Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Filmové ťaháky Markízy 2022: Veľké blockbustre, ďalší psí doják aj najnovší hit Známi neznámi!

Markíza pre budúci rok posilní ponuku filmových premiér, prinášame prehľad najväčších ťahákov roka 2022.

Tak ako Joj, aj Markíza pre budúci rok chystá viacero filmových noviniek, ktorými v novej sezóne doplní vo večernom prime-time hlavné programy pôvodnej tvorby.

Kým v minulých rokoch Markíza sústredila investície najmä do vlastného programu a pri filmoch uprednostnila ekonomickejšie tituly menších štúdií, pre budúci rok pripravila silnejší balík premiér s viacerými veľkými kinofilmami.

Tradične najväčšími ťahákmi budú česko-slovenské komédie, ktoré na komerčných staniciach roky dosahujú rekordné výkony sledovanosti.

Medzi jej hlavné highlighty bude patriť tohtoročná najzvučnejšia komédia Známi neznámi (2021) s nabitým obsadením. Hlavné úlohy v nej stvárňujú dlhodobé tváre Markízy Tomáš Maštalír a Petra Polnišová spoločne s Táňou Pauhofovou, Sväťom Malachovským, Klárou Issovou či Annou Kadeřávkovou.

 


Joj budúci rok s balíkom česko-slovenských premiér: Toto sú jej najväčšie filmové ťaháky roka 2022!Čítajte →

„Rozpráva príbeh kamarátov, ktorí sa počas Silvestra rozhodnú vyložiť telefóny na stôl a nahlas zdieľať každú správu a prichádzajúci hovor. Koľko toho o sebe nesmieme vedieť, aby sme mohli zostať priateľmi, milencami, manželmi, rodičmi…? Stačí jeden večer a z dobrých známych sa stanú neznámi, znie anotácia komédie, ktorú autori označujú aj ako horko sladkú.

Ďalšou českou komédiou, ktorú budúci rok Markíza uvedie, bude Denník moderného fotra (2021). Jiří Mádl a Tereza Ramba v nej stvárňujú mladých rodičov, ktorí si len sťažka zvykajú na svoju novú úlohu.

„Keďže Nataša je úspešná dizajnérka hračiek pre deti, s malým Dominikom musí ostať doma na materskej Dominik. Ten pristupuje k úlohe s trochu naivnou predstavou, a bude musieť využiť všetku svoju vynaliezavosť, aby počas prvého roku zvládol starostlivosť o malého Čeňka. Starostlivosť občas pripomína boj o prežitie. Vďaka spolužitiu s malým človiečikom však objaví, koľko podôb môže mať láska, znie dej českej novinky.

Budúci rok bude mať na obrazovke lídra premiéru aj nová česká rozprávka Najväčší dar (2021), ktorá odhalí, ako to dopadne, keď sa bohovia začnú pliesť do záležitostí ľudí a ľudia zas do vecí bohov. Diváci sa môžu tešiť na Bolka Polívku, Sabinu Rojkovú, ale aj na čoraz populárnejšiu Annu Polívkovú.

Okrem lokálnych filmov Markíza v budúcom roku plánuje uviesť aj veľké zahraničné kinofilmy od najväčších hollywoodskych štúdií.

Pre milovníkov komiksových hrdinov Markíza už pre budúci rok zakúpila film Wonder Woman 1984 (2020), v ktorej Gal Gadot bojuje proti zlu a nepráviu. Jeho prvú časť Markíza uviedla vlani na Veľkú noc, kde s nim dosiahla nadpriemerné výkony.

Highlightom budúceho roka bude tiež premiéra jedného z najlepšie hodnotených komiksových filmov súčasnosti Spider-Man: Návrat domov (Spider-Man: Homecoming, 2017), v ktorom sa Tom Holland prvýkrát objavil v úlohe Petra Parkera. Pre fanúšikov drsnejších komiksoviek zas Markíza uvedie premiéru Vtáky noci a fantastický prerod jednej Harley Quinn (Birds of Prey and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn, 2020), kde hviezdi Margot Robbie.

Markíza nesklame ani ženské publikum, pre ktoré pripravila premiéru romantickej trilógie After: Bozk (After, 2019), After: Sľub (After: We Collided, 2020), After: Tajomstvo (After We Fell, 2021), ktorá je mladšou sestrou hitu Päťdesiat odtieňov… Pre nežnejšie pohlavie je rovnako určená aj ďalšia novinka Malé ženy (Little Women, 2019), ktorá sa tešila reakcii kritikov.

Detskí diváci sa budúci rok môžu tešiť na pokračovanie animovanej série Hotel Transylvánia 3: Strašidelná dovolenka (Hotel Transylvania 3: Sumer Vacation, 2018), ale tiež Angry Birds vo filme 2 (2019). Premiéru bude mať aj rodinná snímka Králik Peter (Peter Rabbit, 2018).

Pre milovníkov veľkých blockbustrov, v ktorých sa mieša akcia a dobrodružstvo s humorom, bude medzi hlavné ťaháky patriť hviezdne obsadený Jumanji: Ďalší level (Jumanji: The Next Level, 2019), kde Dwayne Johnson, Jack Black či Kevin Hart zistia, že Jumanji nie je len džungľa, ale aj horúce púšte či zasnežené pohoria.

Diváci lídra sa tiež dočkajú nového spracovania filmu Charlieho anjeli (Charlie´s Angels, 2019), v ktorom budú musieť talentované a akčné špiónky zachrániť svet pred novou hrozbou, pričom dôverovať môžu jedine sebe a svojim schopnostiam. Novú podobu taktiež dostal filmový hit Muži v čiernom: Globálna hrozba (Men in Black: International, 2019). Chris Hemsworth a jeho kolegovia sa v ňom budú musieť postaviť nevídanému zlu – zradcovi vo vlastných kruhoch.

Pre mužov má zároveň televízny líder pripravený akčný triler Posledný výstrel (The Marksman, 2021), v ktorom bude Liam Neeson ochraňovať mexického chlapca prenasledovaného zabijakmi kartelu.

Jedným z ťahákov Markízy v budúcom roku bude aj ďalšia dojímavá premiéra, v ktorej bude hlavným hrdinom pes.

Tentoraz pôjde o americkú rodinnú premiéru Psí domov (A Dog´s Way Home, 2019), v ktorej sa adoptovaný psík Bella jedného dňa ocitne stovky kilometrov od svojho nového domova. Psia láska je silnejšia, než akákoľvek vzdialenosť, pričom psieho hrdinu na ceste za milovaným pánom čaká nielen mnoho nástrah, ale aj noví priatelia a dobrodružstvo.

Markíza si už psiu premiéru s úspechom vyskúšala na Troch kráľov v roku 2019, kedy s filmom Psia duša vystrelila na rating 13,7 % s podielom 31,3 %. Uvádzala ho vtedy ako snímku od tvorcov vôbec prvého psieho filmu, ktorý odštartoval popularitu podobných filmov na slovenskej obrazovke, Hačikó: Príbeh psa, ktorý zas na Nový rok 2017 na Joj prevalcoval novoročné rekordy s ratingom 13,9 %.

Psie filmy však televíziám nezaberajú automaticky. Joj nevyšiel pokus zopakovať chlpatú novoročnú premiéru vlani, kedy prepadla s filmom Psie dni, minulú jeseň ju zároveň zaskočil neúspech pokračovania práve hitu z Markízy Psia duša 2. Len v novembri rovnako vlažne zahral aj film Palma, ktorý promovala ako „ruského Hačika“.

Čítať viac...
Nahor