Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Foto: Markíza

Aktuality

Ďalšie zmeny Markízy v Teleráne: Zacielila na tváre, vo veľkom zasiahnu moderátorov!

Televízia pripravuje vo svojom rannom vysielaní ďalší balík zmien, tentokrát sa vo veľkom dotkne samotných tvárí programu.

Približne takto pred rokom začala Markíza otvorený boj o ranného diváka, ktorý v ostatných mesiacoch začal od nej čoraz častejšie odchádzať ku konkurencii.

Krátko po tom, čo ju po prvýkrát v histórii v rannom vysielaní porazila konkurenčná Joj s Rannými novinami, začala pripravovať posilnenie spravodajskej časti Telerána, pričom už o približne mesiac predstavila vynovené Ranné Televízne noviny s posilnenou moderátorskou zostavou.

Zmeny zavŕšila následne v priebehu jesene, kedy od novembra predstavila aj kompletne nové štúdio a zároveň už celkovú novú podobu Telerána, ktorou reagovala na prepad vlastnej sledovanosti.

Aktuálne sa pritom Markíza pripravuje na ďalší balík zmien.

Tentokrát sa televízia zamerala na samotné hlavné tváre rannej šou, medzi ktorými dôjde v priebehu leta k zmenám, a to nielen v ich obsadení, ale v aj práci s jednotlivými moderátormi Telerána.

Jedným zo spúšťačov zmien sa, podľa všetkého, stal aj odchod Adriany Polákovej, ktorá sa rozhodla ukončiť spoluprácu s Markízou a odísť kompletne z jej obrazovky. Urobila tak po rozhodnutí usadiť sa v susednom Rakúsku, bez cestovania medzi krajinami.

Spoločne s Polákovou pritom takto v Teleráne po rokoch končí celá dvojica – z relácie totiž odíde aj Dárius Richter. Poláková moderovala Teleráno od roku 2005, Richtera ako stabilného kolegu dostala o dva roky neskôr. Dvojica tak bola tvárami Telerána spolu takmer 15 rokov.

Ako je už známe, Polákovú a Richtera nahradí v rannom vysielaní nová dvojica. Z postu redaktorky Telerána si polepší Zuzana Čimová, ktorá dvojku vytvorí s dlhoročným internetovým moderátorom Markízy, Matúšom Krnčokom.

Nový moderátorský pár Zuzana Čimová a Matúš Krnčok začne v Teleráne vysielať v priebehu leta. Na obrazovky nastúpia od augusta.

Nová dvojica nastúpi od augusta

Ich príchodom sa však zmeny medzi moderátormi iba začnú.

Markíza aktuálne oznámila, že sa pripravuje na nový systém práce s tvárami Telerána.

Televízia by v Teleráne chcela pristúpiť k experimentu a začať výraznejšie kombinovať moderátorov zo zabehnutých dvojíc. K tomu dochádzalo aj doteraz, častejšie by však mohlo dochádzať k novým spojeniam.

Priestor by totiž vďaka tomu mali dostať aj nové talenty, pre ktoré televízia už doteraz svoju rannú reláciu vo veľkom využívala. Po novom by mohli dostať príležitosť dokonca rovno na poste hlavných moderátorov.

„Najmä pri formátoch, akým je Teleráno, bude dochádzať k spájaniu moderátorov do netradičných dvojíc. Dokonca je to príležitosť na skúšanie nových televíznych talentov,“ naznačil aktuálne riaditeľ PR a marketingu Markízy, Michal Borec, pre Eurotelevíziu.

Borec zároveň otvoril možnosť, že by k podobnému prístupu mohlo dôjsť aj v ďalších programov, výnimkou by malo byť hlavné spravodajstvo, kde televízie uprednostňujú stabilitu. Práve v Televíznych novinách však Markíza v minulých rokoch urobila najväčšie zmeny smerom k omladeniu moderátorskej zostavy, do ktorej doplnila Viktora Vinczeho a Lenku Vavrinčíkovú.

Markíza tak aj týmto krokom naznačuje ďalšie zameranie sa na mladé tváre, ktorá sa snaží pre svoju obrazovku podchytiť stále viac. Vyplatilo sa jej to totiž ako pri spomínaných moderátoroch, ktorých zviditeľnila v šou Tvoja tvár znie povedome, tak pri seriáloch Oteckovia či Pán profesor.

Po zameraní sa na mladú cieľovku na obraze aj v online televízia pocítila významné posilnenie sledovanosti, pričom nové tváre s potenciálom sa pre svoje projekty snaží hľadať aj dnes. Objaviť by sa okrem seriálov či publicistických relácií mali objaviť na Farme či v Superstar.

Čítať viac...
Nahor