Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Veľká hviezda Markízy mieri na Kolibu: Pocisková hlavnou tvárou nového seriálu Joj, poznáme detaily!

Televízie si aj dodnes držia tváre, ktoré sa spájajú predovšetkým s ich obrazovkou, jedna z vôbec najväčších v histórii Markízy sa teraz začne spájať s konkurenciou.

Kým Markíze sa ešte vlani podarilo zlákať jednu z kľúčových tvárí Joj Mariána Čekovského do Superstar, v ktorej potvrdil svoju popularitu a dopomohol k najsledovanejšej sérii speváckej šou v ostatných rokoch, teraz sa karta obracia.

V ostatnom čase sa podobný kúsok podaril aj televízii z Koliby, ktorá tentoraz siahla po jednej z najväčších seriálových hviezd svojej konkurencie a získala ju pre seba.

Do Joj má totiž namierené herečka Nela Pocisková, ktorá bola dlhé roky nosnou tvárou Markízy. Napriek tomu, že hrala iba v dvoch seriáloch, práve na jej obrazovke zažila hviezdny rozlet po obsadení do Ordinácie v ružovej záhrade v roku 2009, po ktorej sa stala miláčikom Markízy.

Televízia ju hneď o rok na to posadila do tanečnej šou Let´s Dance, ktorej štvrtú sériu v roku 2010 ako kráľovná tanečného parketu spolu s Petrom Modrovským ovládla. V roku 2011 sa stala Speváčkou roka v ankete Osobnosť televíznej obrazovky. Eskalujúca popularita vyústila do obsadenia Pociskovej ako hlavnej hviezdy kľúčového seriálu Búrlivé víno v roku 2012, ktorý sa stal valcom Markízy. Účinkovala v ňom do jeho siedmej z deviatich sérií.

Markíza mala tiež eminentný záujem na jej obsadení do šou Tvoja tvár znie povedome, o jej účasti sa hovorilo hneď trikrát. Pôvodne chcela Pociskovú ako hlavnú hviezdu pre rozbeh šou v jej prvej sérii na jar 2016, nakoniec však pre tehotenstvo účasť odriekla. Situácia sa zopakovala pred štvrtou sériou v roku 2018, kedy už bola ohlásená, nakoniec definitívne nastúpila ako súťažiaca do piatej série o rok neskôr.

Pocisková sa v ostatnom čase objavovala na obrazovke iba výnimočne. Po materskej prestávke sa s ňou však na novej spolupráci dohodla Joj, ktorá ju získala ako pre nový pripravovaný seriál.

Podľa našich informácií sa Nela Pocisková stane tvárou seriálovej novinky, ktorá ponesie názov Nemocnica. Prvýkrát sme vás o nej informovali v októbri, kedy ešte niesla pracovný názov Pohotovosť.

V novom seriáli Nemocnica má Pocisková stvárňovať ústrednú postavu. Hrať by podľa prvých informácií mohla mladú lekárku a byť nositeľkou jednej z romantických liniek.

Herečka sa pritom vráti ku svojim seriálovým koreňom.

Okrem toho, že začínala práve v seriáli z nemocničného prostredia, opäť sa vracia k spolupráci s kreatívnou producentkou Danicou Hričovou, ktorá stojí za novinkou Nemocnica, a s ktorou rozbiehala seriál Búrlivé víno. Hričová prešla z Markízy do Joj v roku 2014, pre ktorú mala pripraviť nový seriál, ktorý zlomí valec práve jej vlastného dieťaťa, konkurenčného Búrlivého vína. Televízia nakoniec uviedla v roku 2015 Divoké kone, ktorým sa túto úlohu podarilo naplniť, aj keď ich úspech vydržal len jednu sezónu.

Nemocnica sa má stať novou hlavnou prime-time novinkou Joj, ktorá by sa na obrazovky mala dostať už v priebehu budúceho roka. Televízia jej prípravu potvrdila v prehľade plánov pre rok 2021.

Čítať viac...
Nahor