Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Nové projekty

Joj vyráža do boja o podvečer: Moja mama čoskoro skončí, na ďalší rok vyrukuje s novinkou!

Moja mama varí lepšie ako tvoja tento rok oslávila piaty rok na televíznej obrazovke, môže byť jej posledný.

Podvečer na obrazovke komerčnej dvojky majú čakať zmeny. Televízia by sa po druhýkrát mala pokúsiť nahradiť Moju mamu novým projektom, s ktorým by mala vyrukovať od budúceho roka.

Kuchárska šou Moja mama varí lepšie ako tvoja by sa aktuálne mohla nachádzať rovno vo svojej poslednej sezóne.

Podľa viacerých informácií už televízia oznámila tvorcom programu pre túto chvíľu ukončenie výroby a dovysiela tak len naplánované časti. Rovnakí tvorcovia by sa pritom mali zamerať na nový projekt, ktorý by mal nahradiť práve Moju mamu.

Kedysi kuchársky hit by na obrazovke pritom mohol skončiť už čoskoro.

Podľa našich informácií Joj nemusí Moju mamu potiahnuť až do konca sezóny a šou by sa s divákmi mohla rozlúčiť už v priebehu novembra. Rovnako, ako na jeseň 2018, by pritom z obrazoviek mala schádzať s tým, že sa v ďalšej sezóne neobjaví.

Joj by sa pritom mala pustiť do projektu, ktorý jej toto leto po viacerých rokoch prvýkrát priniesol podvečer väčší úspech.

Ako sme vás informovali, Joj sa pred časom dostala k licencii na formát Come Dine With Me, na základe ktorého Markíza roky vysielala kuchársku šou Bez servítky. V Česku je šou zas vyše desať rokov známa pod značkou Prostřeno, keď viac ako dekádu beží podvečer na obrazovke Primy.

Práve českú verziu Prostřeno Joj toto leto vyskúšala nasadiť na 18. hodinu. Kým v hlavnej sezóne jej Moja mama zahrávala len tretinové výkony voči Oteckom na Markíze, mimo sezóny sa jej Prostřeno v konkurencii reprízových Rodinných prípadov na Markíze začalo na konkurenciu doťahovať a dokázalo sa dostať aj do vedenia.

Joj sa pritom podľa prvých správ začala pripravovať na vlastnú verziu kuchárskej reality šou. Práve s tou by mala vyrukovať na podvečer od budúceho roka. 

Po dlhšom čase by sa tak televízia vrátila k reality formátom, ktoré jej kedysi priniesli práve jej najväčší úspech. Zároveň by sa tak po viacerých rokoch vrátil v slovenskej verzii na naše obrazovky formát Bez servítky. Naposledy Markíza túto šou oživovala na jeseň 2015, kedy sa podvečer trápila, po neúspechu licenciu na šou viac nepredĺžila.

Moja mama varí lepšie ako tvoja už raz na obrazovke Joj skončila.

Šou nastupovala do accessu Joj na jeseň 2015 ako novinka, ktorá postupne dokázala zvrátiť dominanciu Markízy a prevzala v dôležitý podvečer vedenie. Kým Markíza v tom čase zažívala svoje najhoršie časy v slote o 18. hodine, Joj bodovala podobne, ako kedysi so Súdnou sieňou, ktorá však vykázala väčšiu trvácnosť.

Moja mama začala klesať už v roku 2017, pričom definitívny zlom nastal od januára 2018, kedy Markíza vytiahla na podvečer nový denný seriál Oteckovia. Od toho času sa televízna dvojka v accesse väčšinu roka trápi.

Na situáciu Joj začala reagovať na jeseň 2018, kedy urobila sériu nevydarených programových zmien, až nakoniec ohlásila, že s Mojou mamou na jar 2019 nepočíta. Od januára ju nahradila hneď niekoľkými kvízmi, ktoré však hromadne v konkurencii Oteckov prepadli. Už v apríli 2019 tak Joj ohlásila návrat Mojej mamy s novým vizuálom a úpravou pravidiel.

Čítať viac...
Nahor