Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Nové projekty

Novinka Šťastní vs. Šťastní na Markíze dlho nepobeží: Koľko má častí a kedy dôjde do finále?

Markíza v januári odštartovala dva nové seriály, po Druhej šanci uviedla aj stredajšiu komediálnu novinku Šťastní vs. Šťastní. Vo vysielaní televízie sa zdrží len pár týždňov.

Nové komediálne seriály skúša televízny líder na začiatku roka už pravidelne. Kedysi takto s extrémnym úspechom uviedol Hornú Dolnú, opačný príbeh písala komediálna novinka Autoškola. Vlani podobne uvádzala seriál Najhorší týždeň môjho života.

O seriáli a postavy

Šťastní vs. Šťastní sú zábavnou rodinnou komédiou, ktorej hlavným odkazom je: „rodina nadovšetko“. Bez ohľadu na to, aký veľký zlepenec rodina Šťastných je. Seriál vzniká v spolupráci s produkčnou spoločnosťou Paprika Studios, ktorá pre TV Markíza vyrába napríklad aj seriálový megahit Pán profesor, či reality šou Love Island.

 


Markíza prekopáva prime-time: Chart Show v nový večer, Survivor štvrtky nepôjde!Čítajte →

„V centre príbehu sú dve rodiny, ktoré okrem zhodného priezviska nespája vôbec nič. Teda aspoň na prvý pohľad. Jedni Šťastní si užívajú bezstarostný život v prepychu, tí druhí môžu o niečom takom len snívať. Svet oboch rodín sa však otočí hore nohami, keď po rokoch zistia šokujúcu pravdu o svojich deťoch – v pôrodnici im omylom zamenili synov. Jedno je však isté, od tejto chvíle budú mať o zábavu postarané,“ znie seriálový dej.

Hlavné postavy v seriáli Šťastní vs. Šťastní tvoria dve rodiny.

Chudobnú rodinu Šťastných stvárňujú Max Bolf, Marián Miezga a Helena Krajčiová, na druhej strane stojí bohatá rodina Šťastných Dušan Cinkota, Lucia Hurajová a Adam Kubala.

Bolf a Miezga sa ako rodina predstavujú už po druhýkrát, diváci ich spoločne vnímajú vďaka seriálu Naši na Joj. Cinkota a Kubala sa zas stretávali v seriáli Červené pásky.

Ruský originál

Markíza sa už dlhodobo nepúšťa do vlastných námetov, ale siaha po realizovaných sériách zo zahraničia.

Po čase ju opäť zaujal námet z Ruska a televízie CTC, od ktorej pochádzal aj originál komediálneho seriálu Kuchyňa, ktorý Markíza vysielala na jar 2018 a 2019.

Seriál Šťastní vs. Šťastní je adaptáciou ruského originálu Ivanovy-Ivanovy, ktorý je postavený na dvoch rodinách, nesúcich rovnaké priezvisko, ktorých novorodenci boli zamenení v nemocnici, pričom po 16 rokoch obe rodiny spoja okolnosti a nasťahujú sa do spoločného domu.

Originál sa v Rusku dočkal už viac ako 100 častí a 5 sérií. Tamojšia televízia ho s úspechom vysiela od 16. októbra 2017 doteraz a pripravuje sa už na 6. sériu. Lokálne adaptácie seriálu už medzičasom vznikli napríklad na Ukrajine či v Poľsku.

 


Markíza a Jojka s novými seriálmi zabodovali, veľký boj vyhrala Hranica! Zabrala aj Druhá šancaČítajte →

Počet častí a plánované finále

Na Slovensku Markíza pripravila kratšiu verziu nového seriálu oproti ruskému originálu.

Nateraz pripravila celkovo 8 častí, kým v Rusku sa ich jedna séria dočkala dvadsať. Markíza seriál Šťastní vs. Šťastní nasadzuje v týždennej periodicite ako hlavný program v stredy o 20:30.

Pri súčasnom nasadení dôjde seriál do finále na Markíze o dva mesiace už v stredu 2. marca.

Markíza takto opakuje vysielanie napríklad vlaňajšej komediálnej novinky Najhorší týždeň môjho života, ktorá sa taktiež dočkala iba ôsmich dielov odvysielaných na začiatku roka.

Zdroj: Markíza

Čítať viac...
Nahor