Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: RTVS

Sledovanosť

Seriálové hity stratili divákov, víťazom víkendu Pečie celé Slovensko! Ako dopadli spravodajské stanice?

Uplynulý týždeň v sledovanosti poklesli lekárske seriály Markízy aj Joj, po strate divákov už nerastú Pán profesor ani Výnimočná Nikol. Najnovší Duel vystrelil Farmu na rekord série, Jojke dosiaľ najlepšie zahrala sobotná filmová premiéra. Prvý týždeň vysielania má za sebou nová konkurencia medzi spravodajskými televíziami.

Sledovanosť uplynulého týždňa ovplyvnili divácke straty domácich seriálov, príchod nových súťažiacich na Farmu aj pokračujúci nedeľný súboj troch hlavných sezónnych šou.

V úvode týždňa stratili Druhá šanca aj Nemocnica

V pondelok pokračuje v suverénnej víťaznej ceste Druhá šanca, ktorá však dosiahla jednej zo svojich najslabších výkonov.

Napriek silnému líderskému postaveniu zaostala za priemernou sledovanosťou z minulej jari, keď Druhá šanca ratingovo poklesla na 9,1 % so stále silným podielom na trhu 30,5 % v komerčnej cieľovke. Medzitýždenne stratila jeden rating.

Televíziám naďalej oproti jari či minulej jeseni chýbajú diváci, celkovo Druhú šancu sledovalo 495-tisíc divákov. Pol milióna tak len atakovala, kým na jar prekračovala šesťstotisícovú úroveň.

Hranica sa stabilne hýbe na svojom priemere, ratingovo šla okolo 4,5 %, podielovo cez 15 % v komerčnej cieľovke. Celkovo ju sledovalo 311-tisíc divákov.

Ešte v septembri padla sledovanosť minuloročného hitu Markízy Pán profesor, ktorý pokračuje v oslabených výkonoch.

Pán profesor uhral rating 6,8 % s podielom 22,8 % v komerčnej cieľovke, celkovo ho sledovalo 304-tisíc divákov.

Sledovanosť minulý utorok klesla Nemocnici, ktorá len atakovala hranicu 6 % pri podiele 20 %. Celkovo bola lídrom so 409-tisíc divákmi.

Extrémne premeny proti zdvojenej kriminálke klesli

V stredu Joj zdvojila Kriminálku Kraj, ktorá v dvoch častiach pobeží už do konca. Uhrala ratingy 5,3 a 4,5 % a podielmi pod 19 %, pričom už takmer v celom priebehu prekryla konkurenčnú reality šou Markízy Extrémne premeny, ktorá dosiaľ ťažila zo svojej dlhej stopáže až za 22:30.

Extrémne premeny medzitýždenne stratili takmer rating a tri podielové body, uhrali tentoraz výkon 6 % a podielom 23,5 %. Celkovo boli programy vedľa seba, hýbali sa okolo tristotisícovej hranice.

Štvrtkové vedenie v oboch hlavných cieľových skupinách obhájila nemocničná séria Joj.

Nemocnica oproti utorku stúpla na rating 6,3 % s podielom 20,8 % v komerčnej cieľovke, Výnimočná Nikol zaostala s takmer šiestimi ratingami a podielom 19,8 %. Celkovo Nemocnicu sledovalo 443-tisíc divákov, čo je už priemerný výkon tejto jesene, Výnimočnú Nikol 273-tisíc.

V piatok bola vpredu Farma vysielaná od 20:30 s ratingom 5,7 % a podielom 20,7 %. Identický výkon pritom uhrala aj v predchádzajúci piatkový večer.

Milujem Slovensko a Hranica sa hýbali tesne nad úrovňou štyroch ratingov, šou Jednotky celkovo sledovalo 277-tisíc divákov, Hranicu 263-tisíc a Farmu 342-tisíc divákov.

Po skončení Farmy v piatok do pozície lídra v komerčnej cieľovke dokonca poskočila JOJ Plus s filmom James Bond: Casino Royale, ktorý priemerne uhral rating 2,1 % s podielom 9,6 %.

