Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Foto: koláž MB

Aktuality

Leto na JOJke: Program prevalcuje premiérami, chystá štyri novinky aj návrat niekdajšieho hitu!

Joj predstavila svoj letný program, prázdniny netradične zaplní premiérami s rovno trojicou pôvodných seriálov a ďalšími tromi zahraničnými novinkami.

Po prvých letných plánoch Markízy sú známe aj prázdninové štruktúry komerčnej dvojky.

Kým spravidla letný program tvoria reprízy pôvodných programov a filmy, doplnené nosným highlightom, Joj sa tento rok rozhodla premiérovým programom vyplniť väčšinu večerov.

Tri vlastné seriály

Rekordné prázdniny chystá v počte premiérových vlastných seriálov, ktoré odvysiela práve v letnom období.

Ako sme už informovali, Jojka aj po skončení jarnej sezóny zotrvá naďalej vo vysielaní rodinný seriál Hranica, ktorý dostane letné pokračovanie. Prázdninové epizódy pobežia v týždennej periodicite, pričom televízia nakoniec seriál udrží stabilne v pondelňajšom prime-time. V pôvodných plánoch s Hranicou počítala počas júla v stredy.

 


Viete prví: Hlavný seriál Jojky pred prázdninami neskončí! Hranica dostane letné pokračovanieČítajte →

Po skončení jarnej série Nemocnice zároveň Joj zachováva premiérové utorňajšie a štvrtkové večery.

Na utorok od budúceho týždňa 14. júna vyťahuje rovno nový rodinno-komediálny seriál Šťastná rybka, ktorý bude v utorkovom prime-time vysielať v priebehu celých prázdnin desať týždňov o 20:35.

Seriál sa pôvodne do vysielania mal dostať už minulý rok.

Joj s ním, aj spoločne s novou Kriminálkou Kraj, počítala pre jeseň 2021, oba seriály sa mali objaviť až po rozbehu jesenných štruktúr. Televízia však nakoniec ani jednu zo seriálových noviniek nenasadila, keď večerný program vyskladala úspešnou novinkou Nemocnica.

Zaujímavosťou tiež je, že komediálna novinka upravila medzičasom svoj názov, pôvodne ju televízia uvádzala pod názvom Zlatá rybka. Nový seriál je od tvorcov úspešnej rodinnej série Prázdniny, ktorá sa na Joj dočkala štyroch sérií.

Anotácia seriálu Šťastná rybka
Čo sa stane, keď jeden obyčajný muž v strednom veku, ktorý žije v obyčajnej dedine a má obyčajnú rodinu, vyhrá 10 miliónov eur? Zaobstará sebe a rodine všetko, o čom kedy snívali? Vykašle sa na firmu, kde pracuje pod svojím švagrom za almužnu a už nikdy nepohne ani prstom? Možno by to tak Dodo (Ľuboš Kostelný) všetko urobil, ale má to jeden háčik. Jeho tehotná žena Simona (Zuzana Porubjaková) by šokujúcu správu o megavýhre kvôli svojej diagnóze nezvládla. Tajomstvo treba udržať až do okamihu, keď zhruba o dva mesiace porodí.

Lenže v rodine, kde sa nikdy nič neutají, je to veľmi ťažké a podozrivému Dodovi sa to občas vymkne z rúk. Napríklad kvôli chytráckemu synovi Albertovi (František Beleš), zvedavej Simoninej sestre Táni (Kristína Greppelová) alebo kvôli jej manželovi Romanovi (Marcel Ochráne), ktorý je zároveň Dodovým šéfom v stavebninách. Aby toho nebolo málo, Dodovi na päty dýcha svokor Gabo (Dušan Jamrich), bývalý elitný policajt.

Joj navyše už na konci tejto sezóny plánuje po dlhej prestávke na obrazovky vrátiť niekdajší rodinný seriálový hit Naši.

Televízia dlhé obdobie odkladala odvysielanie novej 5. série, ktorá je úplne poslednou celého seriálu. Premiérová záverečná séria Našich odštartuje v utorok 21. júna, pričom sa bude vysielať po seriálovej novinke Šťastná rybka o 21:25.

