Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Sledovanosť

Druhá šanca televíznym trhákom Markízy: Vystrelila na seriálový rekord roka!

Po nečakanom prepade spred týždňa vystrelila Druhá šanca na nový rekord, novinku s Jánom Koleníkom sledovalo dosiaľ najviac divákov spomedzi všetkých seriálov v celom roku. Survivor v novom nasadení stiahol Markízu na dno.

Nový seriálový hit našla na začiatku tohto roka Markíza, keď jej zabodovala vlastná adaptácia talianskeho seriálu DOC – Nelle tue mani (Lekár – v tvojich rukách).

Do vlastnej verzie pod názvom Druhá šanca obsadila v hlavnej úlohe Jána Koleníka, ktorý v novej seriálovej polohe zafungoval a hneď po štarte s druhou časťou vyniesol seriálovú novinku na čísla podobné predchádzajúcemu hitu Markízy, Pán profesor.

Prekvapenie zažila Markíza následne, keď Druhá šanca nových divákov neudržala a klesla bližšie k hranici z úvodnej epizódy. Oslabila ju pritom vlastná konkurencia v podobe telenovely Láska na prenájom, ktorá priamo proti Druhej šanci zažila rekord.

Seriálový rekord roka

Nový týždeň už rekordy priniesol Druhej šanci.

Seriál so štvrtou časťou vystrelil tento pondelok na čelo seriálovej sledovanosti, keď rekord dosiahol v oboch hlavných cieľovkách, v ktorých prepísal doterajšie maximá najsledovanejších epizód spomedzi všetkých seriálov v prebiehajúcom roku 2022.

Druhá šanca v komerčnej cieľovke medzitýždenne porástla o viac ako jeden a pol ratingu na 11,6 % s podielom 29,7 % a dosiahla tak zatiaľ najvyšší rating aj podiel na trhu od štartu.

Doterajšie maximum, ktoré zaznamenala s druhou časťou, vylepšila o pol ratingu a približne jeden podielový bod.

Kým v komerčnej cieľovke je Druhá šanca od výstrelu nad úroveň 11 % bezpečne najsilnejším seriálom na Slovensku, prvýkrát do tejto pozície poskočila aj v celkovom počte divákov. 

Štvrtý diel Druhej šance vystrelil na celkovo 619-tisíc divákov, čím medzitýždenne seriál narástol o približne 70-tisíc divákov, oproti doterajšiemu rekordu z druhej časti o vyše štyridsaťtisíc.

 


Návrat Let´s Dance v problémoch, Markíza stopla prípravy! Zostava celebrít nie je kompletnáČítajte →

Seriál s Jánom Koleníkom takto vo štvrtej časti prekonal v celkovom publiku konkurenčný seriál Nemocnica, ktorý seriálovej sledovanosti kraľuje od svojho nástupu na obrazovky v auguste 2021.

Maximom Nemocnice v tomto roku je nateraz výkon na úrovni celkovo 597-tisíc divákov, ktoré dosiahla len minulý štvrtok. Dosiaľ sa jej v každom týždni darilo tesne držať na Druhou šancou.

Hranica udržala priemer

Napriek výstrelu Druhej šance udržala väčšinu divákov Hranica.

Medzitýždenne dosiahla v komerčnej cieľovke obdobný výkon ratingom 6,4 % a podielom 16,1 %, stratila skôr staršie publikum, keď ju celkovo sledovalo 381-tisíc divákov, o takmer dvadsaťtisíc menej, než pred týždňom.

Seriál tak v ostatných týždňoch potvrdzuje postupné usadenie sa v okolí 6 – 7 ratingov v komerčnej cieľovke, Joj tak zatiaľ oproti minulej sezóne prináša zlepšenie v pondelňajších večeroch o jeden až dva ratingy.

