Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: TV JOJ

Aktuality

Viete prví: Hlavný seriál Jojky pred prázdninami neskončí! Hranica dostane letné pokračovanie

V Joj sa schyľuje k netradične nabitému letu.

V priebehu mája a júna televízne stanice tradične uzatvárajú svoje hlavné jarné štruktúry, ktoré postupne prepínajú do úsporného letného režimu.

Premiérového programu ubúda úmerne s rastúcimi teplotami a odchodom divákov od obrazoviek, ktorí si počas letných mesiacov nachádzajú inú spoločnosť, než televízne vysielanie.

Slovenský televízny líder do obmedzeného režimu nabehol už v priebehu mája, kedy pouzatváral svoje hlavné programy sezóny a nahradil ich tradičnými mimosezónnymi reality šou ako Utajený šéf či Zámena manželiek, ale aj filmami alebo poslednými premiérovými časťami Hornej Dolnej.

Tá o status hlavného programu sezóny definitívne prišla po veľkých neúspechoch počas tejto jari, na ktoré Markíza zareagovala rovno zrušením seriálu a jeho skončením po 8 rokoch vysielania.

 


Leto na Markíze: Nový podvečer len dočasne, vytiahne hit od susedov! Derniéra pre Hornú DolnúČítajte →

Joj svoje hlavné jarné seriály udržala v programe až do júna, pričom premiérový vysielanie chce ťahať aj po konci sezóny.

Televízia netradične pred letom po skončení Nemocnice v utorky rozbehne nový rodinný seriál Šťastná rybka, vo štvrtky zas Nemocnicu nahradí akvizičná tematicky podobná novinka Sestričky, ktorá tak ponesie rovnaký názov ako stopnutá známa séria z obrazovky Markízy. Joj ju už aktuálne promuje upútavkou práve s odkazom na fanúšikov Nemocnice.

 


Ďalšia televízna kuriozita: Sestričky sa po stopke v Markíze objavia na JOJke! Nahradia NemocnicuČítajte →

Joj by zároveň počas leta mala vysielať aj ďalší premiérový seriál, keď podľa našich informácií chce netradične plynule pokračovať vo vysielaní svojho hlavného jarného seriálu Hranica.

Štartovala ho ako televíznu novinku v januári tohto roka, rodinno-komediálnu sériu vysielala v takmer dennom režime trikrát do týždňa, pravidelne v pondelky, stredy a piatky.

Hranica, na rozdiel od bežných sezónnych seriálov, z programu s koncom jarnej sezóny nezmizne.

Televízia podľa prvých plánov chce Hranicu vysielať plynule aj v priebehu júla, kedy bude pokračovať už v týždennej periodicite počas pondelňajších večerov o 20:35.

Joj pritom môže Hranicu udržať vo vysielaní rovno v priebehu celého leta a od jesene nadviazať novou sériou.

Podľa prvých informácií tvorcovia pokračujú s prípravou nových častí, s ktorými má televízia počítať práve v najbližšej jesennej sezóne.

Hranica sa takto stane jedným z mála hlavných večerných formátov, ktorý vysielanie udrží aj v mimosezónnom období.

Spravidla televízie takéto projekty vysielajú len v obchodne najdôležitejších mesiacoch, výnimkou sú prvé mesiace pred nástupom sezón ako január či august, kedy sa skorším rozbehom najmä televíznych noviniek snažia, napriek menej atraktívnemu obdobiu, predbehnúť konkurenciu.

Joj sa takto vlani vyplatil skorý nástup nového večerného seriálu Nemocnica, ktorý so štartom v druhej polovici augusta od prvej časti ovládol svoje vysielacie dni a úspešnosť si drží až doteraz. Práve tento týždeň vo štvrtok 9. júna televízia uzavrie jeho jarné vysielanie, pričom už skôr potvrdila ďalšie časti pre tohtoročnú jeseň.

Markíza len vlani z jari aj na leto predĺžila vysielanie premiérových častí niekdajšieho úspešného sitkomu Susedia, ktorý však práve minulý rok stratil svoju výkonnosť.

V obchodne dôležitých mesiacoch zaostával za očakávaniami, a tak ho Markíza ponechala v programe aj na leto, kedy mali za úlohu posilniť jej programovú ponuku. Sitkom však stratených divákov nenašiel, najnovšie ho chcela Markíza po dlhšej pauze vysielať ako druhý večerný program v stredy, z ktorých novú sériu Susedov po pár častiach sťahovala z vysielania. Nakoniec v tomto stredajšom čase etablovala dlho odkladané premiéry Dobre vedieť.

Televízie už v menej rizikovom letnom období vyskúšali rozbehnúť aj nové projekty.

Najúspešnejším príkladom za dlhé roky je reality šou Farma, ktorá štartovala v roku 2011 ako letný formát s vysielaním od konca júla do prvej polovice septembra. V sledovanosti absolútne zabrala a odvtedy sa vysiela ako kľúčová posila najmä jesenných sezón Markízy.

O rok neskôr na tento vydarený krok skúšala nadviazať novou letnou reality šou Pláž 33 s Barborou Rakovskou, ktorá však mala od úspechu Farmy ďaleko. Viac sa vo vysielaní neobjavila.

Čítať viac...
Nahor