Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
koláž MB, zdroj foto: TV Markíza

Aktuality

Markíza zažila ďalšie tvrdé prepadáky, opäť mení jarný program! Horná Dolná končí

Markíze sa minulý týždeň ešte viac prepadla šou Dvaja na jedného aj seriál Horná Dolná. V programe po dvoch mesiacoch končí.

Ani s marcovým štartom hlavnej časti jarnej sezóny Markíza svoje večerné trápenie nezvrátila.

Televízii aj naďalej najviac zaberá pondelňajšia Druhá šanca, ktorú pri štarte doplnila stredajšia novinka Svätý Max a nákladná nedeľná šou Let´s Dance. Naopak, ostatné večerné programy jari sú naďalej v podpriemere.

Pre Markízu sú nateraz sklamaním obe hlavné marcové posily pracovného týždňa.

Z 2 na 1 prepadák

Ďaleko za minuloročnými výkonmi je po dvoch častiach utorňajšia reality šou Svadba na prvý pohľad, ktorej sledovanosti medziročne poklesla o tretinu a nateraz dosiahla ratingy na úrovni medzi 6 – 7 %. Vlani sa dokázala hýbať na ratingoch 9 – 10 %.

Oveľa horšie je na tom však štvrtková posila v podobe zábavnej šou Adely Vinczeovej a Dana Dangla.

Nové časti 2 na 1 sa pre Markízu rozbiehajú v hlbšom podpriemere, keď za niekdajšími výkonmi šou zaostáva v priemer aj o takmer polovicu. 

Po slabom štarte nových častí sa šou 2 na 1 minulý štvrtok prepadla ešte viac, vydanie s Vladom Kobielskym dosiahlo rating iba 4,5 % s podpriemerným podielom 14,7 %.

Markízu výrazne predbehla Joj s Nemocnicou pri ratingu 8,3 % v komerčnej cieľovke, šou dotiahla aj politická debata Na hrane s ratingom 4,6 %. Nemocnicu celkovo sledovalo 542-tisíc divákov, Na hrane 373-tisíc a 2 na 1 v priemere 255-tisíc divákov.

Horná Dolná končí

Nevydarená jar Markízy už od prvých týždňov nového roka sa opäť premietne aj do jej programovej štruktúry.

Televízia na prelome januára a februára po prepadáku reality šou Survivor vytiahla na piatkový prime-time operatívne premiérové časti Hornej Dolnej, ktorej prekvapivo zmenila pôvodný štvrtkový vysielací deň a zaútočila s komediálnym seriálom na zábavné programy Milujem Slovensko a Hranica.

Markíze sa vytiahnutie Hornej Dolnej do zaplneného večera pôvodnou zábavou vypomstil, keď od prvého piatku s premiérovými časťami niekdajšieho hitu prepadávala.

 


Priznanie vo finále zatlačilo Let´s Dance, od štartu si udržalo divákov! Markíza vyskočila po jeho konciČítajte →

Lídra mohlo spočiatku potešiť aspoň stiahnutie sledovanosti Hranice, ktorá po nástupe Hornej Dolnej v piatky taktiež padla do podpriemeru.

Minulý piatok však už prepadla iba Horná Dolná s ratingom 4,7 % a hlboko podpriemerným podielom iba 12,2 % v komerčnej cieľovke.

Hranica vyskočila do pozície piatkového lídra s ratingom 6,9 % a podielom 17,9 %, Milujem Slovensko uhralo rating 6,6 %. V celkovom počte divákov Milujem Slovensko viedlo so 450-tisíc divákmi, Hranicu sledovalo 386-tisíc divákov, Hornú Dolnú 198-tisíc.

Ďalší jarný prepadák Markízy v prime-time končí novou zmenou programu.

Markíza operatívne od tohto týždňa mení piatkový program a po dvoch mesiacoch vysielania sťahuje Hornú Dolnú z nového vysielacieho večera.

Pre porovnanie, minulú jeseň, kedy sa jej prestalo dariť v konkurencii dominujúcej Nemocnice uhrávala ešte ratingy okolo 6,5 %, túto jar v nový piatkový večer prepadla k úrovni 4 – 5 %.

Televízia miesto Hornej Dolnej na piatky vyťahuje filmy.

Tento týždeň do piatkového prime-time nasadzuje akčný žáner, keď zaradí reprízu filmu režiséra Luca Bessona Anna. Ostatne snímku televízia vysielala minulú jeseň v septembri v nedeľný večer, kedy jej uhrala rating pod 7 % a podiel vyše 16 %.

 

Čítať viac...
Nahor