Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Búrlivé víno a Divoké kone na prvý raz vyrovnané: Obe televízie však v šoku! (doplnené o počty)

Vybičovaný boj o diváka skončil prekvapivo. Pre Joj aj Markízu. Článok je doplnený o počet divákov oboch seriálov v 12 – 54.

Televízie aj množstvo televíznych fanúšikov s napätím očakáva, ako dopadol u divákov súboj dvoch veľkých seriálov Búrlivé víno a Divoké kone. Poteší sa niektorá z televízií?

Ťažko povedať. Minimálne po prvom strete seriálov môžeme konštatovať, že Joj čiastočne vyšla stratégia zaujať divákov Búrlivého vína novinkou od jeho tvorcov, keď sa jej podarilo naštrbiť stabilitu denného seriálu Markízy. Sama však nedokázala zvíťaziť.

Seriály zatienil hokej! Podrobnejšie výsledky pondelňajšej sledovanosti

Prvý súboj seriálov vyhralo Búrlivé víno, jeho rating sa však vyšplhal na jednu z najslabších hodnôt 9,9 % resp. 322-tisíc divákov, pričom v podieli to stačilo len na 23,4 %. Pre Markízu tak ide o staničný podpriemer, v podieli sa pravidelne so seriálom hýbala blízko úrovne 30 %, ratingy zas siahali pod alebo nad 11 %, šplhať sa dokázali aj k dvanástke. Treba tiež pripomenúť, že 5. sériu Búrlivého vína odštartoval líder bez brejkov. Stále však preňho nemusí byť nič stratené.

Neprehliadnite: Joj sa vyjadrila k sledovanosti prvej časti Divokých koní

Joj totiž nedokázala úvodnou časťou Divokých koní dostať na svoju stranu taký nadpriemerný počet divákov, aby si mohla dovoliť výraznejšie strácať. V ratingu si prvú mimoriadne dlhú časť seriálu pozrelo 308-tisíc divákov, čo znamená rating 9,4 % s podielom 22,6 %. Televízna dvojka však zatiaľ môže konštatovať úspech, takúto hodnotu ratingu nedosiahla počas pracovných dní veľmi dávno, na výkone úvodnej časti sa podpísal aj brejk zaradený pred desiatou hodinou, kedy Divoké kone stratili. Téme a celkovo priebehu súboja a taktike televízií sa venujeme v tomto článku.

 

Čítať viac...
Nahor