Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

Ďalšia televízna kuriozita: Sestričky sa po stopke v Markíze objavia na JOJke! Nahradia Nemocnicu

Jojka plánuje aj počas leta udržať lekársky seriál po jarnom finále Nemocnice, novinka ponesie identický názov ako niekdajší seriálový hit Markízy.

Zmätení môžu v prvých týždňoch budúceho mesiaca ostať fanúšikovia seriálu Sestričky, ktorý v uplynulých štyroch rokoch pravidelne vysielala Markíza.

Adaptácia fínskeho seriálu Syke sa dočkala vo vysielaní televízneho lídra troch úspešných sezón za sebou, keď od roku 2018 do 2020 patrili Sestričky k oporám jesenného vysielania Markízy. O divákov prišli až vo svojej štvrtej sérii vysielanej vlani na jeseň 2021, kedy sa proti nim postavila konkurenčná Nemocnica. Tá ich stlačila do podpriemeru na najslabšie čísla od štartu, Nemocnica, naopak, prebrala pozíciu lídra večera.

Práve po minuloročnom prepade sledovanosti Sestričiek Markíza stopla prípravy ich piatej série.

Ešte koncom minulého roka televízia oznámila prekvapivo ich pokračovanie aj pre túto jeseň 2022, nakoniec však po jarnom úspechu nového lekárskeho seriálu Druhá šanca uprednostnila okamžitú prípravu jeho druhej série. Zároveň sa Sestričky pre tento rok rozhodla nenakrútiť.

 


Ticho okolo pokračovania Sestričiek: Markíza rozhodla o ich osude, nová séria dostala stopku!Čítajte →

Kým Markíza Sestričky vo svojom vysielaní stopla, už od júna môžu prekvapiť v programe konkurencie.

Náhrada Nemocnice

Joj aj v priebehu mája a júna pokračuje vo vysielaní svojich dvoch ťažiskových večerných seriálov Nemocnica a Hranica, pričom práve Nemocnicu bude chcieť v prázdninovom programe nahradiť podobným seriálom.

Televízia priamo do vysielacieho slotu Nemocnice podľa programových plánov pripravuje štart kanadského 20-dielneho seriálu Nurses, ktorý by mal prebrať štafetu počas štvrtkového večera hneď po jej skončení v jarnom programe.

Nemocnica po tom, čo tento štvrtok operatívne prerušila vynechala jednu časť z dôvodu štvrťfinálového zápasu Slovenska na Majstrovstiev sveta v hokeji, dôjde do jarného finále vo štvrtok 9. júna.

Sestričky na Jojke

Joj pritom v prípade nového akvizičného seriálu siahla po jeho doslovnom preklade a aj na svojej obrazovke tak už čoskoro uvedie seriál pod názvom Sestričky.

Pôjde tak o kurióznu situáciu, keď sa na obrazovke pod logom JOJ objaví seriál s názvom, ktorý si roky spájajú diváci s hlavným večerným seriálovým projektom Markízy.

Pozornosť časti divákov môžu Sestričky v televíznom programe, navyše v premiére, pútať o to viac, že sa na Markíze objavovali pravidelne práve v druhej polovici roka, aj keď až na jeseň.

Pre samotný trh však nie je zhoda názvov žiadnou novinkou.

Dochádza k nej práve pri uvádzaní rôznych akvizičných seriálov, ktoré spája podobný názov. Najtypickejším príkladom je hneď niekoľko zahraničných seriálov, ktoré sa na Slovensku uviedli pod názvom Lovci pokladov.

Aj samotné Sestričky Markízy vychádzajú názvom z už spomínaného originálneho seriálu Syke, ktorý je ich fínskym ekvivalentom.

Nový seriál Sestričky odštartuje na Joj vo štvrtok 16. júna o 20:35.

V prvých častiach mu dvojičku bude tvoriť klasická štvrtková politická diskusia Na hrane, následne by s ním Joj mala podľa prvých plánov počítať v nasadzovaní dvoch častí po sebe.

Seriál Nurses je čerstvou kanadskou sériou, vysielanou v rokoch 2020 a 2021. Seriál prináša klasický koncept skupiny sestričiek, zloženej však z nielen ženských, ale aj mužských hrdinov.

Zaujímavosťou je, že v Česku sa seriál od spojenia so sestričkami v názve odlíšil a uvádza sa pod titulom Sekundy života.

Dej seriálu a postavy

Pätica mladých zdravotných sestier a ošetrovateľov, ktorí nedávno nastúpili do prvej línie rušnej nemocnice St Mary’s Hospital v centre Toronta, sa obetavo stará o svojich pacientov. Svoj život zasvätili pomoci druhým, ale zároveň sa snažia naučiť, ako môžu vylepšiť svoj život a pomôcť sami sebe…

Grace Knightová (Tiera Skovbyeová) dúfa v nový začiatok, kým sa neobjaví starý známy, ktorý by jej mohol plány zrušiť. Ashley Collinsová (Natasha Calisová) miluje svoj život a netají, že je adrenalínová narkomanka, ktorá v svojom živote potrebuje nepretržité vzrušenie, napríklad pri práci v nemocnici. Keon Colby (Jordan Johnson-Hinds) bol na vysokej škole nádejným futbalistom a teraz sa snaží dokázať, čo v ňom je v reálnom živote.

Nazneen Khanová (Sandy Sidhuová) pochádza z bohatej indickej rodiny, ktorú zámerne opustila a presťahovala sa do Kanady, aby si dokázala, že môže žiť samostatne. Teraz má prvú prácu v živote a zisťuje, že postaviť sa na vlastné nohy nie je vôbec také jednoduché. Jemný a citlivý ošetrovateľ Wolf Burke (Donald MacLean Jr.) ukrýva tajomstvo, ktoré by mohlo ohroziť jeho kariéru.

Prácu nováčikov riadi trio skúsených profesionálov – hlavná sestra Sinead O’Rourkeová (Cathy Whiteová), šarmantný doktor Evan Wallace (Ryan-James Hatanaka), ktorý vedie pohotovosť a úžasne sa dokáže správať k ženám, a doktorka Vanessa Banksová (Nicola Correia Damudeová), atraktívna gynekologička, ktorej ostrý vtip a neustála pozornosť nedovolí nikomu z podriadených, aby zopakoval niektorú zo svojich starých chýb.

 

Čítať viac...
Nahor