Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Hlavný kanál Markízy s hodinovým posunom je na svete! Spustila ho aj Nova

Koncom minulého roka s novinkou prišli Skylink a Joj, operátor oddnes ponúka už päť staníc s hodinovým posunom programu.

Zákazníci Skylinku majú od 19.9.2017 k dispozícii nový kanál. Operátor v spolupráci s Markízou spustil stanicu Markíza +1, o ktorej vás prednedávnom ako prvý informoval portál Mediaboom.sk. Kanál ponúka divákom vysielanie hlavnej Markízy s hodinovým posunom. Televízne noviny tak na ňom budú, napríklad, začínať miesto 19. hodiny o 20:00.

Kanály s hodinovým posunom na Skylinku zaznamenávajú pozitívnu odozvu zákazníkov. Divákom priniesli na pocit o čosi rozšírenejšiu ponuku, zároveň v prípade kolidovania dvoch obľúbených programov vysielaných v rovnakom čase na dvoch staniciach o jeden neprídu, pozrieť si ho môžu na stanici s hodinovým posunom.

Skylink s touto službou začal v decembri 2016, kedy uviedol kanál Joj +1. Televízia ho aktívne promovala aj vo svojich self blokoch. Rovnakú službu v Česku ponúkla aj Prima +1, pričom spoločne s Markízou aktuálne kanál s hodinovým posunom vysielania spúšťa Nova. Skylink teda aktuálne poskytuje už päť takýchto staníc – Markíza +1, Joj +1 na Slovensku, Nova +1, Prima +1 v Česku a na oboch trhoch Joj Cinema +1.

Kanály s hodinovým posunom prinášajú výhody nielen pre divákov ale aj operátora a televízie. Tie bez výraznejších investícií oslovujú väčšie publikum, čo im otvára aj ďalšie obchodné možnosti. Platforma zas razom ponúka širší program. V zahraničí sú už stanice “+1” rozšírené, do ponuky sa však dostali takéto verzie platených kanálov. U nás je trend opačný, televízie sprístupňujú posunutý obsah najmú najsledovanejších free tv staníc na trhu.

Parametre pre naladenie Markíza +1 HD a Nova +1 HD u operátora Skylink:
Satelit                                 Astra 23,5°E
Frekvencia                          11 973 MHz
Polarizácia                          Vertikálna
FEC                                      2/3
Symblolová rýchlosť         29 900 KS/s
Norma                                DVB-S2/8PSK
Pilot                                    OFF
Pozícia vo FastScan           4

Čítať viac...
Nahor