Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

Vzniká pokračovanie hitu Hniezdo: Pozrite si prvé zábery, detaily deja aj nové postavy! (foto)

RTVS uprostred leta roztočila nový pôvodný seriál, ktorým nakoniec priznala, že sa po roku predsa púšťa do pokračovania minuloročného seriálového hitu Hniezdo. Novinka vychádza z pera pôvodných tvorcov a otvárať chce ďalšie spoločensky citlivé témy. Pozrite si prehľad dostupných informácií o pripravovanom voľnom pokračovaní Hniezda.

Hniezdo pôvodne nemalo pokračovať. Čo sa zmenilo?

Ešte uprostred vysielania vlaňajšieho seriálového hitu Hniezdo RTVS prostredníctvom režiséra seriálu, Braňa Mišíka, definitívne oznámila, že seriál sa pokračovania nedočká.

“Hneď na začiatku, keď som s tým prišiel, a keď sme to tvorili, som povedal, že dobré knihy, dobré filmy nemajú mať pokračovanie. Majú byť uzatvorené tak, ako istá etapa v živote. Nemám rád, keď sa niečo uzatvorí a potom sa to znovu otvára, nemám to rád v živote, nemám to rád vo vzťahoch ani v ničom. Raz keď niečo uzatvorím, tak to uzatvorím a idem inou cestou a inou chodbou a nevraciam sa a to bude platiť aj o Hniezde, pokračovanie určite nebude,” povedal v marci minulého roka Mišík.

Aj keď pre mnohých divákov išlo o sklamanie, televízia ešte včas krotila očakávania a mesiac pred finále uviedla, že viac ako 12 častí Hniezda nevznikne.

Medzičasom však popularita seriálu ešte narástla a pre RTVS sa stal definitívne jej vôbec najsledovanejším pôvodným seriálom v novodobej histórii. Keď autorka námetu a dramaturgička seriálu, Dana Garguláková, prišla do RTVS s nápadom, ako na seriálový hit voľne nadviazať a pokračovať s časťou pôvodných postáv, televízia takúto šancu neodmietla.

Názov a nové postavy

RTVS pripravovaný seriál uvádza ako novinku, ktorá však bude stáť na základoch deja aj tvorcov pôvodného Hniezda.

Nový seriál ponesie názov Priznanie a objavia sa v ňom viaceré pôvodné postavy, nakoľko však ide o nový seriál, veľký priestor dostanú nové tváre.

Tie sa predstavia v podaní Angelicy Sbouli, Róberta Šipoša, Martiny Zábranskej, Andyho Kummera, Lucie Vráblicovej, Kamila Mikulčíka, Rebeky Polákovej, Jany Kvantíkovej, Petra Daniša, Martina Babeja, Petra Kočiša, Jána Galloviča a iných.

Pôvodné postavy a dej seriálu

Z pôvodných postáv a hercov sa fanúšikovia seriálu môžu tešiť na Soňu Norisovú, Alexandra Bártu alebo Andreu Karnasovú.

Seriál sa vo voľnom pokračovaní vráti ku kľúčovej postave, malému Filipkovi, ktorý po roku zamieša osudom nielen rodiny Michala a Kristíny Važanovcov, ale i ďalších už známych i nových postáv.

Hniezdo hovorilo o adopciách, neúplných rodinách, neplodných mladých manželských pároch a mali sme pocit, že tento príbeh bol už vyčerpaný a uzavretý. Keďže sme po jeho mimoriadnom diváckom úspechu dostali zelenú na pokračovanie, rozmýšľali sme nad spoločenskou témou, ktorá by bola opäť akousi nadstavbou seriálu. Pri voľnom pokračovaní sme chceli zachovať žánrové prvky Hniezda – melodrámu, s kriminálnou zápletkou a tajomstvom. Vtedy som dostala nápad, že koronavírus na chvíľu pozastavil ďalší celosvetový problém – migráciu,“ uviedla autorka myšlienky a dramaturgička seriálu Dana Garguláková.

RTVS tak v seriáli otvorí ďalšiu spoločensky citlivú tému. Jej hlavnou nositeľkou bude sýrska imigrantka Leila a jej jednoročný syn Sámi.

„Pri putovaní Európou kvôli opatreniam zostala na Slovensku, kde požiadala o azyl. Jej dramatický osud  sa  prelína s osudom rodiny Važanovcov, ktorých diváci RTVS poznajú zo seriálu Hniezdo. Aj keď je príbeh vymyslený, veríme, že sa nám ho  podarilo vystavať tak, že pôsobí reálne, no  zároveň aj tajomne napínavo,“  dodala Dana Garguláková.

Termín vysielania seriálu Priznanie a počet častí

RTVS potvrdila, že nový seriál Priznanie, voľne nadväzujúci na pôvodnú úspešnú sériu Hniezdo, odvysiela v roku 2022. Do vysielania by sa seriál mal dostať v januári budúceho roka.

Celkovo novinka ponúkne 10 epizód, a teda o dve menej, ako pôvodná séria Hniezdo.

Prvé fotografie z nakrúcania (foto: Milan Krupčík)

Čítať viac...
Nahor