Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Mediaboom.sk

Zdroj: RTVS

Televízia

Koniec kontroverzného programu RTVS? Pumpa od nového roka zmizne z obrazoviek!

Netradičný seriál Pumpa, ktorý sa takto pred rokom postaral o mimoriadny rozruch, v nových plánoch RTVS od roku 2022 chýba. 

V septembri 2020 portál Mediaboom.sk exkluzívne informoval o náhlom nasadení nového seriálového projektu verejnoprávnej televízie, ktorý sa odlišoval od doterajšej podoby televíznych seriálov.

RTVS mimo vtedajších avizovaných jesenných plánov prekvapivo odštartovala netradičný projekt Pumpa, za ktorým stojí jej režisér Peter Begányi. Seriál, odohrávajúci sa celý čas v jednom prostredí čerpacej stanice a nakrúcaný tesne pred vysielaním, má za úlohu primárne glosovať udalosti uplynulých dní za pravidelnej účasti známych tvárí.

Pumpa má za sebou tri sezóny na televíznej obrazovke, rok 2021 bol jej vôbec prvým kompletným. Vysielala sa celú jar aj jeseň.

Ostatné tri sezóny vytvorila Pumpa stabilnú trojičku s dlhodobými sobotnými zábavnými programami RTVS Záhady tela a Neskoro večer, medzi ktoré sa pred rokom a pol vklinila.

Zmizne z obrazoviek

Pumpa teraz po prvýkrát od svojho štartu zmizne z obrazoviek.

RTVS sa po vianočných sviatkoch k tradičnej sobotnej štruktúre, zloženej zo zábavných programov, vracia od soboty 15. januára 2022, kedy sa však na obrazovky vracajú iba Záhady tela a Neskoro večer.

Aktualizácia: RTVS reaguje, rozhodnuté o definitívnom osude Pumpy!

 


RTVS reaguje: Rozhodnuté, či sa Pumpa po náhlej stopke vráti na obrazovky!Čítajte →

Vlani sa pritom Pumpa vracala na obrazovky spoločne s ostatnými sobotnými zábavnými reláciami.

V roku 2021 sa ku tradičnej štruktúre vracala RTVS po zimnej pauze v rovnakom období od soboty 15. januára, kedy už nechýbala vo vysielaní ani Pumpa. Vysielala sa následne celú jarnú aj jesennú sezónu až do 18. decembra 2021.

Najväčší úspech však netradičný seriál zažil rovno vo svojej úvodnej sezóne na jeseň 2020, kedy dokonca predbiehal aj zavedené programy RTVS ako Milujem Slovensko.

 


Pumpa nečakaným hitom Jednotky: Sledovanejšia ako Milujem Slovensko aj Záhady tela!Čítajte →

Pumpa teraz v plánoch RTVS chýba nielen celý január, ale aj vo februári.

Február je pritom mesiacom, kedy sa začínajú už naplno rozbiehať televízne štruktúry, Markíza v tomto mesiaci napríklad už viackrát rozbiehala svoje hlavné ťažiskové sezónne šou ako Superstar či The Voice.

RTVS rovnako nateraz nepodpísala ani zmluvu na nové časti Pumpy.

V minulosti na prvé časti predošlého roka zmluvu podpisovala ešte v decembri, následne na ďalšie epizódy na konci januára. V roku 2021 ponúkla Pumpa na jar spolu 19 vydaní, na jeseň pridala ďalších 15.

Talkshow Petra Marcina tak od nového roka čaká návrat do lepšieho vysielacieho času.

Neskoro večer sa od januára bude vysielať už po 21:30, ako tomu bolo aj pred nasadením Pumpy do vysielania. Po nej na talkshow diváci čakali spravidla do 22:15.

Po kontroverznom vydaní návrat politikov

Dôležitou súčasťou programu sú pravidelní hostia spomedzi známych tvári verejného života.

Hneď medzi prvými tvorcovia na Pumpu pozvali bývalého predsedu parlamentu Andreja Danka, ktorého konfrontovali s jeho trapasmi z bývalej vlády. Podľa viacerých mu však dopriali v čase, kedy sa Danko snaží o vzkriesenie jeho popularity, pozitívnu reklamu.

 


Hostia na kontroverznej Pumpe: Čo vedia vopred a kedy ich tvorcovia oslovujú?Čítajte →

Najväčšiu mediálnu pozornosť, aj u verejnosti, vyvolalo prvé vydanie Pumpy v minulom roku, spomínaného 15. januára 2021.

Tvorcovia sa v ňom vrátili k udalostiam z konca decembra – samovražde obvineného bývalého policajného prezidenta, Milana Lučanského, pričom si na Pumpu pozvali ministerku spravodlivosti Máriu Kolíkovú. Okrem toho, že to vyprovokovalo časť tábora podporovateľov súčasnej opozície, časť divákov niektoré pasáže považovala za robenie si žartov z udalosti.

Okrem narážok na tragickú udalosť tvorcovia konfrontovali ministerku s reformou súdnej mapy, značné narážky robili aj na jej výzor, čo zas bolo za hranicou vkusu ďalšieho spektra divákov.

Výsledkom bola extrémna vlna vášní z rôznych táborov, ospravedlnenie RTVS aj reakcia generálneho riaditeľa, Jaroslava Rezníka.

Tvorcovia po tejto skúsenosti spoločne s televíziou pristúpili k útlmu výskytu politikov v programe, aby sa vyhli provokovaniu verejnosti. Postupne sa ich však v seriáli opäť objavovalo viac.

Na jar to televízia skúsila najprv s bývalým politikom, Bélom Bugárom, neskôr zavolala aj známe političky Moniku Beňovú či Luciu Ďuriš Nicholsonovú. Na jeseň zas bol hosťom napríklad aj minister financií Igor Matovič či poslanci NR SR Anna Záborská a György Gyimesi.

Čítať viac...
Nahor