Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza pracuje na novom kanáli: Pridať môže známu službu staníc Joj!

Koncom minulého roka s takýmito stanicami prišli Joj a Prima.

Na trhu by už čoskoro mohol pribudnúť nový kanál. Po vyše polroku od nástupu prvých staníc, ktoré ponúkajú obsah tradičných kanálov s hodinovým oneskorením, s touto myšlienkou pracuje aj Markíza, ktorá by takto mohla sprístupniť svoj hlavný kanál.

Markíza by takto mohla rozšíriť ponuku Skylinku so stanicami s hodinovým posunom vysielania. Operátor túto službu predstavil na konci decembra 2016, slúži najmä pre divákov, ktorí nemajú k dispozícii televízny archív. Kanály s označením +1 uviedli na Slovensku a v Česku televízie Joj a Prima so svojimi hlavnými stanicami, na konci januára Skylink zaradil aj posunutú verziu filmovej stanice Joj Family.

Podľa viacerých informácií zaznamenali stanice s hodinovým posunom programu u abonentov Skylinku úspech. Divákom priniesli na pocit o čosi rozšírenejšiu ponuku, v prípade týchto kanálov sa zároveň nemusia spoliehať na reálny čas vysielania programov. Môžu si tiež pozrieť dva programy idúce v rovnakom čase na rôznych staniciach.

Výhodu majú takéto kanály aj pre operátora a televízie. Tie bez výraznejších investícií oslovujú väčšie publikum, čo im otvára aj ďalšie obchodné možnosti. Platforma zas razom ponúka širší program. V zahraničí sú už stanice „+1“ rozšírené, do ponuky sa však dostali takéto verzie platených kanálov. U nás je trend opačný, televízie sprístupňujú posunutý obsah najmú najsledovanejších free tv staníc na trhu.

Markíza si už verziu loga stanice s hodinovým oneskorením programu nechala zareagistrovať aj na Úrade priemyselného vlastníctva.

stanice-1-s-hodinovym-oneskorenim-joj1-prima1-jojfamily1-markiza1

Čítať viac...
Nahor