Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Horná Dolná odštartovala mimoriadne silná! Prevalcovala aj Búrlivé víno a Divoké kone (aktualizované)

Sitkom Markízy nalákal doslova obrovské množstvo divákov.

Ak sme hovorili o najočakávanejšom seriálovom súboji, ktorý mal nastať v pondelok medzi Búrlivým vínom a Divokými koňmi, diváci rozhodli, že pre nich bol oveľa očakávanejším seriálovým okamihom štart Hornej Dolnej. Komediálna novinka Markízy, ktorú diváci po prvej epizóde prirovnávajú ku Kameňáku či trilógii Slunce, seno dosiahla pri svojej premiére nevídaný úspech, keď dokázala zopakovať a dokonca pokoriť rekordný výkon premiéry Kameňáku 4 zo septembra minulého roka.

Prvá časť Hornej Dolnej dosiahla rating až 16,6 %, čo predstavovalo vysoký podiel 41,3 %. Seriál šiel bez brejku a stal sa zároveň najsledovanejším programom dňa.

V porovnaní s týmto výkonom výrazne zaostali oba denné seriály komerčných televízií. Tým sledovanejším bolo Búrlivé víno, ktoré dosiahlo podiel 24,4 % s ratingom 10,1 %. Divoké kone poklesli k hranici 19 s ratingom 7,9 %. Joj opäť natiahla epizódu seriálu o vyše polhodinu, čím sa z veľkej časti prekrývala s úspešným sitkomom lídra. Horná Dolná pri tom nemálo divákov získala práve po skončení Divokých koní.

Spokojné mohli byť menšie stanice, ktoré akoby nezaujímal súboj, ktorý sa odohrával na tých väčších. Vyrovnaná bola Plus s Dajto, ktoré od seba v podieli aj ratingu delilo len percento v prospech stanice Markízy. Filmy Reč peňazí a Američan uhrali podiely pod 7 %. Uspela aj Doma so snímkou Lepšie neskoro ako nikdy s podielom pod 6 %.

Čítať viac...
Nahor