Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Foto: TV JOJ

Aktuality

Jesenný zvrat: Nova útočí na Zlatú masku, na soboty vyťahuje Tvoju tvár! Črtajú sa zmeny

Kým ešte prednedávnom sa po prvej vlne pandémie hovorilo o stopnutí jesenných sérií Tvoja tvár znie povedome ako v Česku tak na Slovensku, u susedov konkurenčný boj jej realizáciu oživil.

Markíza aj Nova ešte v pôvodných plánoch na jeseň avizovali ako svoju ťažiskovú šou nové série Tvoja tvár znie povedome. Televízie, ktoré ešte stále riadi ich spoločný majiteľ, sa však po prepuknutí krízy vydali cestou šetrenia, ktoré otvorilo aj debaty ohľadom realizácie Tvojej tváre.

Už z Česka začali zaznievať informácie, že Nova nakoniec pre túto jeseň Tvoju tvár nevyrobí.

Otázna ostávala realizácia na Slovensku, kde sa nakoniec aj naplnili zákulisné špekulácie a Markíza definitívne potvrdila, že tento rok ťažiskovú šou neprinesie.

Okrem iného televíziám stále komplikuje situáciu aj samotný koronavírus, keď napríklad pre bezpečnosť nenapĺňajú hľadiská na svojich výrobách na maximum. Príkladom je jesenná náhrada Markízy za Tvoju tvár – šou Dvaja na jedného, ktorá sa presúva na nedele. Televízia aktuálne nakrúca nové časti, kde pustila len polovičné publikum so šachovnicovým sedením.

 


Exkluzívne zábery utajovanej šou Zlatá maska: Bude unikátom, prvé pohľady na scénu či porotu!Čítajte →

V Česku medzitým televízia Prima potvrdila, že spoločne so slovenskou Joj prinesú definitívne na jeseň už nakrútenú ťažiskovú šou Zlatá maska, ktorú zaradia na soboty. Tam by inak v Česku bežala, ako predošlé sezóny, Tvoja tvár znie povedome, nakoľko sa však k jej realizácii neschyľovalo, televízie Zlatú masku umiestnili tam.

Rozhodnúť o tom mohla najmä skladba štruktúr na Slovensku, keď v piatky beží Milujem Slovensko a Farma a v nedele spomínané Dvaja na jedného. V soboty by Zlatá maska nadviazala na predošlé ročníky Česko Slovensko má talent a konkurovala filmovým premiéram Markízy.

Nova však aktuálne oficiálne predstavila svoju jeseň, v ktorej sa rozhodla frontálne zaútočiť na konkurenčnú Primu.

Pristúpila napríklad ku historickému kroku, keď vôbec po prvýkrát uhýba so svojím vyše 15-ročným neohroziteľným valcom Ordinácia v ružovej záhrade.

 


Historický úspech Primy: Po 15 rokoch prekonala nezničiteľnú Ordináciu, Nova bojuje o diváka!Čítajte →

Ten sa po prvýkrát vo svojej histórii podarilo zlomiť Prime, a to uvedením jarného hitu Slunečná. Nova sa rozhodla proti Slunečnej zabojovať na utorky po 20. hodine presúva svoj hit ostatných sezón MasterChef. Ordináciu zároveň z utorka sťahuje a bude ju držať len vo štvrtky už vo dvoch častiach za sebou. Takto bude chcieť zbierať vo štvrtky divákov po Slunečnej a ešte viac tak súčasný boj českých seriálov napodobní na ten, ktorý kedysi zviedla Ordinácia Markízy s Panelákom.

Zároveň Nova zaútočí na highlight roka svojej konkurencie, spomínanú veľkú novinku Zlatá maska.

Tú už začala Prima vo veľkom kampaňovať, pričom Nova na poslednú chvíľu predsa len proti nej vytiahne novú sériu Tvoja tvár znie povedome.

 


Poznáme nový dátum štartu Zlatej masky! Joj sa vyhne zrážke s galavečerom OTOČítajte →

Pri súčasnom nastavení programových jesenných plánov pritom stihne Tvoja tvár odštartovať ako prvá. Nova ju v soboty uvedie už 5. septembra, kedy mala pôvodne štartovať aj Zlatá maska. Nakoľko však na tento dátum mal na Slovensku pripadnúť náhradný termín pre galavečer OTO, nástup Zlatej masky sa oficiálne posunul na 12. septembra.

Po aktuálnej zmene však dnes vôbec nie je isté, že Zlatá maska nakoniec v soboty aj pobeží.

Podľa našich informácií od susedov Prima rovnako, ako minulé roky, nebude chcieť v jeden večer vyťahovať svoju hlavnú šou proti konkurenčnej a Zlatú masku by tak mohol čakať ďalší presun. Nakoľko pracovné večery sú na Prime aj Joj vyhradené večerným seriálom, opäť sa ponúka piatkový prime-time, kde mala šou bežať na jar, či nedele. Na Slovensku by sa tak však v každý z večerov stretlo viacero zábavných programov naraz.

Čítať viac...
Nahor