Naši sa s premiérami na obrazovku vracajú po troch rokoch.

Joj pôvodne úspešne odvysielala tri série seriálu, sklamanie prišlo na jeseň 2018, kedy Naši nezabrali s nástupom novej 4. série. Joj nakoniec časť série presúvala na do záverečnej fázy nasledujúcej jarnej sezóny 2019.

Z premiérovej vlastnej tvorby tiež Joj počíta s návratom premiérových častí šou Rozum v hrsti, ktorá sa jej v minulosti neuchytila na hlavnej stanici. Televízia, podľa všetkého, dovysiela už dávnejšie nakrútené časti, počíta s nimi v soboty v druhom pásme na menšej JOJ Plus.

Novinka z Česka aj seriálová verzia knižného bestselleru

Jednou z hlavných noviniek leta na Joj je aj seriálová akvizičná novinka, ktorou sa pokúsi v priebehu prázdnin nadviazať na svoj najsledovanejší seriál Nemocnica.

Ako sme už informovali, do vysielania už od budúceho týždňa nasadí kanadskú novinku Nurses, ktorú nazvala rovnako, ako známy seriál Markízy Sestričky. Vysielať ich bude od štvrtka 16. júna o 20:35.

 


Ďalšia televízna kuriozita: Sestričky sa po stopke v Markíze objavia na JOJke! Nahradia NemocnicuČítajte →

Naopak, Joj pre toto leto neavizuje novú sériu jej najsilnejšej akvizície 9-1-1, ktorá bola v ostatných sezónach práve highlightom letných štruktúr. V Amerike sa nová 5. séria 9-1-1 dovysielala len minulý mesiac, pričom seriál bude súčasťou aj novej platformy Disney+.

Televízia však pre druhú polovicu leta chystá odvysielanie seriálovej minisérie na motívy známej knihy svetového autora, Dana Browna.

V auguste by sa na jej obrazovky dostane 10-dielna mysteriózna séria Dan Brown’s the Lost Symbol, ktorá by mala pod názvom Dan Brown: Stratený symbol obsadiť piatkový prime-time.

 


Leto na Markíze: Nový podvečer len dočasne, vytiahne hit od susedov! Derniéra pre Hornú DolnúČítajte →

Podobne ako Markíza, aj Joj zároveň toto leto vytiahne na obrazovku seriálovú novinku od českých susedov.

Slovenská dvojka siahla do knižnice svojej spriaznenej televízie Prima, od ktorej kúpila komediálnu kriminálku Dvojka na zabitie. V Česku bola jednou z hlavných seriálových noviniek jesene 2021, Joj ju bude vysielať v stredajšie večery od 6. júla o 20:35.

Kultové seriály

Televízia pre letné mesiace avizuje aj známe seriálové značky.

Už od budúceho týždňa chystá v rámci 20. výročia svojho vysielania vrátiť na obrazovky jeden zo svojich najznámejších seriálov Odsúdené, ktorý bude vysielať v podvečernom čase počas pracovných dní o 17:30 na stanici JOJ Plus.

Podobne pri príležitosti 25. narodenín takto vlani cez letné prázdniny Markíza vracala na obrazovky staré programy ako Mojsejovci alebo Vilomeniny, ktoré však vysielala v nočnom čase. Niektoré po pár dňoch napriek zaradeniu po polnoci sťahovala z vysielania.

Spolu s Odsúdenými štartuje od 15:30 menšia stanica aj seriál Dr. House, ktorý sľubuje odvysielať kompletný od prvej po poslednú sériu. Dr. House patril v minulosti do kategórie seriálov, ktorých série si delili medzi sebou Joj a Markíza. Aktuálne takto na oboch televíziách bežia napríklad Myšlienky vraha alebo Kosti.

Na menších kanáloch sa majú objaviť aj dva retro seriály, stanica WAU začne od júla nasadzovať klasickú krimisériu To je vražda, napísala, JOJ Plus zas od soboty 25. júna v prime-time štartuje českú seriálovú klasiku Chalupári.

 

Čítať viac...
Nahor