Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Foto: TV JOJ

Televízia

Rozboril po rokoch smeruje späť k zábave a Vilomeninám: Odhalené detaily novinky Dom snov!

Joj na jeseň chystá do prime-time aj novú pôvodnú šou, Rozboril sa v nej po trinástich rokoch vráti k formátom, akými sa na obrazovke preslávil.

Televízna dvojka pre najbližšiu jeseň ohlásila po dlhšom čase aj novú večernú šou Dom snov, ktorou doplní dlhoročné istoty – ťažiskový highlight Česko Slovensko má talent či reláciu Inkognito.

Joj potvrdila, že uvedie nový formát Vila Rozborila, ktorý sa stane jej autorskou novinkou. Nebude tak adaptáciou zahraničnej licencie. Dosiaľ bolo známe, že novinka prinesie námet, na základe ktorého mladé páry či rodiny, ktoré chystajú tento rok svadbu, dostanú príležitosť vyriešiť problémy s bývaním, keď im televízia postaví rovno vlastný dom.

Kým posledných približne 15 rokov sa moderátor Vilo Rozboril objavoval skôr v emotívnych večerných formátoch, tentokrát by sa po rokoch mal vrátiť k zábavnejšiemu žánru.

Dom snov totižto nebude ďalším derivátom emotívnych programov.

Naopak, má ísť súťažno-zábavnou šou, v ktorej budú mladé páry medzi sebou súťažiť o výhru v podobe nového bývania.

Rozboril najnovšie odhalil, že vo večernej novinke sa objaví celkovo 12 párov, ktoré čaká vzájomný súboj o nový domov.

V novinke Dom snov televízia postaví celkovo tri domy – pri Bratislave, v okolí Košíc a Trenčína. Dá sa tak očakávať, že súťažiaci budú rozdelení do troch štvoríc v závislosti od miesta, kde žijú.

Televízia v prípade novinky Dom snov sľubuje tri roviny programu – na jednej strane pomôže rodinám, ktoré si nevedia poradiť s financovaním vlastného bývania, chýbať nebudú emócie, keď súčasťou programu budú aj emotívne žiadosti o ruku či samotný svadobný obrad. Zároveň však bude šou vo veľkom postavená na zábave a súťažení.

Rozboril si pri predstavovaní novej šou zaspomínal aj na svoje začiatky a niekdajšiu televíznu legendu Vilomeniny, ktoré sa vysielali od roku 2002 do 2008. Práve k ich koreňom by sa v novinke Dom snov mal vrátiť.

Zaujímavosťou je, že popri ďalších archívnych formátoch plánuje Markíza vrátiť do vysielania práve originálne Vilomeniny a zreprízovať ich pri príležitosti 25. výročia televízia. Viac sme exkluzívne informovali v tomto článku.

Práve príprava novinky Dom snov vyprovokovala k reakcii konkurenčnú Markízu.

Krátko po tom, čo Joj začala s tímom režiséra Petra Núñeza, ktorý stojí aj za reláciou V siedmom nebi, pripravovať novú šou o plnení snov o novom bývaní, začala Markíza intenzívne prípravy vlastnej obdobnej novinky, ktorá ponesie názov Extrémne premeny: Nový domov.

Miesto stavania nových príbytkov sa v nej televízny líder bude zameriavať skôr na pozoruhodné rekonštrukcie už existujúcich, pričom šou bude postavená na neľahkých životných príbehoch účastníkov.

Dá sa tak dokonca očakávať, že novinka Markíza bude výrazne viac stavať na emóciách, než nová šou Vila Rozborila, s ktorým sa tento druh programov dlhé roky spája.

V roku 2007 odmoderoval mimoriadne úspešnú tanečnú šou Bailando, od roku 2008 moderoval Modré z neba. Relácia v obmenenej podobe prešla od 2014 na obrazovky Joj s názvom V siedmom nebi, pokračovať bude aj v tomto roku. V 2015 sa zas v jednej sezóne vrátil k tanečnej šou postavenej na príbehoch pod značkou Tanec snov.

Ako sme už informovali, zaujímavosťou je pozadie oboch obdobných pripravovaných formátov Joj a Markízy.

Nová Rozborilova šou nesie názov Dom snov, pod ktorým sa na Slovensku v minulosti spopularizovala známa akvizičná americká šou Extreme Makeover: Home Edition. Práve jej slovenskú verziu však chystá do vysielania Markíza pod spomínaným názvom Extrémne premeny: Nový domov. Markíza tak teda staví na realizáciu slovenskej verzie samotného formátu Extreme Makeover: Home Edition, ktorý roky bežal v originálnej americkej verzii v slovenskom vysielaní na konkurenčnej Joj.

Čítať viac...
Nahor