Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: RTVS

Televízia

Markíza po rokoch zlomila najväčšiu tvár Jojky: Michal Hudák dal zelenú konkurencii!

Hudák vôbec po prvýkrát prikývol na hosťovanie v Markíze, tá sa mala o jeho služby usilovať už v priebehu niekoľkých rokov.

Je vôbec najznámejšou a najstabilnejšou tvárou spájanou s obrazovkou Joj.

Herec a moderátor Michal Hudák rozbiehal ešte ako čerstvý 30-nik vysielanie prvého vyzývateľa súkromnej Markízy, ktorá až do roku 2002 nemala popri slabej štátnej televízii na slovenskom trhu konkurenciu.

Práve Hudák sa už zakrátko stal symbolickou tvárou novej televízie.

Stal sa nielen staničným hlasom Joj, ktorým je spoločne s Petrom Rúfusom doteraz, v roku 2004 sa predstavil ako moderátor vôbec prvej slovenskej reality šou Dievča za milión, ktorá vystrelila jeho popularitu.

Hneď v roku 2005 dostal prvú vlastnú šou Spolužiaci, nasledoval ďalší veľký projekt, keď odmoderoval prvú sériu rekordne úspešných Vyvolených. Jojka to s vlastným formátom pre Hudáka skúsila ešte v roku 2006 s reláciou Ovládač, ktorá sa však dožila iba deviatich častí. Následne sa moderátorsky vytratil.

Hudák sa však na obrazovke Joj stal jednou z najväčších hviezd televízie.

Lákala ho roky

Prvé špekulácie o záujme Markízy zlákať ho do svojich radov siahajú až do roku 2008.

Práve vtedy sa naplno rozbehol jej tvrdý boj s Jojkou, ktorá sa v tom roku začala po prvýkrát presadzovať s vlastnými seriálovými hitmi Panelák, Profesionáli či Kutyil s.r.o. Nový čas v tom čase špekuloval, že mala Markíza lákať Hudáka, ktorý od roku 2006 nemoderoval pravidelný televízny program, do novej šou Heslo za milión. Nakoniec sa jej moderátorom stal Filip Tůma.

Hudák sa neskôr stal jednou z nových hviezd seriálu Profesionáli, v neskoršej fáze vysielania sa pridal aj k seriálu Panelák. Na Jojke sa k moderovaniu vrátil až v roku 2014 v česko-slovenskom programe Súboj národov.

Mimo obrazovky Joj sa zásadne objavoval iba v Slovenskej televízii, zväčša ako hosť rôznych programov. V roku 2010 dostal príležitosť moderovať program Fenomén, v 2015 mu dala RTVS vlastnú reláciu Domov, sladký domov. Hudákovi sa ani jedna vlastná relácia divácky neuchytila.

Popularitu vystrelilo Inkognito

Naopak, mimoriadne zafungoval ako jedna z posíl obnovenej relácie Inkognito v roku 2015. Práve v nej ho verejnosť začala časom vnímať ako dvojičku s Mariánom Čekovským, ktorých popularita sa opäť prudko vyšvihla.

Hudák bez toho, aby sa objavoval v iných programoch či seriáloch, ovládol divácku anketu Osobnosť televíznej obrazovky niekoľkokrát po sebe.

Za roky 2016 a 2017 si odniesol ocenenie v kategórii Herec, aj keď v žiadnych seriáloch už neúčinkoval. Organizátori následne prišli so zmenami a Hudáka premiestnili do novovytvorenej kategórie Zabávač.

 


Televízie ani tento rok nespoznajú najväčšie osobnosti! Prečo dostala televízna udalosť stopku?Čítajte →

Tú okamžite za roky 2018 a 2019 ovládol, pričom sa zároveň stal Absolútnym OTOm, keď získal najviac diváckych hlasov spomedzi všetkých nominovaných v ankete. V posledných dvoch rokoch v histórii ankety OTO tak bol Hudák najpopulárnejšou televíznou tvárou, galavečer dokonca jedenkrát aj moderoval.

Práve v tomto období sa o Hudáka pokúšala Markíza opäť.

Intenzívny záujem mala rovnako o jeho súpútnika z Inkognita, Mariána Čekovského, s ktorým sa už Hudák objavoval na obrazovke.

Spoločne účinkovali aj v relácii Vtedy na západe v roku 2016, začali tiež ovládať silvestrovské večery na Jojke s hudobnými vsuvkami v špeciáloch Inkognita.

 


V Let´s Dance padlo očakávané rozhodnutie: Farkašová prehovorila o ďalšom pokračovaní!Čítajte →

Prvý prišiel Čekovský

Markíza sa v tom čase mala snažiť dostať Hudáka a Čekovského do vlastných radov.

Nakoniec sa jej ako prvého podarilo zlákať Mariána Čekovského, ktorý sa v roku 2019 objavil ako hlavný hosť zábavnej relácie 2 na 1.

