Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Pikošky

Vieme, kedy má odštartovať tretia séria Druhej šance! Bude úplne poslednou?

Poznáme najnovšie správy o pokračovaní Druhej šance, ktoré je závislé od talianskeho originálu. Ten sa do vysielania dostane neskôr, ako sa pôvodne očakávalo.

Medzi divácky najočakávanejšie televízne projekty súčasnosti patrí pokračovanie vlaňajšieho seriálového hitu Druhá šanca.

Ten sa v roku 2022 stal jasne najúspešnejším pravidelným programom na Slovensku, ktorý navyše zachránil Markíze dojem aj výkonnosť v jarnej sezóne. Kým Druhá šanca dominovala v pondelky trhu, v iné dni sa trápila s viacerými prepadákmi ako Survivor, Svadba na prvý pohľad, Lego Masters a väčšinou aj s 2 na 1.

Úspech Druhej šance na jar 2022 okamžite naštartoval prípravy jej pokračovania, ktoré už mala Markíza k dispozícii.

Seriál vychádza z úspešného originálu Doc – Nelle tue mani, ktorý patrí medzi seriálové hity v Taliansku. Doposiaľ odvysielal dve série, pričom druhá sa na talianske obrazovky dostala v čase, kedy Markíza odštartovala vlastnú adaptáciu v januári 2022. Okamžite tak mohla začať s prípravou ďalších epizód pre jesennú sezónu.

Podobne, ako na Slovensku, aj v domácej krajine sú správy o treťom pokračovaní seriálu mimoriadne očakávané, a to najmä termín vysielania novej série.

Nakrúcanie začne neskôr

Dnes už poznáme, ako by uvedenie originálu v Taliansku malo prebehnúť.

Miestne médiá sa pre úspech seriálu, ktorého dve série dokázali pri obrazovkách, či prostredníctvom iných platforiem, udržať približne 8 miliónov divákov, poškuľovali po jeho návrate už tento rok. Ešte prednedávnom niektoré špekulovali o nasadení tretej série už tento rok na jeseň.

Viacerí aktéri v rôznych rozhovoroch však priznali, že príprava scenárov seriálu je zdĺhavá.

Séria Doc – Nelle tue mani podlieha niekoľkomesačným prípravám a následnému podobne dlhému nakrúcaniu, vďaka čomu diváci na pokračovanie musia čakať takmer dva roky. Prvá séria štartovala na jar 2020, druhá na jar 2022.

Nakrúcanie tretej série talianskeho originálu bolo už skôr potvrdené pre aktuálnu sezónu. Dlhšie sa hovorilo o štarte natáčania od februára 2023, čo živilo špekulácie o možnom uvedení seriálu už na jeseň, kedy by ešte prebiehali práce na záverečných častiach novej série. Aj Markíza vysielala druhú sériu Druhej šance počas toho, čo ešte nakrúcala jej posledné epizódy.

S výrobou pôvodnej talianskej tretej série seriálu však tvorcovia majú začať nakoniec v apríli.

Potvrdil to aktuálne herec Giovanni Scifoni stvárňujúci v origináli postavu Erika Hatinu, ktorú v našej verzii hrá Dano Heriban. Jeho postava bude pokračovať aj naďalej. „Áno, uvidíte ma v tretej sérii. Nakrúcať začíname v apríli,“ povedal pre magazín Di Più Tv.

Súčasne by sa už definitívne taliansky seriál nemal vrátiť skôr ako v roku 2024.

Opäť sa očakáva nasadenie v jarnej sezóne a udržanie tak tradície od samotného začiatku. Vzniknúť by aj tentokrát malo celkovo 16 nových častí, ktoré bude vedieť Markíza adaptovať do slovenskej verzie.

Kedy odštartuje na Markíze

Vývoj nakrúcania a uvedenia tretej série talianskeho originálu Druhej šance potvrdzuje aktuálne špekulácie o jej návrate na obrazovky Markízy.

Potvrdzujú sa vôbec prvé správy portálu Mediaboom.sk o dlhom diváckom čakaní na pokračovanie Druhej šance až do roku 2024, pričom by sa do vysielania nemala vrátiť ani začiatkom budúceho roka.

Druhá šanca by sa s treťou sériou mala objaviť najskôr na jeseň 2024. Podľa prvých informácií by s týmto termínom už mohla počítať aj samotná Markíza.

Na svoj najväčší hit posledných dvoch rokov by tak mala čakať ešte jeden a pol roka.

Pre televíziu, ktorá sa snaží o čo najvernejšie adaptovanie talianskeho originálu, je dôležité, aby boli nové časti kompletne hotové, kým začne s ich spracovaním do slovenskej verzie.

Markíza by sa k nim mohla dostať najskôr v priebehu jesene tohto roka či až na budúci rok.

Tretia séria poslednou?

Už dlhšie sa pritom špekuluje, či tretia séria nebude poslednou.

Tvorcovia sa pri príprave úspešného seriálu dostali do stavu, o ktorom hovorili s predstaviteľom talianskeho hlavného hrdinu, Lucom Argenterom, ešte pri príprave úplne prvých častí.

Herec, ktorý v origináli stvárňuje postavu Andreja Fabiána, ešte vlani priznal, že si spoločne so scenáristami predstavovali pre plnohodnotné vyrozprávanie deja ideálne 3 série. Postačovať mali na všetko, čo chcú tvorcovia v seriálovom deji povedať, zároveň bez toho, aby sa naťahovanie seriálu odrazilo na jeho kvalite.

V čase, kedy seriál Doc dospel do tretej série sa o téme hovorí opäť. Scenáristi aj herci sa však momentálne sústreďujú na nakrútenie nových častí a potenciálne finále celého seriálu nekomentujú.

Rozhodujúce slovo nakoniec už tradične môže mať divácka úspešnosť.

Originál udržuje stabilnú sledovanosť od začiatku prvej série po koniec tej druhej a len v televíznom vysielaní dosahuje podiely na trhu okolo 25 – 30 %, čo je pre taliansku verejnoprávnu televíziu Rai 1 značný nadpriemer.

O čom bude tretia séria

Informácie k novým častiam seriálu sú naďalej kusé.

Z doterajších informácií vieme, že v seriáli okrem postavy Andreja Fabiána, z ktorého sa opäť stane primár, bude pokračovať tiež postavas Júlie Kalinovej, ktorú hrá aktuálne vyťažená Sarah Arató. Účinkuje v oboch nosných prime-time seriáloch Markízy Klamstvo a Dunaj, k vašim službám. Vráti sa aj spomínaný Dano Heriban v postave Erika Hatina.

Novinky ohľadom pokračovania originálu vypúšťa najmä miestna herecká hviezda, spomínaný Luca Argentero. V seriáli stvárňuje hlavného hrdinu, ktorého na Slovensku hrá Ján Koleník.

Scenáristi seriálu ho už oboznámili s dejom tretej série, pričom neskrýval nadšenie.

„Mal som zimomriavky. Tretia sezóna bude neskutočná!“ povedal v nočnej talkshow Che Tempo Che Fa.

Scenáristi originálneho seriálu Francesco Arlanch a Viola Rispoli v prvých reakciách naznačili, že kým druhá séria sa zameriavala na pandémiu covidu z pohľadu viacerých postáv, pričom niektorých osud dopadol fatálne, tretia sezóna bude chcieť do deja vliať nádej a viacerým hrdinom ponúkne novú šancu.

Týkať sa bude najmä chorôb, ktoré budú súčasťou seriálového deja, ktoré budú musieť hrdinovia pochopiť či rovno prekonať.

 

Čítať viac...
Nahor