Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: RTVS

Nové projekty

RTVS od septembra: Nasadí dlho odkladaný nový slovenský seriál aj posledné Zlaté časy s Lasicom!

Verejnoprávna televízia bude vo vysielaní Zlatých časov pokračovať aj po úmrtí Milana Lasicu, s legendou stihla pre najbližšiu jeseň natočiť hneď niekoľko posledných epizód.

Na štart novej televíznej sezóny sa už pripravuje aj RTVS, ktorá sa na hlavnej stanici vráti prakticky ku zabehnutému programu. Naprieč televíznymi aj rozhlasovými stanicami ho však doplní špeciálnym vysielaním k 65. výročiu televízneho a 95. výročiu rozhlasového vysielania na Slovensku.

Ako sme už informovali, v súvislosti s oslavami pripravuje dva večerné eventy, z ktorých jeden sa dostane aj na hlavnú Jednotku, ktorá bude výročia oslavovať taktiež v Zlatých časoch. Výrazné vysielanie ponúkne Dvojka s návratom Televíznych pondelkov alebo uvedením retušovaných klasík Tisícročná včela alebo Alžbetin dvor, Trojka si zas zaspomína na legendárne programy ako Vtipnejší vyhráva, a to prostredníctvom Rasťa Piška, alebo Večery Milana Markoviča, ktorý ku archívnym vydaniam nahral aj súčasný komentár. Všetky informácie o vysielaní RTVS k výročiu nájdete v tomto článku.

Samotnú jesennú sezónu odštartuje hlavná Jednotka od začiatku septembra.

Na začiatku budúceho mesiaca bude Jednotka komplikovať život komerčným staniciam večernými kvalifikačnými zápasmi Slovenska na futbalové Majstrovstvá sveta.

V stredu 1. septembra o 20:45 sa naša reprezentácia postaví proti Slovinsku, v sobotu 4. septembra proti Chorvátsku a v utorok 7. septembra proti Cypru.

Od štvrtka 2. septembra Jednotka rozbehne v poradí 11. sériu relácie Zlaté časy, do ktorej príprav zasiahla nedávna správa o úmrtí legendy Milana Lasicu, ktorý sa stal krátko po rozbehnutí programu jeho stabilným hosťom.

RTVS s Lasicom ešte stihla nakrútiť posledných 7 premiérových epizód, ktoré odvysiela na jeseň, pričom v Zlatých časoch plánuje pokračovať aj ďalej a so zmenami v obsadení nakrúti aj ďalšie vydania.

Následne v piatok 3. septembra odštartuje jubilejná 10. séria zábavnej šou Milujem Slovensko, ktorá bude pokračovať v nezmenenom zložení s moderátorom Martinom Nikodýmom a kapitánmi Adelou Vinczeovou a Danom Danglom. Tvorcovia relácie si ešte v roku 2018 predsavzali, že budú každú sezónu striedať dve kapitánske dvojice: „Ako sme už vlani avizovali, RTVS v šou Milujem Slovensko plánuje každú sezónu striedanie kapitánskych dvojíc,“ uviedla pred sezónou 2019 PR manažérka telerozhlasu, Silvia Turnerová. Nakoniec tento nápad po jednom pokuse odišiel do zabudnutia a Juraj „Šoko“ Tabaček a Stanislava Kašperová sa už do pozície kapitánov nikdy nevrátili.

V soboty večer zas bude pokračovať nezmenený blok zábavy s premiérovými časťami Záhad tela, Pumpy a Neskoro večer. V septembri pôjde zároveň o posledný večer so zábavnými programami, zvyšok týždňa vyplnia akvizície. Definitívne sa nevráti ani vlaňajší pokus so zábavnou športovou novinkou Tak určite, ktorá minulý rok na jeseň prepadávala v utorňajšom prime-time.

Čo však do programu Jednotky pribudne, je už dlho avizovaný nový pôvodný seriál pre menších divákov Mami, ja chcem psa, ktorý intenzívne RTVS tlačila v médiách v čase jeho nakrúcania v roku 2019.

 


Bude z toho novodobá Bambuľka? RTVS nakrútila nový rodinný seriál, pozrite si detaily aj so známymi menami!Čítajte →

Jeho pôvodné nasadenie bolo avizované ešte na jeseň 2020, čo platilo dokonca aj tesne pred štartom minuloročnej jesennej sezóny. Krátko pred jej začiatkom však došlo k prekopaniu plánov, čoho súčasťou bolo aj vypadnutie seriálu zo štruktúry.

Seriál, ktorý pôvodne niesol názov Mama, kúp mi psa, a nie je vylúčené, že sa RTVS k nemu vráti, nasadí nakoniec verejnoprávna televízia do tohtoročnej jesene na soboty dopoludnia od 4. septembra na Jednotke, vysielať sa bude po 10. hodine. Viac informácií o seriáli nájdete v tomto článku.

Fotografie k novému seriálu Mami, ja chcem psa

Čítať viac...
Nahor