inšpiráciu našla v populárnom anime a japonskej kultúre. Z podobného žánru bude mať premiéru aj akčné sci-fi Smrteľné stroje (Mortal Engines, 2018).

Z tradičných prime-time trilerov Joj odvysiela ďalšiu premiéru s Liamom Neesonom Pre balík prachov (Honest Thief, 2020), v novom, no v podpriemerne hodnotenom filme, sa predstaví aj Bruce Willis v premiére Dlhá noc: Prežitie (Survive the Night, 2020). Na obrazovky sa tiež dostane ďalší ruský veľkofilm, tentokrát v podobe vojnovej drámy Posledná hranica (The Last Frontier, 2020) z obdobia druhej svetovej vojny.

Jednou z hlavných premiér sezóny bude zároveň premiéra novej českej rozprávky Princezná zakliata v čase (2020), ktorá naďalej beží v kinách. Hlavnú postavu v nej stvárňuje slovenská herečka Natalia Germani, v ďalších úlohách sa predstavia Eliška Křenková, Marek Lambora, Jan Révai, Roman Zach, Veronika Freimanová či Martin Dejdar. Premiéru bude mať taktiež ďalšia česká romantická komédia Román pro pokročilé (2019), v ktorom hlavné postavy hrajú Marek Vašut, Jitka Čadek Čvančarová alebo Miroslav Etzler.

Čítať viac...
Nahor