Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Psia duša valcovala, dotiahla aj Hačika! Jednotka odštartovala Strážmajster Topinka, Joj zas nový podvečer

Markíze sa s filmami darilo aj v predošlé dni, od piatka viedla. Celkovo najsledovanejšie opäť Noviny.

Už skraja nového roka televízie postupne vyťahujú svoje esá, s ktorými sa im darí na televíznych obrazovkách bodovať. V piatok bola najväčšou udalosťou premiéra sfilmovaného seriálu Doktor Martin – Záhada v Beskydách, ktorá valcovala predovšetkým na českých obrazovkách. Na slovenskej Jednotke distribučný film sledovalo spoločne cez 440-tisíc divákov, čo znamenalo nadpriemerný podiel 20 %. U mladých snímka uhrala okolo 6 ratingov s podielom pod 16 %. Na Českej televízii bol už filmový Doktor Martin silným lídrom, videlo ho cez 1,6 milióna divákov s podielom až pod 40 % v univerzálnej cieľovke.

U mladých divákov (12-54) na Slovensku viedol večer film Harry Potter a Tajomná komnata s ratingom takmer 8 % a podielom pod 23 %. More v plameňoch na Joj šlo cez 6 ratingov s podielom nad 16 %.

V sobotu sa podobne ako počas týždňa darilo Markíze výrazne s reprízovou komédiou, tentokrát uviedla snímku Skús ma rozosmiať, ktorá rovnako predčila výkony ostatných repríz a atakovala až 10 % s podielom cez 25 %. Pred dvomi rokmi rovnako v januári film uhral osem ratingov. Dvojkou bola Jednotka s posledným dielom trilógie Sváko Ragan pri 7 ratingoch a podieli 17 %, Najkrajší deň na Joj šiel pod 7 % s podielom 17 %. V univerzálnej cieľovke vyhral Sváko Ragan s pod 490-tisíc divákmi a podielom okolo 21 %.

Na Slovensku z ostatných troch dní najviac valcovala nedeľná premiéra Markízy.

Silno promovaná snímka Psia duša, ktorú navyše televízia uvádzala ako film od tvorcov mimoriadne populárneho filmu Hačikó, dotiahla v sledovanosti v premiére práve tento film, keď ju videlo až 13,7 % divákov s podielom 31,3 %. Hačikó na Nový rok 2017 bol tesne vyššie s ratingom 13,9 %.

Joj ustála konkurenciu s premiérom Policajtov švagor a 7 ratingami pri podieli cez 16 %. Rovnako sedmičku uhrala aj seriálová novinka Jednotky Strážmajster Topinka, ktorý je voľným pokračovaním série Doktor Martin. Podielovo pilotný diel atakoval 15 %. Celkovo si ho pozrelo cez 440-tisíc divákov, Psiu dušu sledovalo spoločne vyše 590-tisíc divákov.

Premiéru mal v nedeľu aj nový podvečer na Joj, ktorý televízia netradične odštartovala vo svojom najsilnejšom podvečernom pásme práve na konci víkendu. Nový scripted seriál Záchranári jej uspel ratingom takmer 7 % a podielom necelých 19 %, IQ Taxi malo uhrať 6,6 ratingu pri podieli pod 17 %. Už oddnes Joj nasadzuje túto dvojičku v pracovné dni denne. Markíza bola proti týmto dvom novinkám vo vedení s filmom Kráska a zviera pri podieli takmer 22 %.

Joj navyše cez víkend odštartovala svoj nový magazín Miláčikovo, s ktorým to opäť skúša vlastnou tvorbou v sobotu podvečer. Na prvýkrát sa relácii nedarilo, prepadla podielom takmer 10 %.

V univerzálnej cieľovke sa najsledovanejším programom týchto dní stali nedeľné Noviny, spoločne si ich pozrelo až 730-tisíc divákov. Novinám sa tak v prvých dňoch roka darí už teraz zapisovať do rebríčka najsledovanejších programov roka, podobne ako sa to v univerzálnej cieľovke podarilo Markíze so Psou dušou alebo v tej komerčnej s nedeľnými Televíznymi novinami. Tie u mladých divákov viedli výkonom pod 13 ratingov a podielom cez 29 %, Noviny šli cez 11 ratingov s podielom vyše 25 %. Celkovo TN-ky videlo 695-tisíc divákov.

Čítať viac...
Nahor