Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza radikálne prekopáva program: Ostrov už najbližšie v pondelok, pridá ďalšiu Hornú Dolnú!

Líder sa snaží dohnať straty po neúspechu z tohto týždňa, program mení okamžite. Urobí tak ale inak, ako avizoval.

Markíza po troch neúspešných častiach Ostrova zverejnila program, v ktorom jej najdrahší aj najväčší projekt jesene odsúva z hlavného času na 21:40. Oficiálne tak mala urobiť až od konca septembra, očakávaná však bola okamžitá zmena od budúceho týždňa.

K tej skutočne dôjde, televízia však poprehadzuje program inak. Markíza mení svoje piatkové rozhodnutie, v ktorom chcela na utorky, stredy a štvrtky o 20:30 zaradiť Dobre vedieť! a Ostrov presunúť na utorky, stredy a piatky po 21:40.

Dôvodom prehodnotenia zmien je včerajší výkon premiérovej časti Dobre vedieť!. Tá totiž v piatok po reprízovej Hornej Dolnej zabodovala v týždni ako jediná a Markíza sa jej tak nechce vzdať. Ako sme informovali, zaradením Dobre vedieť! na piatky o 21:50 sa televízia snažila nalákať k sebe divákov Jednotky RTVS, a to po skončení Milujem Slovensko. To sa Markíze aj podarilo, Dobre vedieť! uhralo share pod 28 % a malo značne lepší rating ako predchádzajúca Horná Dolná.

Televízia tak opustila rozhodnutie presunúť jednu časť Ostrova práve do tohto piatkového slotu, kde by divákov z Milujem Slovensko tak nelákala. Miesto toho reality šou presúva už od najbližšieho týždňa na pondelok, kde sa pokúsi využiť nábeh po premiérovej Hornej Dolnej. Týmto krokom sa Markíza pokúsi celkovo na šou „namotať“ viac divákov. Ostrov tak s okamžitou platnosťou pobeží v pondelky, utorky a stredy po 21:40.

Nakoľko piatková epizóda Dobre vedieť! ostáva na svojom mieste a ďalšie dve premiérové epizódy pobežia od budúceho týždňa v utorky a štvrtky o 20:30, prázdne miesto ostalo televízii v stredy. Veľmi rýchlo ho však zaplnila, keď ešte viac vyžmýka svoj komediálny hit Horná Dolná. Jej reprízový diel po piatku už totiž avizuje aj na stredu, v hlavnom vysielacom čase tak bude mať Markíza Hornú Dolnú o 20:30 až trikrát. V pondelky ostávajú premiéry.

Program Markízy od najbližšieho týždňa

pondelok utorok streda štvrtok piatok
Horná Dolná (P) Dobre vedieť! (P) Horná Dolná Dobre vedieť! (P) Horná Dolná
Ostrov (P) Ostrov (P) Ostrov (P) Atletiko Cvernofka (P) Dobre vedieť! (P)
Kredenc (P) Atletiko Cvernofka Susedské prípady Kredenc film
Čítať viac...
Nahor