Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Foto: Markíza

Exkluzívne

Exkluzívne: Markíza chystá novú sériu Tvoja tvár znie povedome, poznáme prvé veľké mená!

Televízny líder sa začal uplynulú jeseň potichu pripravovať na šiestu sériu jeho ťažiskovej šou, po ročníkoch s klesajúcou sledovanosťou plánuje zabrať.

Markíza pre rok 2021 oficiálne potvrdila prípravu dvoch ťažiskových šou. Po vlaňajšom mimoriadnom úspechu prinesie expresne hneď po roku ďalšiu sériu Superstar a zároveň zrealizuje šiestu sériu Tvoja tvár znie povedome, ktorá sa na obrazovky mala dostať už minulú jeseň.

Ako sme prednedávnom exkluzívne informovali, Markíza by však pre tento rok mala prichystať zmenu v nasadzovaní svojich kľúčových sezónnych formátov.

Kým v ostatných rokoch začala stabilne na jar zaraďovať spevácke šou a na jeseň presunula Tvoju tvár, tentokrát má tento koncept prekopať.

Televízia by už v týchto chvíľach musela naplno nakrúcať kastingové kolá Superstar, aby s ňou mohla prísť na jar do vysielania. Pre pandémiu a najmä federálny rozmer formátu je takéto nakrúcanie nereálne, keď si vyžaduje účasť mimoriadneho množstva účastníkov, ktorí precestujú jednu či obe krajiny, aby sa stretli na jednom mieste.

 


Veľká zmena Markízy pre rok 2021: Superstar môže presunúť na jeseň, chystá obmenu ťažiskových šou!Čítajte →

Markíza tak má už dlhodobo plánovať Superstar na dôležitú jesennú sezónu, k čomu ju bezpochyby posmelil aj minuloročný úspech. Šou sledovanosťou výrazne ožila a skočila na niekoľkoročné maximá, práve jeseň pritom býva z pohľadu sledovanosti pre televízie kľúčová, keď do jari mnohokrát zasahujú športové udalosti či počasie. Vlaňajšia jar bola výnimkou, pandémia, naopak, výdatne pomohla Superstar k rekordom.

Zároveň podľa viacerých informácií Markíza naplánovala Tvoja tvár znie povedome na jar, pričom prvé zámery smerovali k začiatku jej výroby už v januári.

Medzičasom sa situácia okolo koronavírusu naďalej zhoršuje, čo televízii môže zmariť jej prvé plány. Skúsenosť s výrobou Tvojej tváre počas pandémie však majú v Česku, kde ju od augusta a následne počas jesene nakrúcala Nova. Prinieslo to mnoho komplikácii a netradičných situácií, televízia ich však ustála. Viac na konci článku.

Markíza plány priniesť šiestu sériu Tvoja tvár znie povedome túto jar naďalej nezrušila. Šiesty ročník dostal stopku pre koronavírus už minulú jeseň, kedy bola pritom pandemická situácia výrazne lepšia. Markíza však vlani vyhodnotila, že Tvoju tvár po náročnej jari, kedy boli zo dňa na deň zastavené kampane a reklamné investície, nepotrebuje a do pozície hlavnej šou jesene presunula odloženú druhú sériu Dvaja na jedného. Zároveň prednosť v realizácii Tvojej tváre dostala Nova, slovenská aj česká verzia majú rovnakého režiséra.

S novou sériou Tvojej tváre sa pritom Markíza pokúsi o vzkriesenie jej sledovanosti. Markíza sa podľa našich informácií dohodla na angažovaní silných tvárí v pozícii súťažiacich, ktoré môžu k šiestemu ročníku šou prilákať aj stratených divákov.

Televízia sa o to dlhodobo snaží pri väčšine svojich ťažiskových šou, ktorým sa postupom rokom prepadla sledovanosť. V roku 2017 sa pokúšala o vzkriesenie tanečného formátu Let´s Dance, ktorý však sledovanosťou neohúril, navyše je pre televíziu formát postavený na priamych prenosoch komplikovanejší aj finančne náročnejší. V roku 2019 jej vôbec nevyšlo prekopanie Hlasu Česko Slovenska na The Voice Česko Slovensko, vlani však, naopak, so zmenami v Superstar zabodovala.

