Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Televízia

Markíza testuje novú moderátorskú dvojicu v Televíznych novinách! Opäť to skúša s mladou tvárou

Počas letného obdobia Markíza skúša v hlavnej spravodajskej relácii tretiu mladú tvár, ktorou sa snaží omladiť aj divácku základňu Televíznych novín.

Moderátori hlavných spravodajských programov patria po celom svete k najstabilnejším na televíznom trhu.

Pre televízie sú večerné správy výkladnou skriňou a overení moderátori základom úspechu, čo sa odráža aj na ich životnosti v moderátorskom kresle a tiež konzervatívnom prístupe vo výbere nových tvárí.

Markíza zariskovala

Markíza v roku roku 2017 zariskovala, keď do večerných Televíznych novín v krátkom čase obsadila rovno dve mimoriadne mladé tváre.

Vo veku 29 rokov začiatkom roka 2017 kariérne do najatraktívnejšieho moderátorského kresla na televíznej obrazovke postúpila Lenka Vavrinčíková, o pár týždňov ju vo veku 26 rokov doplnil Viktor Vincze, ktorý predtým postúpil do pozície moderátora Prvých Televíznych novín o 17. hodine.

Oba kariérne raketové postupy spájala účasť spravodajcov v šou Tvoja tvár znie povedome, po ktorej ich Markíza potlačila do hlavných moderátorských kresiel.

Tretia mladá tvár

Už dlhší čas sa pritom Markíza zameriava na ďalšiu mladú tvár, Zuzanu Čimovú.

V televízii pôsobila najprv ako redaktorka v Teleráne, od augusta minulého roka ju Markíza obsadila do novej moderátorskej dvojice v Teleráne s Matúšom Krnčokom.

Len prednedávnom v júni tohto roka ju na jej mieste v Teleráne nahradila Lucia Hlaváčková, aby postúpila do novovytvorenej obedňajšej spravodajskej relácie Markízy Televízne noviny 12, ktorú moderuje.

Expresný postup vyvrcholil tento týždeň, keď sa Zuzana Čimová objavila už ako moderátorka hlavných Televíznych novín.

Markíza vytvorila novú moderátorskú dvojicu večerných správ, keď Zuzanu Čimovú posadila vedľa dlhoročného redaktora a moderátora Daniela Očenáša. Ten sa roky profiloval stabilne v oblasti športového spravodajstva. V Markíze pracuje vyše dvadsať rokov.

Po prvýkrát sa nová dvojica v Televíznych novinách o 19. hodine objavila tento pondelok 18. júla, v moderovaní pokračuje aj ďalej v priebehu týždňa.

Televízia novú moderátorskú dvojicu skúša v priebehu prázdninového dovolenkového obdobia.

Viacerí moderátori Televíznych novín televízii vypadli, priestor tak využila na otestovanie potenciálu novej dvojice.

„Moderovania Televíznych novín na TV Markíza sa zhostila dvojica Zuzana Čimová a Daniel Očenáš z dôvodu letného dovolenkového obdobia. Zastupovali tak kolegov, ktorí si aktuálne čerpajú dovolenku,“ povedala pre Plusku PR manažérka Markízy, Veronika Stojáková.

 

Čítať viac...
Nahor