Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

OFICIÁLNA FOTO! Veľké prekvapenie z Markízy: Do Superstar mieri Čekovský, v porote aj s Marešom!

Podobne ako v prípade návratu The Voice bude chcieť Markíza výrazne zdvihnúť záujem o šou zmenami a novými menami v porote. 

Na jar 2020 sa na obrazovke Markízy a Novy objaví v poradí už šiesta federálna Superstar. Kedy absolútny fenomén postupom rokov televíziám klesá neraz aj na ich priemery či pod ne, a tak pre najbližší ročník pripravili zmeny, ktoré by mali záujem o šou, naopak, zdvihnúť.

Markíza s Novou pripravili v speváckej šou veľké zmeny, ktorými budú bojovať o diváka plnými zbraňami. Najvýraznejšou novinkou je zloženie poroty, ktorá bude mať historicky päť členov, v minulosti v porote sedeli aj traja členovia.

Televízie pre nový ročník Superstar pripravili výrazne vyšší budget na porotcov, vďaka čomu sa im podarilo získať možno najsilnejšie zloženie od účasti Rytmusa či Dary Rolins. Pre Markízu bude najdôležitejším ťahákom zisk hudobníka Mariána Čekovského, ktorý patrí medzi najpopulárnejšie slovenské tváre, zväčša je spájaný s projektami Joj. Stabilne účinkuje v Inkognite, moderoval tiež reláciu Nikto nie je dokonalý. Na obrazovke Markízy sa objavuje len občasne ako hosť v Chart Show, televízia mu venovala aj jeden diel šou Dvaja na jedného, ktorá pri jeho účasti výrazne sledovanosťou vystrelila na rekordnú úroveň. Aj to podľa všetkého presvedčilo Markízu zabojovať o hudobníka.

Rovnako dôležitou pre Markízu bude aj tentokrát účasť speváka Paľa Haberu, ktorý v Superstar nechýbal od jej prvej slovenskej série. V minulosti už viackrát naznačoval, že sa do šou nevráti, nakoniec ho televízia vždy presvedčila a zaplatila. V roku 2015 už mala vytasiť podľa Plus jeden deň minimálne 100-tisíc eur, prípadne viac.

Veľký balík peňazí si televízie museli pripraviť v prípade tretieho člena, a to rovno bývalého moderátora Superstar Leoša Mareša. Je známe, že ide dlhodobo o jednu z najdrahších televíznych osobností, v minulosti Mareš priznal, že za moderovanie Hlasu Česko Slovenska zinkasoval okolo 200-tisíc eur. Podobné peniaze si pýtal aj za účinkovanie v Česko Slovensko má talent a svojej šou na Prime. Mareš si prvýkrát vyskúša účasť v Superstar z opačnej stránky ako porotca. Takýto model dosiaľ úspešne aplikovala Joj v prípade šou Česko Slovensko má talent, keď od piatej série nemohla pokračovať moderátorská dvojica Jakub Prachař a Martin Pyco Rausch, nakoľko Pyca preplatila k sebe Markíza. Joj vtedy do Talentu nasadila nových moderátorov a Prachařa posadila do poroty, kde jej výrazne zafungoval.

Podobne ako v predošlej sérii nasadia televízie do poroty aj bývalého superstáristu. V tomto prípade siahla Nova po populárnej Monike Bagárovej, ktorej sa podarilo po Superstar rozbehnúť kariéru. Pre Novu bude zároveň ťahákom česká herečka Patricie Pagáčová (Solaříková), ktorá je mimo iného úspešnou dlhoročnou tvárou jej denného seriálu Ulica.

Prvá spoločná oficiálna fotka novej poroty Superstar

Čítať viac...
Nahor