V samotnom súboji Druhej šance a Hranice sa však pomer síl jednoznačne preklopil na stranu seriálového hitu Markízy. Kým pri štarte oboch seriálov ešte vyhrala Hranica, tento týždeň ju Druhá šanca pokorila takmer dvojnásobným výkonom v mladšom publiku.

Survivor s ďalším výbuchom

Novú večernú štruktúru predstavila od tohto týždňa Markíza, ktorá sa pokúša zachrániť svoj najdrahší projekt sezóny – dobrodružnú reality šou Survivor.

 


Survivor prerazil dno, Markízu dotiahla Doma s Dajto! Rekordné Bez servítky ovládlo piatokČítajte →

Tú po sérii vôbec najtvrdších prepadákov v celej jej histórii rozkúskovala na kratšie časti a miesto dvoch večerov ju chce vysielať až štyrikrát do týždňa, pričom sa z nej novým nasadzovaním snaží spraviť reality šou na spôsob Farmy.

Survivor sa po novom vysiela v pondelky, utorky, stredy a piatky po hlavnom programe.

V utorky ho o 20:30 vystrieda Utajený šéf, v stredy zas Survivor nahradil v programe premiéry Susedov, ktoré minulý týždeň tvrdo prepadli. V piatky Survivora do neskoršieho času odsunie operatívne vytiahnutá nová séria Hornej Dolnej. Viac v tomto článku.

 


Radikálne zmeny Markízy: Zachraňuje Survivora, zaplaví ním večerný program! Susedia končiaČítajte →

V prvý večer si Survivor ani Markíza nepolepšili.

Reality šou nevyužila ani veľký nábeh po Druhej šanci, keď Survivor prepadol na ratingu 2,7 % s podielom 11,8 %. Zopakoval tak dosiaľ najhorší rating z minulého piatka, kedy sa naposledy vysielal o 20:30.

Markíza si takto pohoršila v slote po Druhej šanci oproti dosiaľ vysielaným filmom, do hlbokého podpriemeru ju stiahla zmena programu aj s nasledovným neskorším programom, keď Zámena manželiek pred polnocou padla hlbšie pod desať percent.

Joj naďalej vychádza zosunutie premiérového Inkognita po Hranici, keď si drží ratingy podobný výkonom z vlaňajška, hýbalo sa okolo 4 % s podielom nad 15 %.

Rekordný týždeň posilnil Bez servítky

Jeden z najlepších rozbehov nového týždňa zároveň zažila podvečerná denná reality šou Bez servítky.

Tej, podľa všetkého, pomohla minulotýždňová rekordná séria, kedy dvakrát po sebe prekonala svoje maximá od návratu v januári 2021.

Kým priemerne sa kuchárska šou hýbe na ratingoch okolo 5 %, nový týždeň tentokrát Bez servítky otvorilo posilneným ratingom 6,6 % s podielom 21 %.

Do vedenia sa však už vrátili späť Oteckovia, ktorí taktiež ratingovo porástli s výkonom 7,6 % a podielom 24,3 %.

Bez servítky sa však podarilo po minulotýždňovom rekordnom finiši udržať vedenie v celkovom publiku, keď si šou zaplo v pondelok 415-tisíc divákov, Oteckovia ich pritiahli priemerne 403-tisíc.

Zdroje dát: oficiálne dáta zdroj PMT/KANTAR SLOVAKIA, tlačové správy TV Markíza, JOJ, RTVS, teletext, portály Stratégie.sk, Mediálne.sk, Aktuality.sk, Facebook, Instagram
Vysvetlivky: komerčná cieľovka, mladí diváci – obchodná cieľová skupina divákov vo veku 12-54 rokov, spravidla uvádzaný rating v percentách (%) a podiel na trhu v %; celkové publikum – všeobecná trhová sledovanosť divákov vo veku 12+, uvádzaný počet divákov v tisícoch a prípadne podiel na trhu v %
*od jesene 2014 je do údajov sledovanosti započítavaná aj oneskorená sledovanosť, od januára 2017 aj „hostia“

Čítať viac...
Nahor