Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

Vianoce po Dušičkách? Markíza začne s vianočným programom na začiatku novembra!

Tento rok sa môže predčasne zvianočniť nielen na pultoch slovenských obchodov, ale aj na televíznej obrazovke.

Snaha čo najviac vyťažiť z najštedrejšieho obdobia v roku prináša so sebou mnohé komické situácie.

Rôzne obchody či značky každoročne bavia Slovákov so skorým nástupom vianočných kampaní či tovaru, ktorý sa na pultoch obchodov objavuje niekedy zarovno so skončením letných prázdnin, mesiace pred vianočnými sviatkami.

Už neraz sa takto predčasne začali objavovať aj na televíznych obrazovkách reklamné kampane operátorov, predajcov elektra či reťazcov, ktoré sa takto nevyhli pobaveným reakciám. Aj takýmto spôsobom však dokázali zaujať a predbehnúť v promovaní kľúčových vianočných akcií konkurenciu.

Tento rok sa môže predčasne v televíznom vysielaní rovno objaviť aj vianočný program.

Vianočné filmy úspešnejšie ako sezónne seriály

Priniesť ho môže menšia stanica Doma, ktorá každoročne pred koncoročnými sviatkami upravuje svoju večernú štruktúru.

Do prime-time na prelome novembra a decembra miesto tureckých telenoviel nasadzuje vianočné romantické filmy, s ktorými dosahuje nadpriemerné výkony sledovanosti.

Spravidla sa vianočné romantiky na Doma hýbu na podieloch na trhu okolo 4 – 7 % v komerčnej cieľovke. Aktuálny priemer Doma je napríklad na úrovni okolo 3 %.

Markíza pre Doma každý rok nakupuje sériu premiérových filmov, ktoré dopĺňa recyklovaním už pravidelne vysielaných.

Vlani s ich nasadzovaním začala v druhej polovici novembra počas víkendov, kedy filmy vysiela bežne. Premiérovú tureckú telenovelu v pracovné dni však nahrádzali vianočné filmy až netradične neskoro v polovici decembra, nakoľko Doma trvalo dovysielať vtedajšiu hlavnú tureckú sériu Dve tváre Istanbulu.

Už vlani boli vianočné romantiky výrazne úspešnejšie ako vtedajšia nosná telenovela Dve tváre Istanbulu, ktorá sa najčastejšie hýbala podielovo len okolo 2 – 4 %.

Túto jeseň Doma s premiérovými telenovelami zažíva ešte horšie výkony.

Pôvodný nosný turecký seriál Zachránené životy už presunula z 20:30 na 23:30, kde prepadáva na podieloch len okolo 1 %, nedarí sa ani druhej premiérovej telenovele Láska, rozum, pomsta s výkonmi okolo 1,5 – 3 %.

 


Poznáme dátum finále telenovely Láska, rozum, pomsta! Toto ju vo vysielaní Doma nahradíČítajte →

Práve Láska, rozum, pomsta je aktuálne jedinou premiérou v prime-time na Doma, pričom už o mesiac dôjde do svojho finále.

Ako sme informovali, nateraz podľa prvých plánov už Markíza po jej dovysielaní nepočíta pre tento rok s uvedením novej telenovely a večery plánuje do sviatkov vyplniť filmami.

Vianoce od Dušičiek

Miesto neúspešných telenoviel môže Doma rovno nasadiť vianočné filmy, ktorým sa spravidla darí v jej vysielaní výrazne viac, než je momentálna výkonnosť seriálov Láska, rozum, pomsta alebo Zachránené životy.

Kým vlani tak vianočné filmy v pracovné dni vypĺňali večery až od polovice decembra, tento rok sa na Doma môžu dostať mimoriadne skoro od začiatku novembra.

Podľa prvých plánov totiž Doma s nasadením vianočných filmov do večerného vysielania ráta už od pondelka 7. novembra. 

Práve v tomto období do finále dôjde turecká séria Láska, rozum, pomsta, ktorú by v jej čase už nahradili vianočné romantické filmy.

S ich vysielaním by takto Markíza na menšej stanici začala týždeň po Dušičkách. Jej prime-time by v takomto prípade, podľa všetkého, vyplnili na dlhých osem týždňov.

Pokračujú Zachránené životy

Doma by zároveň aj naďalej mala pokračovať vo vysielaní odsunutej dramatickej telenovely Zachránené životy.

Stanica má pri tejto premiérovej sérii smolu, nakoľko je vôbec najmenej úspešnou tureckou telenovelou v jej vysielaní, no zároveň jednou s vôbec najväčším počtom častí.

Zachránené životy ponúknu viac ako 200 epizód, pričom Doma aktuálne nie je ani v polovici seriálu. Momentálne sa dostala len na 80. časť.

Originálny seriál však bol rozdelený do troch sérií, pričom Markíza už aj v minulosti neodvysielala zo seriálov všetky série. Na dovysielanie už roky čaká mimoriadne úspešná Sila ženy, diváci sa nedočkali ani pokračovania Sultána.

 

Čítať viac...
Nahor