Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Exkluzívne

Návrat Let´s Dance v problémoch, Markíza stopla prípravy! Zostava celebrít nie je kompletná

Prípravy novej 7. série Let´s Dance spomalili v ostatných dňoch komplikácie. Markíza dosiaľ neodhalila ani kompletnú zostavu súťažiacich.

Už iba päť týždňov ostáva do návratu celebritnej tanečnej šou Let´s Dance, ktorá sa na obrazovky Markízy vracia po takmer pol dekáde.

Kedysi najúspešnejší sezónny formát televízneho lídra v ostatných dvoch sériách za svojou niekdajšou slávou zaostal a v sledovanosti priniesol televízii sklamanie. Tvorcovia o to viac aktuálne sľubujú veľkolepý ročník a nabitú zostavu celebrít, ktorá už spoznala takmer všetky mená.

Markíza predstavila spolu 10 mien, ktoré budú v novom ročníku súťažiť o titul kráľa či kráľovnej tanečného parketu.

Minulý týždeň odhalila tváre súťažiacich celebrít novej 7. série Let´s Dance, v ktorej potvrdila exkluzívne informácie portálu Mediaboom.sk aj ďalšie mená, o ktorých sa špekulovalo v zákulisí.

Tancovať má 11 celebrít

Ako však portál Mediaboom.sk už skôr informoval, aj novom ročníku tanečnej šou by malo súťažiť celkovo 11 párov. Markíza ale nateraz predstavila len desať celebritných mien.

Informácie o jedenástich súťažiacich potvrdzujú najnovšie aj bulvárne médiá.

Nový čas publikoval prázdne miesto jedenásteho mena medzi súťažiacimi, vlastné informácie naznačujú aj Topky, podľa ktorých by mala chcieť televízia posledné miesto tancujúcich celebrít obsadiť Mariánom Čekovským.

 


Nahé fotky celebrít rieši celé Slovensko: Toto môže stáť za veľkou kauzou!Čítajte →

Napriek oficiálnemu predstaveniu novej zostavy súťažiacich pre 7. sériu Let´s Dance Markíza naďalej o poslednom mene nehovorí.

Potýkať sa tak aktuálne môže s nekompletnou zostavou súťažiacich oproti jej pôvodným plánom. 

Televízia rovnako doteraz okrem jedenásteho súťažiaceho neprestavila ani štvrté meno v porote či druhého moderátora. Let´s Dance pravidelne sprevádzala moderátorska dvojica, nateraz potvrdila iba Viktora Vinczeho. Rovnako stabilne výkony hodnotila štvorčlenná porota, potvrdené sú zatiaľ tri mená – Adela Vinczeová, Tatiana Drexler a Ján Ďurovčík.

Príprava novej série Let´s Dance má podľa zákulisných informácií prechádzať viacerými komplikáciami, a to najčastejšie spojenými práve s celebritnými tvárami.

Stopka pár týždňov pred štartom

Šou krátko pred štartom totiž sprevádzajú problémy spôsobené covidom.

Televízia už v týchto dňoch mala finalizovať či mať pripravené promo materiály pred spustením 7. série, ku ktorých príprave však v plánovaných termínoch nedošlo.

Markíza podľa viacerých informácia musela v uplynulých dňoch stopnúť prípravu kampane pred novou sezónou, ktorú mala absolvovať s účastníkmi 7. série tanečnej šou. 

Skrížiť plány jej mali pozitívne testy celebritných súťažiacich na koronavírus.

Výsledkom napríklad je, že televízia nemá k dispozícii klasické materiály pre prezentáciu celebritných tvárí projektu, či už na svojej vlastnej stránke alebo pre médiá. Už samotnú Dominiku Cibulkovú ohlasovala prostredníctvom archívnych fotiek z Instagramu bývalej tenistky miesto tradičných promo fotiek, rovnako tak materiály nemala pri predstavovaní ostatných mien.

Medzi inými mala v izolácii v ostatných dňoch skončiť aj aktuálne najpopulárnejšia tvár televízie, Ján Koleník.

Koleník je nateraz najväčšou hereckou hviezdou novej televíznej sezóny, keď na Markíze zabodovala seriálová novinka Druhá šanca, v ktorej hrá hlavnú postavu doktora Andreja Fabiána. Televízia ho tiež presvedčila na účasť v novom Let´s Dance, ktorú exkluzívne odhalil portál Mediaboom.sk.

