Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: TV JOJ

Sledovanosť

Šťastní po prepade porástli, Hranica najsilnejšia od úvodného týždňa! Bez servítky naháňa Oteckov

Bez silnej konkurencie RTVS sa stredajšie seriály nadýchli, po zhodnom výkone z minulej stredy tentoraz rovnako posilnili. Bez servítky zažíva svoje najlepšie obdobie, opäť dotiahlo Oteckov.

Na svoje najslabšie výkony padli minulý týždeň stredajšie seriály Šťastní vs. Šťastní a Hranica.

Úspešne ich zatlačila verejnoprávna televízia s vydarenou televíznou premiérou slovenského filmu Správa, ktorý vystrelil Jednotku na úroveň komerčných staníc s ratingom 5,8 %, kým oba seriál zhodne klesli na úroveň 6 ratingov v komerčnej cieľovke.

Veľký prepad zaznamenal najmä komediálny seriál Markízy Šťastní vs. Šťastní, ktorý sa s prvými dvomi časťami ešte držal nad hranicou 8 ratingov. S tretím dielom tak stratil viac ako štvrtinu divákov.

 


Druhá šanca televíznym trhákom Markízy: Vystrelila na seriálový rekord roka!Čítajte →

Návrat stratených divákov

Tento týždeň už Jednotka tak silnú konkurenciu nepriniesla, keď sa vrátila ku klasickej stredajšej sérii francúzskych kriminálok Vraždy v…, ktoré dosahujú úspech skôr u starších divákov.

So štvrtou časťou sa Šťastní vs. Šťastní bez mimoriadnej konkurencie opäť ťahali k ratingovej osmičke, aj keď na ňu po prepade nedosiahli ratingom 7,6 % a podielom 19,6 %.

Celkovo si ich pozrelo 333-tisíc divákov, potvrdili tak vzdialenie sa 400-tisícovej hranici z prvých dvoch častí.

Diváci sa rovnako vrátili k dennej sérii Joj Hranica, ktorý posilnil podobne ako konkurenčná séria Markízy

Seriál stúpol na rating 7,5 % s podielom 20 %, čo pre Hranicu znamenalo najlepší stredajší výkon a dokonca najvyšší rating od úvodného týždňa, po ktorom sa najvyššie hýbal pod hranicou sedem a pol ratingov.

Celkovo si Hranicu tentoraz pozrelo 418-tisíc divákov, drží sa tak naďalej v okolí štyristotisícovej úrovne.

 


Nemocnica prevalcovala večer, trhla nový rekord série! Markízu zachraňujú OteckoviaČítajte →

Bez servítky potvrdzuje najsilnejšie obdobie

Po rokoch najsilnejšie obdobie zažíva Joj v podvečernom vysielaní, kde po minulotýždňových rekordoch potvrdzuje nárast denná kuchárska šou Bez servítky.

Tá sa v stredu opäť dotiahla na denný seriál Oteckovia, od ktorého ju delili len tri desatiny ratingu s výkonom 6,1 % pri podiele 21 %. Oteckovia oproti silnému utorku, kedy boli po správach suverénne najsilnejším programom Markízy, stratili takmer jeden a pol ratingu.

V celkovom publiku ho Bez servítky po druhý raz v tomto týždni predbehlo s priemerne 397-tisíc divákmi, Oteckov sledovalo 368-tisíc divákov.

Markíza sa pre zmenu po sérii vyrovnaných výkonov a víťazstiev spravodajstva Joj dostala do čela s Televíznymi novinami, ktoré si v strede týždňa pozrelo celkovo 538-tisíc divákov, Noviny Joj ich mali 524-tisíc.

Zdroje dát: oficiálne dáta zdroj PMT/KANTAR SLOVAKIA, tlačové správy TV Markíza, JOJ, RTVS, teletext, portály Stratégie.sk, Mediálne.sk, Aktuality.sk, Facebook, Instagram
Vysvetlivky: komerčná cieľovka, mladí diváci – obchodná cieľová skupina divákov vo veku 12-54 rokov, spravidla uvádzaný rating v percentách (%) a podiel na trhu v %; celkové publikum – všeobecná trhová sledovanosť divákov vo veku 12+, uvádzaný počet divákov v tisícoch a prípadne podiel na trhu v %
*od jesene 2014 je do údajov sledovanosti započítavaná aj oneskorená sledovanosť, od januára 2017 aj „hostia“

Čítať viac...
Nahor