Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Joj budúci rok s balíkom česko-slovenských premiér: Toto sú jej najväčšie filmové ťaháky roka 2022!

Joj budúci rok odvysiela viacero česko-slovenských premiér, do vysielania sa dostane aj odkladaný celovečerný dokument o Karlovi Gottovi.

Televízie z budúcoročných plánov nevynechávajú ani atraktívne filmové premiéry, ktoré sú dôležitou súčasťou ich programových štruktúr.

Neraz aj na tomto poli zvádzajú už pri zaisťovaní titulov vzájomné súboje, pričom okrem zahraničných trhákov sa ich pozornosť stále viac sústreďuje na lokálne premiéry, ktorých popularita na obrazovke rastie.

Televízna dvojka si pre budúci rok zaistila balík zvučných česko-slovenských premiér.

Jedným z najväčších filmových ťahákov budúceho roka vôbec bude pokračovanie romantickej komédie Šťastný nový rok 2 (2021), ktorý pri vlaňajšej televíznej premiére vyskočil na prvé miesta celoročnej sledovanosti. Rovnako patril medzi najnavštevovanejšie filmy roka 2019 v kinách, ktoré o rok neskôr pozatvárala pandémia, čo spôsobilo aj odklad uvedenia viacerých nových titulov ako do kín tak na televízne obrazovky.

Dej pokračovania Šťastný nový rok 2 sa zo zasnežených Tatier presunie na chorvátske pláže v horúcom lete, čo môže ovplyvniť aj jeho nasadenie v priebehu roka, „jednotka“ bola hitom pri uvedení v decembri. Nemení sa obsadenie filmu, v ktorom nechýbajú Táňa Pauhofová, Tomáš Maštalír, Ján Koleník, Emília Vášáryová, Jiří Bartoška, Antónia Lišková, Gabriela Marcinková, Zuzana Norisová, Marek Majeský.

Ďalšou výraznou romantickou premiérou bude komédia Matky (2021) režiséra Vojtěcha Moravca o tom, aké to naozaj je byť v dnešnej dobe mamou malých detí a okrem toho súčasne aj dokonalou ženou, kamarátkou a partnerkou. Romantická komédia opäť stavia na silnom hereckom obsadení, v ktorom sa predstavia Hana Vagnerová, Petra Hřebíčková, Sandra Nováková a Gabriela Marcinková, mužskými kolegami sú Jakub Prachař, Jiří Langmajer, Vladimír Polívka, Václav Neužil a Štěpán Benoni.

Očakávanú televíznu premiéru bude mať budúci rok celovečerný dokumentárny film Karel (2020), ktorý zachytáva posledné mesiace života legendy Karla Gotta. „Renomovaná dokumentaristka Olga Malířová Špátová nakrúcala s Karlom Gottom obdobie celého jedného roka a vďaka jeho úprimnej otvorenosti vznikol nezvykle osobný až intímny pohľad na život slávneho speváka, v ktorom nechýba jeho nadhľad a humor,“ uvádza anotácia.

Ďalšou komediálnou premiérou bude snímka Prvok, Šampón, Tečka a Karel (2021), za ktorou stojí režisér a spisovateľ Patrik Hartl. V hlavných úlohách sa predstavia štyria muži Martin Pechlát, David Švehlík, Hynek Čermák a Martin Hofmann, ktorých doplnia Zuzana Norisová, Jana Kolesárová, Kristýna Boková, Petra Polnišová, Soňa Norisová, Daniela Kolářová či Barbora Poláková. Film sleduje príbeh štyroch kamarátov, ktorí vyhlásia vojnu kríze stredného veku tým, že sa rozhodnú plniť odvážne výzvy. Prvou z nich bude vyzliecť sa na verejnosti donaha.

Najmä vďaka titulnej skladbe Kométa sa na verejnosti preslávil rodinný film režiséra F.A. Brabca Gump – pes, ktorý naučil ľudí žiť (2021), ktorý rozpráva príbeh o svete videnom očami túlavého psa Gumpa. Hlavné postavy stvárňujú Bolek Polívka, Eva Holubová, Ivana Chýlková alebo Karel Roden.

Menej známe tváre prinesie romantická komédia Jedine Tereza (2021), ktoré doplní legendárna Iva Janžurová. „Romantická komédia plná trapasov a omylov, ktorá názorne dokazuje, že boj o lásku môže byť niekedy neuveriteľná fuška, zvlášť, keď vám život dáva jednu facku za druhou. Dlhoročný pár zažije pre ich vzťah takmer fatálne Vianoce, zahŕňajúce od nesplnených sľubov cez omyly na vlastnej koži až po údajnú neveru. Aby potom Tomáš získal Terezu späť, plní šialené nápady svojho kamaráta, filmového fanatika, ktorý ich čerpá z kultových romantických filmov,“ uvádza anotácia.

Joj tiež odvysiela premiéru romantickej komédie Láska na špičkách (2021), v hlavnej úlohe s Vicou Kerekes. Film sleduje príbeh bývalej primabaleríny českého Národného divadla, ktorá po úraze skončila kariéru a presťahovala sa s manželom a dcérou do opusteného mlynu, ktorý zdedila po babičke. Čerstvou premiérou bude aj čierna komédia Kurz manželskej túžby (2021) s Jiřím Bartoškom, za ktorou stojí režisér oceňovaného hitu Teorie tygra.

V budúcoročnej ponuke nebudú chýbať ani viaceré známe zahraničné kinofilmy.

Zo zahraničných filmových premiér Joj pre budúci rok zakúpila skutočný príbeh Kým si so mnou (I Still Believe, 2020) či krimi komédiu Zlatokopky (Hustlers, 2019) s Jennifer Lopez v hlavnej úlohe. Ženy tiež poteší filmová premiéra s Bradom Pittom, ktorý sa predstaví v sci-fi trileri Ad Astra (2019).

Pre mužov Joj odvysiela vojnový film Sama Mendesa 1917 (2019), v ktorej hlavnú úlohu stvárnil George MacKay, napínavý akčný sci-fi triler Pod vodou (Underwater, 2020) s Kristen Stewart, životopisnú športovú drámu Le Mans 66 (2019) Matt Damon, Christian Bale, akčný triler Mrazivá pasca (The Ice Road, 2021) s Liamom Neesonom v hlavnej úlohe či pokračovanie kultového sci-fi filmu Terminátor: Temný osud (Terminator: Dark Fate, 2019), v ktorom sa znovu stretnú Arnold Schwarzenegger a Linda Hamilton v úlohe Sarah Connorovej.

Pre najmenších a rodičov Joj kúpila nové animáky Ugly Dolls (2019), Pán Maznáčik (Dog Gone Trouble, 2019), Hľadá sa Yeti (Missing Link, 2019), Žmurko Bill (Blinky Bill the Movie, 2015), Viking Vike a kúzelný meč (2019) či rodinnú komédiu Ako dostať deda z domu (The War with Grandpa, 2020) s Robertom de Nirom, Umou Thurman či Jane Seymour.

Čítať viac...
Nahor