Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Nový rok pre Markízu absolútnou katastrofou! Vybuchla večer aj cez deň, Joj valcovala s premiérou Hačikó i Novinami

Späť do čela sa v prvý deň nového roka dostali aj Noviny.

Prvý deň mimo antény dopadol pre Markízu symbolicky nepríjemným šokom. Novoročný program sa jej nevydaril, pričom tvrdo spadla nielen večer ale aj s denným programom.

Večer sa prepadla až na pozíciu trojky na trhu, keď jej česká komédia Celebrity s.r.o. vôbec neuspela s ratingom 5,1 % a podielom iba 11,8 %. Jasne sa pred ňu dostala už Jednotka so slovenskou premiérou Vojtech a ratingom 7,8 % pri podieli 17,2 %. V 12+ podliezol film 19 %. Obe stanice však prevalcovala Joj, ktorá vysoko uspela s premiérou Hačikó: Príbeh psa. Televízia sa podľa všetkého stihla vysoko zapísať hneď v prvý deň do rebríčka najsledovanejších filmov za celý rok 2017, nakoľko snímku sledovalo až 13,9 % divákov pri podieli 31,2 %.

Exkluzívny pohľad: Takto Markízu skutočne ovplyvnilo DVB-T! Čo spôsobilo jej radikálny pád?

Medzi menšími bola vpredu taktiež stanica Joj, Plus s filmom Taxi podliezla 5 %. Nevesta na úteku na Doma aj film Konečná na Dajto uhrali podobný výkon, hýbali sa okolo 4 %. Wau s filmom Bez šance už neuspela, šla len na percento.

Nový rok prial aj spravodajstvu televíznej dvojky. Noviny sa vrátili do čela, ratingovo prekročili až 13 % a v podieli tesne uhrali vyše 30 %. Televízne noviny sa vzdialili výkonom v priebehu sviatkov, dostali sa len cez 24 %.

Markízu prekvapil nielen večerný neúspech ale aj sledovanosť za deň. Kým bežne ju práve tá ťahá nahor a i počas sviatkov sa držala aj vyššie nad 20 %, v nedeľu sa so sviatočnou ponukou prepadla na priemerný výkon len 14 %. Joj tak bola lídrom nielen v prime-time aj celodenne, kde aj vďaka večeru podliezla 19 %.

Čítať viac...
Nahor