Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Nové projekty

Štvrtý kanál Markízy odhalený: Spustí kriminálkovú stanicu, Jojke prebrala vlajkový značkový seriál!

Markíza oficiálne potvrdila zameranie novej stanice, ktorá doplní súčasnú trojicu kanálov Markíza, Doma a Dajto.

Markíza už túto jar odštartuje v poradí štvrtý televízny kanál.

Televízia zámery po rokoch rozšíriť svoje staničné portfólio odhalila ešte vlani, samotné zameranie a obsah však nekomentovala.

Aktuálne už televízny líder potvrdzuje, že ešte v tejto sezóne uvedie na trh štvrtý televízny kanál Markíza Krimi, ktorý bude primárne zameraný na detektívne a kriminálne seriály.

„Slovenskí diváci mali vždy radi detektívne a kriminálne príbehy zo zahraničia, preto sme sa rozhodli jednu našu televíziu venovať práve tomuto žánru. Markíza KRIMI nám pomôže docieliť širšiu tematickú pestrosť a presnejšiu profiláciu našich staníc,“ uviedol generálny riaditeľ skupiny Markíza, Matthias Settele.

 


Veľké plány televízií: Spravodajská stanica RTVS, nové kanály Joj aj mladšia sestra Markízy!Čítajte →

Logo novej stanice Markíza Krimi

Získala aj značkový seriál Joj

Novú stanicu Markíza Krimi televízia spustí ešte túto sezónu v júni 2022.

Štart vysielania naplánovala po skončení Majstrovstiev sveta v hokeji, no zároveň pred letom, kedy je obsah televíznych staníc tradične chudobnejší. Môže sa tak snažiť získať pozornosť divákov atraktívnejším obsahom.

Televízia presné tituly, ktoré uvedie neuvádza.

„Okrem titulov známych z existujúcich staníc skupiny Markíza prinesie Markíza KRIMI aj exkluzívne novinky a ďalšie prémiové, celosvetovo populárne seriály,“ uvádza k obsahu Markíza.

Podľa zákulisných informácií sa však Markíze podarilo získať niekdajší seriálový hit konkurenčnej Joj.

Markíza podľa prvých správ získala práva na vysielanie seriálu Kosti, ktoré patria k jej vôbec najúspešnejším akvizičným seriálom v histórii Joj. Tá ich v reprízach na menších staniciach vysiela aj túto jar, Markíza však, podľa všetkého, získala licenciu na ďalšie obdobie.

Zároveň má televízia v knižnici viacero tradičných seriálov ako Mentalista, Monk, Kobra 11, série NCIS či niektoré sezóny seriálu Myšlienky vraha, ktorý si netradične podelila s Joj.

Rozmach nových staníc

Markíza rozširuje staničné portfólio po dlhom čase.

Nové stanice naposledy do jej portfólia pribudli pred dlhším časom.

Ostatne v januári 2016 spustila českú verziu hlavnej stanice Markíza International, od septembra 2017 zároveň začala ponúkať kanál s hodinovým posunom Markíza +1, s ktorým ako prvé prišli rok predtým Joj a Prima.

Posledne sa prípravách plnohodnotného nového kanála vydala Markíza skôr cestou českej Novy.

Po zrušení stanice Fooor si v roku 2015 zaregistrovala značku napríklad pre stanicu Markíza Gold, ktorá mala byť archívnym kanálom televízie, ale aj Markíza Passion, pre ktorú dokonca získala aj licenciu na vysielanie. V tomto prípade však malo ísť skôr o platenú stanicu po vzore rovnomenného nemeckého kanála. Vývoj platených staníc v tom čase priznala aj sama Markíza, nakoniec žiaden nespustila.

Ani aktuálne pripravovaný štvrtý kanál nepôjde cestou platenej stanice, keď jednou z hlavných motivácií na jeho spustenie je výrazný nárast dopytu po televíznej reklame.

„Cítime, že práve teraz je ten správny čas na spustenie novej televíznej stanice. Slovenský televízny trh aktuálne zažíva absolútny rozmach, Markíza KRIMI nám tak pomôže uspokojiť enormný divácky dopyt a obchodným partnerom poskytne ďalší atraktívny priestor na komunikáciu ich kampaní,“ uviedol Juraj Máťuš, riaditeľ Centra reklamy skupiny Markíza.

Tempo nárastu počtu slovenských televíznych staníc je aktuálne jedno z najvyšších v histórii.

 


Konkurencia TA3 má zelenú: Spravodajská JOJ 24 dostala licenciu, kedy začne vysielať?Čítajte →

Joj len za necelý rok uviedla či potvrdila uvedenie dvoch nových kanálov – športovú stanicu JOJ Šport a spravodajský kanál JOJ 24. Aj ten by sa spustenia mal dočkať túto jar.

RTVS zároveň po vypuknutí vojny na Ukrajine spustila dočasné spravodajské vysielanie :24, ktoré by sa už čoskoro malo premeniť na v poradí piaty televízny okruh verejnoprávnej televízie.

Ešte pred tým na konci minulého roka aj ona spustila nový športový kanál :Šport, na ktorý sa presunula väčšina športových prenosov z Jednotky a Dvojky.

 

Čítať viac...
Nahor