Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Vianoce na Markíze: Na Štedrý deň poriadne zariskuje, večer vytasí prekvapivú premiéru!

Prinášame vám prehľad vianočných plánov televízií.

Jesenná sezóna sa nachádza vo svojich posledných týždňoch a už o necelý mesiac postupne nastúpia sviatočné štruktúry. Televízie po prvých plánoch začínajú potvrdzovať svoje oficiálne plány, ktoré vám postupne predstavujeme.

Čítajte aj:

Popri odhalení plánov Jednotky na Silvestra, kedy chce odvysielať dosiaľ vôbec najviac špeciálov svojich zábavných programov, či vianočných plánoch Joj, sú známe zámery Markízy počas Vianoc. Vo svojom programe staví na tie overené klasiky, na ktoré jej z minulých rokov ešte ostali práva, keď napríklad konkurenčná Joj získala snímky Kúzelná opatrovateľka, Snehulienka či jednotku Podfukárov, ktoré Markíza v uplynulých rokoch vysielala cez Vianoce pravidelne.

Markíza bude štandardný denný program, narozdiel od Joj a Jednotky, ponúkať až do utorka 22. decembra. Postupne však prejde v prime-time na vysielanie filmov, v pondelok 21. decembra odvysiela americkú komédiu Posledné Vianoce, v utorok zas zreprízuje jej kinohit Psia duša.

Od stredy 23. decembra prejde Markíza na kompletný sviatočný program. Podvečer odvysiela prvú z veľkých klasík Pyšná princezná, večer budú nasledovať legendárne Pelíšky.

 


Markíza po prepadákoch na Silvestra plánuje návrat k vlastnej zábave! Hlavnú šou vytiahne prvýkrátČítajte →

Novinkou v jej programe bude zavedenie plošného pásma jednoduchých premiérových vianočných romantických filmov, zavedených skôr v prime-time Doma, ktoré bude vysielať stabilne v druhom večernom pásme po 22. až 23. hodine, a to celý týždeň od pondelka.

Platiť to bude aj o Štedrom dni, pre ktorý Markíza v tomto roku opäť získala najväčšiu klasiku Tri oriešky pre Popolušku. Vysielať ich bude o 19:30 a oproti tradičnej 19. hodine ich tak tentokrát o polhodinu zosunie. Prechádzať im bude hlavná slovenská klasika sviatkov Perinbaba.

Prekvapenie príde po nej, keď líder na hlavný čas o 20:30 zaradí netradične premiéru amerického rodinného muzikálu Annie.

Markíza bude úspech tohto filmu stavať hlavne na obsadení v hlavnej úlohe s Cameron Diaz a rodinnom rozmere filmu, samotný film však nezaprie svoj muzikálový rozmer. Práve muzikál Joj fatálne vybuchol na sviatky v roku 2017, napriek veľkej kampani.

Trailer filmu Annie

Chýbať nebude môcť ani nesmrteľný ruský Mrázik, ktorý sa opäť dostane do vysielania na 1. sviatok vianočný, na druhý sviatok si Markíza nechala českú komédiu Čertoviny. Aj tieto sviatky vytiahne podobne ako po iné roky Podfukárov, po tom, čo „jednotku“ získala Joj, odvysiela Markíza tentoraz druhé pokračovanie, a to v nedeľu 27. decembra.

Vianočný program Markízy

Streda 23. december
12:50 Posledné Vianoce
15:10 Snehulienka a lovec
17:30 Pyšná princezná
20:30 Pelíšky
23:05 Kráľovské Vianoce

Štedrý deň 24. december
10:10 Pyšná princezná
11:40 O statečném kováři
13:20 Jak utopit Dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách
15:20 Pelíšky
17:40 Perinbaba
19:30 Tri oriešky pre Popolušku
21:15 Annie (premiéra)
23:30 Vianoce ako z rozprávky (premiéra)

1. sviatok vianočný 25. december
09:40 Saxána a Lexikon kouzel
11:30 Esá z pralesa (animovaný film, premiéra)
13:20 Psia duša
15:10 Perinbaba
17:00 S čerty nejsou žerty
20:30 Mrázik
22:10 Vianoce s princom (premiéra)

2. sviatok vianočný 26. december
11:45 Vianoce s princom
13:20 S čerty nejsou žerty
15:25 Vianoce ako z rozprávky
17:10 Tri oriešky pre Popolušku
20:30 Čertoviny
22:35 Vianoce s princom: Kráľovská svadba (premiéra)

Čítať viac...
Nahor