Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Aktuálne: Markíza získala licenciu pre svoju novú stanicu Passion!

Portfólio skupiny Markíza môže rozšíriť nová stanica.

Markíza už má k dispozícii platnú licenciu pre nový kanál. Televízna skupina požiadala Radu pre vysielanie a retransmisiu o pridelenie licencie na digitálne vysielanie stanice s názvom Markíza Passion. Rada jej žiadosť dnes odklepla.

Podrobnosti o Markíza Passion televízia zatiaľ tají. Obsahom nového kanála majú byť filmy, seriály a zábavná tvorba. Podľa žiadosti budú seriály a filmy tvoriť 90 percent z celkového obsahu stanice, osem percent pripadá na zábavu.

Očakáva sa pritom, že by Markíza Passion mohla byť prvou platenou stanicou v portfóliu Markíza Group. Kanály na platforme pay tv v ostatnom čase vo veľkom rozbehla Joj, najvýraznejšou značkou je filmový kanál Joj Cinema. Markíza sama priznala, že vyvíja koncepty platených staníc.

Na aké publikum bude stanica zameraná a akou formou bude šírená, môže naznačovať rovnomenná nemecká stanica patriaca do skupiny RTL Group. Stanica Passion začala v Nemecku vysielať v novembri 2006, pričom ide o prémiový a teda platený kanál podobne ako Joj Cinema.

Nemecká Passion cieli na ženské publikum s obsahom z portfólia Markízy podobný stanici Doma. Hlavnú časť programu stanice tvoria telenovely, ženské série, dramatické seriály a aj zahraničné hity či klasiky, medzi inými Kde bolo, tam bolo, Dallas, Merlose Place či série Mercy a Atlantis.

Aj spracovanie loga, ako ho registruje Markíza, naznačuje, že by sa mal kanál sústrediť na ženskú cieľovku. V jednom z variantov využíva elegantný font ladený do ružovo-bordovej, v druhom prípade pracuje s červenou. Druhý graficky variant len v zlatej podobe registrovala aj pre názov „Gold“.

Už len samotný názov Passion, v preklade „vášeň“, je jasným odkazom skôr k ženskému publiku. Ak Passion ponúkne ženský obsah, ako platená stanica by nemusela výrazne konkurovať Dome. Markíza okrem toho už skôr vytýčila cieľ jej najsilnejšiu menšiu stanicu zuniverzálniť.

Registrované variácie loga pre značky Passion a Gold Markízou
markiza passion gold

Logo stanice Passion (RTL Group)
passion rtl group

Čítať viac...
Nahor