Rovnako sa túto jar stane hlavnou hviezdou ďalšieho seriálu, ktorý to už má namierené na obrazovky.

Po dlhom odkladaní by sa do vysielania mala dostať miniséria Ultimátum, ktorú Joj a Česká televízia chcú podľa prvých plánov nasadiť v priebehu marca.

 


Výrobu už rozbehla aj Joj, obnovila prípravy hlavnej novinky Ultimátum! Pozrite si veľký prehľad dejaČítajte →

Komplikácia menom omikron

Markíza sa do novej série Let´s Dance púšťa v najnáročnejšom období, kedy sa na Slovensku rozbehla vlna nového variantu koronavírusu omikron.

Kým na jednej strane v okolitých krajinách nepriniesol zvýšené zdravotné riziko, jeho šírenie je natoľko rýchle, že sa už súčasná pozitivita PCR testov na Slovensku sa vyšplhala na rekordných 50 %.

Rýchlo šíriaci sa koronavírus môže rovnako skomplikovať samotnú realizáciu šou.

Nakoľko stále platí povinná karanténa v prípade pozitívneho testu na koronavírus, ktorá sa prednedávnom skrátila na 5 dní, pri nastupujúcom omikrone môžu Markíze naraz vypadnúť viacerí účastníci.

Pri pozitívnom teste sa musia aj účinkujúci v televíznych programoch izolovať.

Napriek skráteniu karantény je rovnako povinnosťou pozitívne testovaných osôb nasledujúcich päť dní po ukončení izolácie nosiť povinne na všetkých miestach respirátor, bez ohľadu na odstupy od iných osôb alebo či sa nachádzajú v interiéri alebo exteriéri.

V prípade Let´s Dance pritom už týždne pred prvým prenosom začínajú súťažiaci absolvovať spoločné tréningy.

Spoločne sa na nich zoznamujú nielen s partnermi, ale aj s prvými choreografiami. Ak sa u nich prejaví choroba alebo budú pozitívne testovaní na covid, budú musieť tréningy na niekoľko dní prerušiť.

Televízie môže aktuálne čakať vôbec najhoršie obdobie v príprave programov. Pravidlo izolácie pri pozitívnom teste takto môže zasiahnuť programy ešte vo väčšej intenzite, než tomu bolo na jar či jeseň 2021.

 


Problémy na Kolibe: Výroba kľúčového seriálu má stopku! Komplikácií v televíziách pribúdaČítajte →

Divoká séria v Česku uprostred pandémie

Príprava Let´s Dance uprostred pandémie bude pre Markízu ešte väčšou skúškou, než tomu bolo minulú jar v príprave ťažiskovej šou Tvoja tvár znie povedome.

Kým tú v celom priebehu nakrútila vopred a vedela sa vysporiadať aj s absenciou publika domixovaním smiechov či potlesku, Let´s Dance bude v každom kole prenášať naživo.

Rovnakú výzvu dokázala zvládnuť uplynulú jeseň Česká televízia, ktorá sa musela vysporiadať s viacerými nepredvídateľnými situáciami.

ČT odvysielala v poradí už 11. sériu tanečnej šou StarDance, vychádzajúcej z totožného britského formátu Strictly Come Dancing ako Let´s Dance.

StarDance je v Česku aj po rokoch fenoménom s neupadajúcou televíznou sledovanosťou,. Vďačí za to obsahovej stabilite programu, bez experimentov, s fungujúcou moderátorskou dvojicou, porotou či kvalitným hudobným sprievodom, ktoré spoločne vytvárajú značku programu.

Samotní tvorcovia šou však priznali, že nečakali, že sa im podarí StarDance v ostatnej sérii doviesť do úspešného konca a dovysielať ju kompletne do finále.

Živé prenosy počas pandémie so sebou priniesli mnoho komplikácií. Až dva páry v priebehu súťaže odstúpili pre zdravotné problémy, naplno sa komplikácie súvisiace s covidom prejavili už v 3. kole, kedy v karanténe skončili dva tanečné páry a traja profesionálni tanečníci. Podobné prípady sa vyskytovali v priebehu celej série, dvakrát sa po pozitívnom teste šou nezúčastnil dokonca jej porotca, Zdeněk Chlopčík.

Čítať viac...
Nahor