Zabrala filmová premiéra, Farma na rekorde

Jojke túto sobotu dosiaľ najlepšie zahrala filmová premiéra.

Akčný ťahák s Jasonom Stathamom Rozhnevaný muž dosiahol na pomery sledovanosti filmov v ostatnom období silný nadpriemer ratingom 6,4 % a podielom 23,1 % v komerčnej cieľovke. Darilo sa mu dokonca aj celkovo, kde ho sledovalo 349-tisíc divákov.

Aj v tejto konkurencii na svoj rekord vystrelila reality šou Farma.

Podarilo sa jej s dosiaľ najatraktívnejším vyraďovacím farmárskym Duelom, s ktorým skočila na rating 6,9 % s podielom 24,9 % v komerčnej cieľovke. Šlo o najsledovanejší diel Farmy v 14. sérii, medzitýždenne duel porástol o vyše jeden a pol ratingu. Celkovo ho sledovalo 384-tisíc divákov.

Pečie celé Slovensko si s Talentom delia nedeľné vedenie

Historický súboj troch hlavných sezónnych šou v rovnakom vysielacom čase potvrdzuje pomer síl z prvého týždňa.

Nedarí sa celebritnej šou Tvoja tvár znie povedome, ktorá už dokonca padá aj do podpriemeru, keď najnovšie uhrala rating iba 5,1 % s podielom 19,1 % v komerčnej cieľovke.

U mladších divákov udržala tesné vedenie šou Česko Slovensko má talent s ratingom 6,6 % a podielom 22,6 %. Nateraz však šlo o jej najslabší výkon série v rámci nedeľného vysielania.

Na chrbát Talentu dýchalo pokračovanie druhej série Pečie celé Slovensko, ktoré na Jednotke uhralo rating 6,4 % a podiel 19 %.

Víťazom večera, no taktiež celého víkendu, sa šou Pečie celé Slovensko stala v celkovom publiku, kde ju sledovalo 442-tisíc divákov.

Talent celkovo zaostal o približne stotisíc divákov, keď ich prilákal spolu 344-tisíc, Tvoju tvár sledovalo 320-tisíc divákov.

Prvý týždeň JOJ 24

Úvodný týždeň vysielania má za sebou nová konkurencia na poli spravodajských televízií, stanica JOJ 24.

V celkovom publiku, primárne relevantnom pre spravodajské stanice, sa pomer síl nateraz nezmenil.

Jasne najsledovanejšia ostala TA3, ktorá celodenne dosiahla priemerný výkon 2,3 % v univerzálnej cieľovke. Nasledovala verejnoprávna :24, ktorá sa pravidelne hýbe okolo percenta, tentokrát dosiahla priemer 1,2 %, tretia bola JOJ 24 s priemerom 0,7 %.

Výrazne sa však televízie k sebe priblížili v hlavnom vysielacom čase.

Všetky tri televízie sa totiž vošli do jeden desatiny podielového bodu – TA3 aj :24 uhrali priemer na úrovni 1 %, JOJ 24 skončila s podielom 0,9 %.

Zdroje dát: oficiálne dáta zdroj PMT/KANTAR SLOVAKIA, tlačové správy TV Markíza, JOJ, RTVS, teletext, portály Stratégie.sk, Mediálne.sk, Aktuality.sk, Facebook, Instagram
Vysvetlivky: komerčná cieľovka, mladí diváci – obchodná cieľová skupina divákov vo veku 12-54 rokov, spravidla uvádzaný rating v percentách (%) a podiel na trhu v %; celkové publikum – všeobecná trhová sledovanosť divákov vo veku 12+, uvádzaný počet divákov v tisícoch a prípadne podiel na trhu v %
*od jesene 2014 je do údajov sledovanosti započítavaná aj oneskorená sledovanosť, od januára 2017 aj „hostia“

Čítať viac...
Nahor