Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Hniezdo a jeho pokračovanie v druhej sérii? Padlo definitívne rozhodnutie, takýto je osud seriálu!

Nový seriál verejnoprávnej RTVS je jednoznačným hitom jari, doteraz všetky úspešné dramatické pôvodné seriály Jednotky pokračovali.

Seriálová dráma o osudoch rodín túžiacich po deťoch, ktoré nepomôžu mať, ktorú do RTVS priniesol režisér Braňo Mišík, boduje. Seriál Hniezdo zaznamenáva od prvej časti mimoriadne pozitívne divácke reakcie, ktoré sa premietajú aj do čísiel sledovanosti.

V neľahký nedeľný večer, kedy síce trávi pri obrazovke zvyčajne najviac divákov, no zároveň býva konkurencia neraz najťažšia, dosahuje Hniezdo pravidelne cez polmilióna divákov, čím sa stal vôbec najúspešnejším pôvodným seriálom RTVS. Prekonal tak aj minulé série Kolonáda či Tajné životy vysielané taktiež v nedele. Rekordom Hniezda ostáva výkon tretej časti, ktorú sledovalo 557-tisíc divákov.

Dramatický seriál RTVS ponúkne celkovo 12 epizód, a tak sa už dostáva do svojej druhej polovice. Divákov tak vo veľkom zaujíma, či budú osudy súčasných hrdinov, prípadne nových rodín pokračovať. Druhej série sa dočkali oba predošlé dramatické pôvodné seriály Jednotky – spomínaná Kolonáda s Tajnými životmi, pokračovala koprodukčná séria Doktor Martin.

V týchto dňoch pokračovanie odmietol Braňo Mišík ako samotný spoluautor a režisér seriálu.Hneď na začiatku, keď som s tým prišiel, a keď sme to tvorili, som povedal, že dobré knihy, dobré filmy nemajú mať pokračovanie. Majú byť uzatvorené tak, ako istá etapa v živote. Nemám rád, keď sa niečo uzatvorí a potom sa to znovu otvára, nemám to rád v živote, nemám to rád vo vzťahoch ani v ničom. Raz keď niečo uzatvorím, tak to uzatvorím a idem inou cestou a inou chodbou a nevraciam sa a to bude platiť aj o Hniezde, pokračovanie určite nebude,“ odmietol ideu Mišík.

S týmto rozhodnutím sa už na začiatku musela zmieriť aj samotná televízia a v prípade Hniezda k druhej sérii definitívne nedôjde. O nové časti by, pochopiteľne, mala záujem, rovnako pri aktuálnom celkovom počte 12 epizód by ďalšie epizódy prijali, zdá sa, vo veľkom aj diváci, rovnako, ako to bolo pri spomínaných predošlých dvoch dramatických seriáloch Jednotky, ktoré držali v druhých sériách väčšinu diváckej pozornosti.

Čítať viac...
Nahor