Pre Markízu bol práve tento diel impulzom na motivovanie Čekovského stať sa jednou z jej tvárí.

2 na 1 pri jeho účasti prevalcovalo obrazovky a stalo sa druhým najsledovanejším vydaním relácie vysoko nad jej pravidelnými priemermi. Televízia o pár mesiacov neskôr prekvapivo oznámila Čekovského ako člena kompletne obmenenej poroty speváckej šou Superstar, do ktorej zasadol dva roky po sebe.

Hudák prvýkrát na Markíze

Mimo obrazovky Joj sa aktuálne začína častejšie objavovať aj Michal Hudák.

Relácia Inkognito, ktorá obom priniesla divácku popularitu, sa po rokoch vyčerpala, od roku 2022 skončila v hlavnom vysielacom čase a Joj ju odsunula v pondelky do druhého pásma. Do prime-time na 20:35 sa vracia len so špeciálnymi vydaniami, či už na Vianoce, na Silvestra alebo s aktuálne plánovaným veľkonočným špeciálom v pondelok 10. apríla.

Hudák sa od januára stal stabilnejším hosťom v dočasnej spomienkovej relácii Hit roka, ktorú vysiela Jednotka každý štvrtok večer pri príležitosti osláv 30. výročia od vzniku samostatného Slovenska.

Na rozdiel od hosťovania v bývalých formátoch RTVS sa v Hite roka neobjavil iba jednorazovo.

Vôbec po prvýkrát ho zároveň na svoju obrazovku dostala Markíza.

Až po niekoľkých rokoch od jej najintenzívnejšieho záujmu, Hudák nakoniec rovnako, ako jeho kolega Marián Čekovský, prikývol na účinkovanie v zábavnej šou 2 na 1, za ktorou stoja silné tváre šoubiznisu Adela Vinczeová a Dano Dangl.

Michal Hudák sa stane ďalšou dlhoročnou tvárou Jojky, ktorú sa Markíze podarilo zlákať do šou. Už dvakrát pritom jednorazové hosťovanie v 2 na 1 vyústilo do dlhšej spolupráce.

 


Vieme, kedy má odštartovať tretia séria Druhej šance! Bude úplne poslednou?Čítajte →

Pred spomínanými štyrmi rokmi sa postaralo nielen o divácky úspech relácie, ale aj o stabilné získanie Mariána Čekovského do radov Markízy.

Na jej obrazovke sa objavuje častejšie, okrem porotcovania v Superstar bol vlani hosťom Lego Masters aj celovečerného silvestrovského programu.

Rovnako po hosťovaní v 2 na 1 v roku 2019 sa na Markíze začala objavovať ďalšia dlhoročná jojkárka, herečka Diana Mórová.

Vlani prijala ponuku do Let’s Dance, zároveň dostala jednu z ústredných úloh v komediálnom seriáli Chatári, ktorý mal ambíciu nahradiť zrušenú Hornú Dolnú.

Všetci hostia novej série 2 na 1

Zábavná šou 2 na 1 sa na obrazovky vráti už najbližšiu stredu 5. apríla. V programe vystrieda reality šou Na nože, ktorej vysielanie ukončila televízia tento týždeň rekordným výkonom.

2 na 1 sa však s premiérovými vydaniami na obrazovke dlho neohreje.

Markíza pre túto jar pripravila iba štvoricu nových častí, ktoré tak vyplnia stredajšie večery iba počas aprílového vysielania.

Doposiaľ televízia uvádzala spravidla osem premiérových vydaní v rámci jednej série, vlani na jar sa pokúsila predĺžiť uvádzanie relácie zaradením najatraktívnejších repríz, tie sa jej však hlboko prepadli.

2 na 1 už pozná všetkých hostí nachádzajúcej piatej sezóny.

Ako sme už informovali, prvým tohtoročným hosťom bude raper Patrik „Rytmus“ Vrbovský, ktorý sa vlani postaral o najvirálnejšie video konkurenčnej šou Česko Slovensko má talent. Objavil sa v nej vďaka Jasmine Alagič, ktorá je aktuálnou moderátorkou šou.

O týždeň neskôr by malo nasledovať vydanie 2 na 1 s hlavným predstaviteľom denného seriálu Mama na prenájom, hercom Adamom Bardym. Od minulého roka patrí medzi hlavné tváre Markízy, na jar 2022 bol jednou z ústredných hviezd seriálu Druhá šanca a taktiež tanečnej šou Let´s Dance.

Jej aktuálnou účastníčkou je herečka Jana Kovalčíková, ktorá bude tretím hosťom novej série 2 na 1. Štvoricu premiérových vydaní by mohla Markíza uzavrieť práve Michalom Hudákom.

 

Čítať viac...
Nahor