Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Radikálne zmeny Markízy: Zachraňuje Survivora, zaplaví ním večerný program! Susedia končia

Televízia extrémne dlhé časti rozdelí na viac dielov, zo Survivora spraví dennú reality šou na spôsob Farmy. Kedy sa bude vysielať?

Markíze sa už v prvom mesiaci nového roka rozpadáva večerný program.

K prvým zmenám sa televízia uchýlila už v čase rozbehu novej sezóny, keď zo dňa na deň zmenila vysielací deň Chart Show aj Survivora, pričom k ešte zásadnejším pristupuje po veľkom prepadáku reality šou.

Survivor sa postaral o jeden z najväčších výbuchov Markízy vôbec, keď s ostatnou treťou časťou tento utorok prepadla tak, ako so žiadnym pôvodným programom dlhé roky.

Napriek tomu televízia mimoriadne nákladný projekt neodsunie do noci, no, naopak, zaradí ho do vysielania ešte intenzívnejšie, než doteraz.

Markíza skracuje epizódy

Diváci už od prvého dielu ostro kritizovali spracovanie dobrodružného formátu, ktorý v česko-slovenskej verzii dostal, okrem iného, extrémne dlhú minutáž.

Markíza aj s reklamnými prestávkami naťahovala reality šou od 20:30 až za 23. hodinu, čím chcela dosiahnuť najmä vyplnenie celého večera bez potreby hľadať program do druhého pásma okolo desiatej hodiny.

Slovenský líder sa po nevídanom prepadáku reality šou rozhodol epizódy skrátiť.

Pôvodné časti, ktoré bude naďalej vysielať česká Nova v nezmenenej podobe, rozstrihá Markíza na dve kratšie epizódy, vďaka čomu sa Survivor v jej vysielaní objaví oveľa častejšie, ako doteraz.

 


Toto je finálna zostava 7. série Let´s Dance na Markíze! Potvrdených jedenásť celebrítČítajte →

Survivor zaplaví večerný program

Markíza od budúceho týždňa radikálne mení večerný program.

Reality šou Survivor v ňom po novom pôjde až 4-krát do týždňa, pričom sa stane nosným programom lídra v druhom pásme.

Markíza tak zo Survivora urobí v jarnej sezóne Farmu, ktorá takto zvykne na jeseň obsadzovať práve druhé večerné pásmo po 21:30. Survivor sa bude najnovšie vysielať v pondelky, utorky, stredy a piatky po hlavnom programe.

V pondelky bude nasledovať po premiérovom seriáli Druhá šanca, v utorky operatívne televízia zaraďuje české vydania reality šou Utajený šéf. V tieto dni Survivor pobeží okolo 22. hodiny.

Koniec Susedov, Horná Dolná v nový deň

V stredy Markíza škrtá z vysielania novú sériu Susedov.

Tí zažívajú tento mesiac neúspešný návrat s premiérovými vydaniami po polročnej prestávke, najnovšie prepadli s podielom len cez 11 %. Viac v tomto článku.

Susedov nahradí od budúceho týždňa o 21:30 práve Survivor, ktorý bude rovnako pokračovať v piatkový večer o desiatej.

Televízia už totiž našla za reality šou náhradu v piatkovom prime-time.

Markíza od budúceho týždňa vyťahuje operatívne do vysielania premiérové časti komediálneho seriálu Horná Dolná, ktorý dostáva po rokoch nový vysielací deň.

Horná Dolná v novom roku nájde miesto v piatky o 20:30, kde sa po prvýkrát predstaví už o týždeň v piatok 4. februára.

Koniec v prime-time po troch častiach

Markíza ohlásila koniec Survivora v prime-time po troch odvysielaných častiach.

Rozhodnutie padlo po bezprecedentnom prepadáku tento utorok, kedy reality šou Markízu stiahla skôr k úrovni malých staníc.

 


Survivor sa stáva totálnou pohromou Markízy: Na takéto fiasko si v prime-time nepamätá!Čítajte →

Formát Survivor pritom stretol absolútne totožný osud ako pred 5 rokmi.

Aj vtedajší Ostrov, uvádzaný ako jeden z najväčších projektov v histórii Markízy, nenaplnil už od prvej časti očakávania, pričom hneď po odvysielaní tretej časti rozhodla televízia o jeho konci v hlavnom vysielacom čase o 20:30.

Prvý diel v komerčnej cieľovke skončil začiatkom septembra 2016 na ratingu 6,6 % pri podiele 19,1 %, čo pre Markízu znamenalo v tom čase tvrdý neúspech. Následne s druhou časťou šou klesla na rating 5,2 % a podielom 15,5 %, vysielala sa však proti Česko Slovensko má talent, ktoré prevalcovalo večer na dvojnásobnom výkone. Tretia časť vo štvrtok stúpla na rating 6,4 % s podielom 18,6 %.

Už po týchto číslach Markíza pred piatimi rokmi rozhodla o konci Ostrova v prime-time, z ktorého sa porúčal po troch častiach.

Najprv ho odsúvala do druhého pásma na 21:40, už v prvom mesiaci vysielania mu však po viacerých zmenách zosúvala vysielací čas hlbšie do noci.

Čítať viac...
Nahor