Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Nové projekty

Joj na jeseň potvrdzuje prvú seriálovú novinku: S Čechmi nakrúti pokračovanie komediálneho fenoménu!

Komerčná dvojka oznámila novú koprodukčnú spoluprácu, zapojí sa do realizácie seriálového hitu, ktorý pôvodne prerazil v online. Na konci článku ukážky zo seriálu.

Joj pre najbližšiu jeseň oficiálne potvrdzuje prvý nový seriálový projekt.

Televízia vo štvrtok ohlásila novú spoluprácu s českou terestriálnou Televíziou Seznam, s ktorou spoločne nakrúti pokračovanie komediálneho seriálu Lajna.

Ten ponúkol dosiaľ dve série, prvú ešte z roku 2017 v produkcii Obbod TV, ktorú pre druhú sériu prevzal v roku 2019 práve Seznam. Rovnako na svoju platformu nasadil kompletne všetky časti. Lajna bola uvedená pôvodne ako online seriál, ktorý v každej sérii ponúkol po osem častí, pričom len na platforme Seznamu dosiahli dve série vyše 16 miliónov videní.

Joj so Seznamom momentálne potvrdzujú novú tretiu sériu, ktorú už však budú prioritne vyrábať pre televízne vysielanie.

Nielen Joj ale aj Seznam v Česku ponúka taktiež klasickú lineárnu televíznu stanicu, ktorá sa pridala do konkurencie najväčších televíznych skupín Novy, ČT a Primy. V tomto roku sa televízia Seznamu začala približovať k necelému percentu priemerného podielu na trhu.

„V januári sme mali, podľa merania ATO (živě 15+, reach, január 2021, pozn. red.), mesačný divácky zásah 2 905 000 divákov, a to budeme pre nich tento rok pripravovať ešte niekoľko nových vlastných programov. Z hranej tvorby to bude práve seriál Lajna 3. Prvé dve série si v online prostredí získali milióny fanúšikov. Je čas seriál posunúť ďalej a ponúknuť ho televíznym divákom na českom i slovenskom trhu. Preto sme radi, že máme tak silného koprodukčného partnera, akým je televízia JOJ. Z Lajny sa tak stáva medzinárodný projekt, a to nielen vďaka spolupráci dvoch celoplošných televíznych staníc, ale tiež vďaka prostrediu, v ktorom sa nakrúca a deju, ktorý sa v seriáli odohráva,“ povedal riaditeľ Televízie Seznam, Ivan Mikula.

Joj prostredníctvom generálneho riaditeľa, Marcela Gregu, označila toto spojenie za prirodzené.

Za scenárom stojí Petr Kolečko, ktorý sa v posledných sezónach po úspechu seriálu Most v Česku stal jedným z hlavných scenáristov Joj, pracoval na projektoch Hrobári či Nový život. Hlavnú postavu zas stvárňuje herec Jiří Langmajer, ktorý sa na Joj objavil taktiež v Hrobároch.

„Vyústenie do spolupráce bolo aj pri pohľade na našu seriálovú tvorbu či autorské zázemie prirodzené a teším sa, že herecký koncert Jiřího Langmajera a výborný scenár Petra Kolečka budeme môcť ako koproducent tohto skvelého projektu premiérovo priniesť túto jeseň aj divákom na Slovensku,“ uviedol Grega.

Televízie počítajú s nakrúcaním už od mája a vysielaním seriálu na jeseň.

Opäť by malo vzniknúť osem častí, ktoré následne televízie uvedú aj online. Joj zatiaľ nešpecifikovala, akým spôsobom bude chcieť treťou sériou nadviazať na predošlý dej, ktorý je známy primárne českým divákom. V jej vysielaní či na webe sa tak môžu ešte skôr objaviť prvé dve série.

O seriáli Lajna
Elitný hokejový kouč Luboš Hrouzek (Jiří Langmajer), olympijský víťaz z Nagana a bývalý hráč NHL, sa po rozvode s manželkou Helenou rozišiel aj so svojím klubom HC Slavia Praha. Rozhodol sa odísť z Prahy a začať znova na mieste, kde by ho asi nikto nečakal… v Havířove! A nešiel tam rozhodne sám, uniesol tam svojho syna Patrika. Chcel v Havířove stvoriť novú hokejovú legendu, Hrouzka juniora. Po tom, ako si Luboš Hrouzek získal srdcia hráčov aj ľudí z Havířova a prežil tam pomerne dosť eskapád a bodycheckov, sa vracia do Slavie. Má ju zachrániť v druhej najvyššej súťaži, dokonca aj po tom, ako musel v minulosti z klubu odísť za podivuhodných okolností. Ukazuje sa totiž, že za návratom do Slavie stojí ešte väčší hokejový šialenec a autorita – Hrouzek starší. Z presunu do Prahy je bez ohľadu na okolnosti úplne nadšená Hrouzkova priateľka Deniska (Hana Vagnerová). A to najdôležitejšie na koniec – Lubošovi sa narodili dvojčatá! A teraz, v novej tretej sérii, čaká na Hrouzka asi tá najväčšia výzva, ktorú si hokejový kouč dokáže predstaviť, možno aj väčšia ako samotné Nagano!

Ukážky zo seriálu Lajna

Čítať viac...
Nahor