Televízia zakaždým stavia jednotlivé série Tvojej tváre na hlavných esách, ktoré sú kľúčovým prvkom diváckeho úspechu.

Pre šiestu sériu Tvoja tvár znie povedome mala získať silnú dvojicu komikov, ktorí sa šou mali zúčastniť už v minulosti, no nakoniec svoju účasť odvolali, prípadne prednosť dostali iné projekty televízneho lídra.

V roku 2021 by sa už hlavnými ťahákmi šiestej série šou mali stať Eva „Evelyn“ Kramerová a František Košarišťan, známy ako Fero Joke. Televízia sa mala znovu dohodnúť na ich účasti v šou, z ktorej už v minulosti zišlo.

Aktualizácia: Markíza po pár hodinách informácie oficiálne potvrdila, rovnako tak realizáciu šou už pre jarnú sezónu.

Obaja komici spolu vyrastali a rovnako sa preslávili prostredníctvom internetových videí. Oboch rovnako postupom času získala na spoluprácu pre seba Markíza.

Evelyn sa mala stať kľúčovou postavou Tvojej tváre už v jej 4. sérii na jeseň 2018. Dokonca bola jedinou oficiálne potvrdenou súťažiacou, pričom práve ona nakoniec v zostave celebritných súťažiacich nebola. Markíza ju totiž nakoniec angažovala ako novú moderátorku Farmy, keď prekvapivo po deviatich sériách vymenila z tohto postu Kvetu Horváthovú. Evelyn sa vo 4. sérii nakoniec objavila ako hosť siedmeho večera, v ktorom stvárnila Dianu Ross.

Ponuku do Tvojej tváre dostal v minulosti rovnako aj Fero Joke, Markíza mala záujem o jeho účasť v ťažiskovej šou v čase, kedy jeho popularita vystrelila a pre televíziu točil aj internetové videá.

Markíza nateraz žiadne správy ohľadom príprav novej série Tvoja tvár znie povedome oficiálne nepotvrdila.

Už v minulosti mala dohodnutú spoluprácu s viacerými hlavnými esami jednotlivých sérií, ktoré nakoniec do šou tesne pred výrobou nenastúpili. Hneď dvakrát ako hlavná hviezda účasť odriekla napríklad Nela Pocisková, ktorá mala byť ťahákom už prvej série v roku 2016, v roku 2018 ju už televízia dokonca ohlásila. Nakoniec do šou nastúpila až na tretíkrát v roku 2019. Viac v tomto článku.

František Košarišťan a Eva Kramerová (FB Fero Joke)

Ako vyrobiť Tvoju tvár v čase pandémie si tvorcovia vyskúšali uplynulý rok na Nove. Tá rovnako ako Markíza mala pôvodne naplánovanú Tvoju tvár pre jeseň zastaviť, no pre nástup konkurenčnej Zlatej masky nakoniec predsa šou v auguste potvrdila.

Režisérom minuloročnej 7. série Tvojej tváre v Česku bol opäť Pepe Majeský, ktorý je dvorným režisérom veľkých šou na Markíze, rovnako slovenskej verzie Tvojej tváre.

Jej nakrúcanie počas pandémie bolo u našich susedov mimoriadne divoké a náročné. Tvorcovia museli mnohokrát v priebehu výroby improvizovať, keď do nej zasiahol koronavírus a karanténa účinkujúcich. Vo veľkom sa menilo zloženie pôvodne stabilnej poroty a dokonca aj moderátorov, keď sa vystriedali rovno traja. Výroba šou bola i zastavená po tom, čo sa potvrdila nákaza u Báry Basikovej ako súťažiacej, počas šou dokonca skolabovala súťažiaca Erika Stárková, ktorej vystúpenie nakoniec stvárnila porota.

Čítať viac...
Nahor